Skocz do zawartości

Co sądzicie E46


AdamB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie znalazłem działu powitania wiec czesc wszystkim,w piatek jade po E46 z silnikiem 1.895 z 2001r i mam pytanie jak wypada spalanie i awaryjnosc takiego auta,wiem ze jest bardzo zadbane i bezwypadkowe ma udokumentowany przebieg 34tys,ale chcialbym to sprawdzicpodobno mozna tego dokonac wpinajac sie w komputer.Dzieki z gory za wszystkie podpowiedzi.

Pozdrawiam AdamB

ps.szukałem w katalogu ale chcialbym sie dowiedziec bezposradnio od uzytkownikow :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam e46, a właściwie miałem (bo sprzedałem) z takim silnikiem i powiem Ci że jeśli chodzi o ekonomie to w zależności od wagi Twojej nogi, ale średnio to miasto ok 9 litrów, w trasie miałem kiedyś 7,2 litra. Nic się raczej nie psuje. Jednak każdy medal ma dwie strony i myślę że ten silnik w tym aucie to kompletna porażka. Ja miałem 105 koni i jest to stanowczo za mało jak na to auto i jego wagę i ogólnie na BMW. Myślę że do compacta może się nadawać, ale nie do sedana. Jest jeszcze silnik 118 - konny, ale nie wiem jak się sprawuje. Ja kupiłbym 320. 150 koni, 6 cylindrów - poezja! Ta którą chcesz kupić będzie Ci się podobać przez pierwszy miesiąc.

A co do przebiegu to nie da się sprawdzić. Można to tylko wywnioskować po stanie części i auta. Taki mały przebieg w tym roczniku to prawie nowe auto, wręcz jest to podejrzane

Edytowane przez Przemo25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 cylindrowe Bmw nie pala tak duzo, roznica jest dopiero jak przeskoczysz na 8 cyl. Ja teraz jestem 2 mies w Poznaniu i tylko po miescie na tych mrozach palila 11.5 ale na trasie schodzi na 7.5 jak nie przekarczasz 140km/h. Ja radzilbym Ci 2.5 albo 2.8. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdamB, pewnie ze co 6 cylindrow to szesc :wink: ale jak autko jest zadbane i w dobrej cenie, to kupuj nie zastanawiaj sie.... pojezdzisz troche i jak bedziesz chcial wiecej to zawsze mozna zamienic.

Mialam kiedys taka 318i, nawet z tego samego rocznika... autko bylo dobre, sprawne i przyjemne. Spalanie tez jest w normie 8-9l jak sie nie szaleje po miescie i 7-8l na trasie tez bez ciezkiej nogi.

A to szalenie tez jest pojeciem wzglednym, bo to jest BMW 318 a nie 90 psowy Golf :twisted:

 

jedno mnie zastanawia... jak na piec lat to przebieg jest podejrzanie niski :duh:

Tylko dwie rzeczy są nieskończone - wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do tego pierwszego nie mam pewności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to szalenie tez jest pojeciem wzglednym, bo to jest BMW 318 a nie 90 psowy Golf :twisted:

 

jedno mnie zastanawia... jak na piec lat to przebieg jest podejrzanie niski :duh:

Hehe ale trafilas mam 90KM,co do przebiegu to podobno wszystko jest jeszcze fabryczne (klocki,opony)ale sprawdze ja bardzo dokladnie.Pod warunkiem ze nie dostane zawału do soboty przez to czekanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: to razem zesmy trafili, bo ja przed BM-ka tez mialam takiego Golfa :8) dlatego nasunelo mi sie to porownanie :mrgreen:
Tylko dwie rzeczy są nieskończone - wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do tego pierwszego nie mam pewności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam roznica jest duza, jak wsiadziesz do tego autka to sam odczujesz :wink: To poprostu calkiem inna klasa.... i niby to tylko 318-stka, to komfort jazdy jest zadziwiajacy. Jest cicho, spokojnie, kierownice trzyma sie jedna reka, pelny luz i odpoczynek. Z tym autem nie trzeba walczyc, to sie samo wiezie :8) I co najwazniejsze, co tak cenie w BMW... to to ze nawet przy malym silniku auto jedzie zawsze. Nie wiem jak Ci to wytlumaczyc... ale sa takie auta ktore potrzebuja chwile zastanowienia zanim rusza, BMW rusza zaraz jak przylozysz noge. Wolniej, szybciej to zalezy od konisiow ktore sa pod maska, ale robi to natychmiast. Skrzynia jest tak zgrana z silnikiem ze sa to ulamki sekundy i juz jedziesz. A osiagi :lol: hihi jak bedziesz ja trzymal na wysokoch obrotach, to mozesz cuda wyczyniac :8) I jak sie rozbujasz to i 200 pojdzie.... tylko wteczas trzeba na gorki uwazac, bo slabnie przy podjezdzie ale jak z gorki ja dobrze rozbujasz to wlezie na nastepna bez problemu nie tracac za duzo predkosci. No ale hamowac nie mozna, bo jak wytracisz za duzo, to nie wlezie za cholere z przyzwoita predkoscia.

 

I mowie to nie jako przeciwnik VW, bo Golfem jezdzilo mi sie super... dopoki nie wsiadlam w BMW :dance:

Tylko dwie rzeczy są nieskończone - wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do tego pierwszego nie mam pewności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko ładne ale wypas nie zabogaty a cena jak dla mnie tez kosmiczna za te pieniądze kupisz nowsze poszujkaj na www.mobile.de

szukam juz dobre 2 m-ce i wielka lipa,jak jest jakas tania to albo ma 200-300tys przebiegu albo byla prana wiec nie jest tak latwo jak sie wydaje a poza tym niemcy tez kantuja jak cholera z przebiegami,ta jesli ma faktycznie te 32tys to jest to nowe auto i wtedy kasa juz nie jest taka duza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dwie rzeczy są nieskończone - wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do tego pierwszego nie mam pewności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co widze srebna e46 jest ladna ale wypasu to nie wiele;)a poza tym cena za wysoak jak na 318i lepiej poszukaj na mobile.de i tam znajdziesz o wiele w lepszym wyposazeniu..

p.s.ja bym decydowal na tylko silnik 6 garowy..piekna poezja :modlitwa:

Był BMW E30 316i 09/90 inslandgruen

Był BMW E36 323i 10/95 arktissilber

Był BMW E36 320i 03/98 ascotgruen

Był BMW E39 525i 11/00 cosmoschwarz

Był BMW E46 320i 08/02 sapphireblack

Był BMW E61 530D 05/04 alpinweiss III

Był BMW E61 530D 02/08 spacegrau

Jest BMW F11 520D 06/13 havanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko ładne ale wypas nie zabogaty a cena jak dla mnie tez kosmiczna za te pieniądze kupisz nowsze poszujkaj na www.mobile.de

szukam juz dobre 2 m-ce i wielka lipa,jak jest jakas tania to albo ma 200-300tys przebiegu albo byla prana wiec nie jest tak latwo jak sie wydaje a poza tym niemcy tez kantuja jak cholera z przebiegami,ta jesli ma faktycznie te 32tys to jest to nowe auto i wtedy kasa juz nie jest taka duza :D

Hmm to niewiem za ile ty szukasz ale za 11-12 tyś euro jest ich masa!!!! bo za 6-7 to się zgodze że mają po 300000 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci tak ino strzeliłem 12 ale taka kupisz w niemczech na luzie za 9000 do tego jeszcze możesz mieć w skórze i jak poszukasz to i w nawigacji niewiem twoja kasa ale w gre wchodzą niemałe pieniądze przemyśl nie napalaj się bo widze że już się gotujesz do niej nie powiem bo jest ładna ale nie za te pieniadze za ta kase masz z tego roku 320 D 150 KM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.