Skocz do zawartości

520d Brak mocy do ok 2000-22000 obrotow


Jaras1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
To w takim razue czy moglby ktos podeslac mi na e-mail [email protected] inpe ktora dziala prawidlowo

 

Ściągnij sobie INPA EA-90X stąd: http://chomikuj.pl/trandolf/INPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

4212 - Bład świecy żarowej na 1 cylindrze

4232 - świeca na 3 cylindrze

480A - DPF

481A - DPF

4D00 - Chyba czujnik ciśnienia DPF

 

 

Tak że problemy z mocą są zapewne przez zapchany filtr cząstek stałych a stało się to prawdopodobnie przez zepsuty czujnik ciśnienia.

Edytowane przez guzior2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz blad czujnika cisnienia spalin i Dpfa.

inaczej mowiac DPF jest malo drozny i spaliny dlawia silnik. dlatego problem z moca.

trzeba sprawdzic czujnik cisnienia i ewewnt wymienic oraz wlaczyc serwisowe wypalanie filtra DISem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzieki bardzo za objasnienia czyli swiece do wymiany i wymiana czujnika i wlaczenie wypalania dpf a czy zeby wymienic ten czujnik trzeba zdemontowac dpf-a czy jest do niego dostep od dolu?

 

Pamiętaj że błędy świec żarowych nie zawsze oznaczają że są do wymiany, bywa tak że to ich sterownik jest zepsuty. Dostęp do DPF-a jest oczywiście od dołu i raczej nie potrzeba go demontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze wlasnie zdiagnozowalem ze temperatura cieczy nie przekracza 72 stopni to znaczy ze ktorys z termostatow jest uwalony i jezeli sie myle to mnie poprawcie procedura wypalania filtra dpf nie mogla sie rozpoczac bo temp plynu chlodniczego byla za niska 72 stopnie wymagana jest co najmniej 75 i pewnie wczesniejszy wlasciciel tak jezdzil az filtr dpf sie zapchal i samochod steacil troche na mocy. Co teraz radzicie oczywiscie poza wymiana termostatow bo wymienie obydwa czy jezeli po wymianie termostatow procedura wypalania sie nie rozpocznie to bedzie oznaczalo ze filtr jest za bardzo zapchany?Czy da sie go jakos wyczyscic czy zwykle plukanie woda wystarczy czy jest juz do wymiany?Co radzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy da sie go jakos wyczyscic czy zwykle plukanie woda wystarczy czy jest juz do wymiany?Co radzicie?

 

Żadne płukanie wodą nie pomoże, tylko wysoka temperatura wypali sadzę czyli albo demontujesz dpf i wypalasz np. palnikiem przez ok. 1 godzinę (mój znajomy tak zrobił) albo łatwiej podjechać do jakiegoś forumowicza który posiada DIS-a i wymusić wypalanie przynajmniej z 2 razy, pierw oczywiście należy wymienić termostaty no i jeśli czujnik zepsuty to też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guzior2 dzieki za info jak napisalem wczesniej mieszkam w szkocji i niemam mozliwosci podjechania do jakiegos forumowicza.Zaopatrzylem sie w disa tylko mam problem z jego instalacja na moim laptopie ma moze ktos instrukcje jak to zainstalowac lub odpalic bylbym wdzieczny.Co do instrukcji wypalania w disie to znalazlem filmiki na youtube wiec zostala tylko kwestia instalacji disa.pozdrawiam Edytowane przez Jaras1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Guzior2 dzieki za info jak napisalem wczesniej mieszkam w szkocji i niemam mozliwosci podjechania do jakiegos forumowicza.Zaopatrzylem sie w disa tylko mam problem z jego instalacja na moim laptopie ma moze ktos instrukcje jak to zainstalowac lun odpalic bylbym wdzieczny.Co do instrukcji wypalania w disie to znalazlem filmiki na youtube wiez zostala tylko kwestia instalacji disa.pozdrawiam

 

Napisz do tego kolegi memberlist.php?mode=viewprofile&u=58814 on pomaga w instalacji programów poprzez program Teamviewer.

 

 

Dołączam się do tematu Jaras1. Ma ktoś linka strony na której można pobrać program do wypalania dis-em??

 

http://chomikuj.pl/trandolf/DIS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dziękuję panowie.

 

 

z tego co sie dowiadywałem to najpierw trzeba zainstalowac inpa bo dis współpracuje z inpa. Nie wiem ile w tym prawdy :?

 

Dobrze się dowiedziałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Panowie a wiec poradzilem sobie z brakiem mocy w mojej beemce otoz tak jak sugerowaliscie zapchany byl filtr czastek stalych (dpf) a stalo sie to prawdopodobnie przez uwalony termostat i temperatura cieczy nie przekreczala 72 stopni a temperatura potrzebna do wlaczenia przez ecu autowpypalania flitra musi byc co najmniej 75 stopni i z czasem filtrr sie zapchal.Po przeczysczeniu filtra wszystko dziala jak nalezy auto odzyskalo moc i teraz ciagnie w calym zakresie obrotow jak rowniez spalanie spadlo.Temat uwazam za zamkniety i dziekuje wszystkim forumowiczom za sugestie i podpowiedzi.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a wiec poradzilem sobie z brakiem mocy w mojej beemce otoz tak jak sugerowaliscie zapchany byl filtr czastek stalych (dpf) a stalo sie to prawdopodobnie przez uwalony termostat i temperatura cieczy nie przekreczala 72 stopni a temperatura potrzebna do wlaczenia przez ecu autowpypalania flitra musi byc co najmniej 75 stopni i z czasem filtrr sie zapchal.Po przeczysczeniu filtra wszystko dziala jak nalezy auto odzyskalo moc i teraz ciagnie w calym zakresie obrotow jak rowniez spalanie spadlo.Temat uwazam za zamkniety i dziekuje wszystkim forumowiczom za sugestie i podpowiedzi.Pozdrawiam

 

 

U mie problem był identyczny uszkodzone termostaty, a czym przeczyściłeś dpf-a??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.