Skocz do zawartości

Zmiana CIC Bussines na Profesional


ogik

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko.

Czy jest możliwa wymiana nawigacji CIC Bussines na Profesional a konkretnie mam kombiaka e91 z navi bussines a chciałbym wstawić profesional z e90. Czy nie ma jakchś ku temu ograniczeń? Teraz jak wchodzę w menu mam widok auta przy np. sprawdzaniu ciśnienia lub w chwili działania PDC w wersji kombi. Co będzie jak wstawie navigacje z sedana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Mam pytanko.

Czy jest możliwa wymiana nawigacji CIC Bussines na Profesional a konkretnie mam kombiaka e91 z navi bussines a chciałbym wstawić profesional z e90. Czy nie ma jakchś ku temu ograniczeń? Teraz jak wchodzę w menu mam widok auta przy np. sprawdzaniu ciśnienia lub w chwili działania PDC w wersji kombi. Co będzie jak wstawie navigacje z sedana?

 

Jest możliwość i jest to dość prosty zabieg od strony montażu.

 

Ale musisz pamiętać, że jeżeli zależy Ci aby nawigacja CIC Professional miała VIN zgodny z Twoim autem, to musisz liczyć się z dodatkowym kosztem zakupu kodów FSC pod VIN Twojego auta.

 

Inaczej pozostaje Ci użycie emulatora. Wtedy VIN w CIC, nie będzie zgodny z Twoim autem tylko z autem tzw. dawcy ale funkcja nawigacji będzie działać.

 

Co do wyświetlania PDC i innych elementów – wystarczy zakodować CIC pod Twoje auto i wszystko będzie tak jak należy.

 

Nawigacja CIC do wersji sedan jak i touring jest taka sama.

 

Pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
orientujecie się jaki może być koszt samej navi proff + wymiana w ASO?

Nowa, mam na myśli CIC (ekran+jednostka) ok. 25.000 pln. Używana ok. 3.000. ASO nie zamontuje CIC do auta z serii Ex, które fabrycznie nie posiadało takiej nawigacji.

 

Pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Witam!

 

Czy przy zmianie zwykłej navi business na CCC również trzeba kupić kody?

 

Do uruchomienia funkcji nawigacji w CCC, kody FSC nie są wymagane.

 

Natomiast jeśli chciałbyś uruchomić funkcję sterowania głosem (SA620), to wtedy kod FSC jest konieczny.

 

Pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
a jaki byłby koszt kodowania i kodu FSC?

 

 

To zalezy czy chcesz kupic w ASO czy u "sprzedawcow". Samo kodowanie drogie jakos strasznie nie bedzie :cool2:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

navi CIC profesional mam (nie z serwisu) z e90 320d u mnie jest navi CIC mid bussines. Załazmy że przełoże sam z tego co piszecie to prosty zabieg ile kosztowałoby by programowanie i kody FSC jeśli są potrzebne żeby to wszystko jak należy działało

 

Dzięki z góry za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
a jaki byłby koszt kodowania i kodu FSC?

 

Kody FSC aktywujące funkcję nawigacji, generowane są przez BMW AG na podstawie VINu pojazdu w którym mam być uruchomiona nawigacja. Koszt kodów to 2.000 brutto (do nabycia w ASO).

 

Samo kodowanie nawigacji pod wyposażenie auta to grosze...bo to zrobi Ci każdy kto ma pojęcie o kodowaniu. Ale aby funkcja nawigacji była aktywna, konieczny jest import certyfikatów oraz kodów FSC i następnie ich aktywacja. Tego nie wykona już każdy :norty: i ten proces jest już kosztowny... (taniej wyjdzie emulator jeśli nie przeszkadza Ci fakt niezgodności VINu)...

 

W ASO także nie aktywują Ci kodów w nawigacji pochodzącej z innego auta, ponieważ mają ograniczenia w oprogramowaniu, którego używają. Mogą zrobić import oraz aktywację ale tylko i wyłącznie w CIC z tzw. dziewiczym softem.

 

To zalezy czy chcesz kupic w ASO czy u "sprzedawcow". Samo kodowanie drogie jakos strasznie nie bedzie :cool2:

 

Nie ma kodów aktywujących funkcję nawigacji, generowanych przez tzw. "sprzedawców"... Na chwilę obecną tylko BMW AG jest w stanie wygenerować certy i FSC do aktywacji CIC i pozostałych...

 

Sprzedawcy oferują tylko kody FSC do aktualizacji mapy a to zupełnie co innego...

 

Pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki byłby koszt kodowania i kodu FSC?

 

Kody FSC aktywujące funkcję nawigacji, generowane są przez BMW AG na podstawie VINu pojazdu w którym mam być uruchomiona nawigacja. Koszt kodów to 2.000 brutto (do nabycia w ASO).

 

Samo kodowanie nawigacji pod wyposażenie auta to grosze...bo to zrobi Ci każdy kto ma pojęcie o kodowaniu. Ale aby funkcja nawigacji była aktywna, konieczny jest import certyfikatów oraz kodów FSC i następnie ich aktywacja. Tego nie wykona już każdy :norty: i ten proces jest już kosztowny... (taniej wyjdzie emulator jeśli nie przeszkadza Ci fakt niezgodności VINu)...

 

W ASO także nie aktywują Ci kodów w nawigacji pochodzącej z innego auta, ponieważ mają ograniczenia w oprogramowaniu, którego używają. Mogą zrobić import oraz aktywację ale tylko i wyłącznie w CIC z tzw. dziewiczym softem.

 

To zalezy czy chcesz kupic w ASO czy u "sprzedawcow". Samo kodowanie drogie jakos strasznie nie bedzie :cool2:

 

Nie ma kodów aktywujących funkcję nawigacji, generowanych przez tzw. "sprzedawców"... Na chwilę obecną tylko BMW AG jest w stanie wygenerować certy i FSC do aktywacji CIC i pozostałych...

 

Sprzedawcy oferują tylko kody FSC do aktualizacji mapy a to zupełnie co innego...

 

Pozdrawiam :cool2:

No ale jak pisałem ja mam E91 CIC mid Bussines i mogę być w posiadaniu CIC Proffesional wyciągnięte z e90 więc co musiałbym zrobić oprócz fizycznego montażu żeby wszystko było ok i ile za to musiałbym zapłacić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

No ale jak pisałem ja mam E91 CIC mid Bussines i mogę być w posiadaniu CIC Proffesional wyciągnięte z e90 więc co musiałbym zrobić oprócz fizycznego montażu żeby wszystko było ok i ile za to musiałbym zapłacić

 

Chyba kolego nie za bardzo się rozumiemy... :-|

 

Tak jak pisałem wyżej masz 2 możliwości...

 

1. Aktywacja tzw. OEM czyli przez kody FSC (kody 2.000 pln ASO). Nie będzie problemów z programowaniem auta przez ISSS oraz BMW OSS. Pełna zgodność VINów w CIC pro z Twoim autem. Po koszt importu i aktywacji zestawu FSC zapraszam na priv.

 

2. Aktywacja nie OEM, przez tzw. emulator. Odpada koszt zakupu FSC w ASO. Płacisz tylko za emulator oraz jego montaż. Brak zgodności VIN w CIC z autem. Brak możliwości programowania auta przez ISSS oraz BMW OSS. (po ceny zapraszam na priv)

 

Sam montaż nawigacji do auta i jej zakodowanie, nie uruchomi Ci funkcji nawigacji.

 

Pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.