Skocz do zawartości

Jaki interfejs diagnostyczny wybrać?


blaca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od niedawna jestem posiadaczem e39 528i w automacie i lpg z 1996 r.

Pod maską mam okragłe złacze diagnostyczne.

Mozecie mi polecić i podpowiedzieć jakie złacze mam kupić na allegro zeby mi smigało pod moim laptopem.

Ucze sie dopiero tego auta. Chcialbym w nim robic jak najwiecej wlasnymi rekoma a nie z byle blachym powodej jechac do mechanikow.

Np po wykasowanie inspekcji olejowej.

Wiem jak jak wykasowac recznie ale podpiecie pod kompa daje wiecej mozliwosci przy samej diagnostyce elektryki auta wykrywanie i kasowanie jakis niewidocznych błedow.

Prosze tylko o nakierowanie mnie na odpowiednie złacze pod moje auto bo po przeczytaniu wielu informacji z roznych fordalej nie wiem jakie kupic bo jeden pisze takie drugi takie i sam juz nie wiem.pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie bardzo wiemy jakiego masz tego laptopa.

Czy ma tylko USB CZy może ma COM?

Jaki masz system operacyjny?

Jakim programem do diagnostyki chcesz się posługiwać?

 

Ale i tak ci zamkną temat zanim odpiszesz.... :mrgreen:

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zajrzyj do odpowiedniego działu viewforum.php?f=48 zamiast strzelać fochy :duh:

http://s25.postimg.org/fhz6cbo73/podpis_forum.jpg


Mieszkasz w Holandii? Zajrzyj tu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=168&t=208939 Mój Individual >>klik<<

Zamienię 2szt BBS RS 700 8,5Jx18 za 2szt BBS RS 701 10Jx18, bądź deal na 19" ACS Type III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na allegro inpę z kablem na usb i mi to działa na win 7.Laptop HP Pavilion

 

tu kupiłem dokładnie od tego gościa:

 

http://allegro.pl/interfejs-bmw-inpa-wersja-pl-e36-e46-e39-e60-e90-i3141465556.html

 

Na płycie masz wszystko co ci potrzebne, czyli linki do pobrania INPY i jak zainstalowac i skonfigurować port usb krok po kroku itp.

Kabel na okrągłe złącze z przejściówką na obd 2 musisz kupić osobno tez u niego jak ci potrzebny. Jak kupisz u niego to wystarczy że mu napiszesz w wiadomości że chcesz tez tan kabel na okrągłe wejście pod maską i ci dołoży do przesyłki.

Za cały komplet nawet nie zapłaciłem 100 zł

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na allegro inpę z kablem na usb i mi to działa na win 7.Laptop HP Pavilion

 

tu kupiłem dokładnie od tego gościa:

 

http://allegro.pl/interfejs-bmw-inpa-wersja-pl-e36-e46-e39-e60-e90-i3141465556.html

 

Na płycie masz wszystko co ci potrzebne, czyli linki do pobrania INPY i jak zainstalowac i skonfigurować port usb krok po kroku itp.

Kabel na okrągłe złącze z przejściówką na obd 2 musisz kupić osobno tez u niego jak ci potrzebny. Jak kupisz u niego to wystarczy że mu napiszesz w wiadomości że chcesz tez tan kabel na okrągłe wejście pod maską i ci dołoży do przesyłki.

Za cały komplet nawet nie zapłaciłem 100 zł

pozdrawiam

 

Dzieki kolego za info nie sa to duze pieniadze wiec kupie to co podales tylko z okraglym zlaczem.pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M.in. kasować błędy, robić adaptacje, aktywować, dezaktywować funkcje itp. Tylko najpierw dobrze poczytaj o tym wszystkim bo później są zakładane tematy typu "bawiłem się kompem, auto nie odpala teraz, pomocy!"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M.in. kasować błędy, robić adaptacje, aktywować, dezaktywować funkcje itp. Tylko najpierw dobrze poczytaj o tym wszystkim bo później są zakładane tematy typu "bawiłem się kompem, auto nie odpala teraz, pomocy!"

 

he he a to dobre he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dobre? :D Z tym, że nie mógł ktoś odpalić auta? Parę tematów przeczytałem. Tym bardziej, że nie ma Inpy w języku Polskim i niektórzy klikają z ciekawości choć nie wiedzą co jest napisane. Ja na przykład chciałem zasięgnąć głębszej wiedzy na temat kodowania funkcji. Spodobały mi się 2 funkcje. Jedna to pikanie przy zamykaniu i otwieraniu auta, druga to panic modus czyli przy przytrzymaniu dłużej przycisku na pilocie od otwierania bagażnika załącza się alarm ze wszystkimi światłami jakie są w aucie. Miałem jeszcze aktywowane, ze przekraczając 20km/h zamykają się wszystkie drzwi lecz jak pasażer zaczął ciągnąć za rączkę, zrezygnowałem :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.