Skocz do zawartości

składanie elektrycznych lusterek-mechanizm czy bezpiecznik?


Michal_sk8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

mam niestety problem w mojej e38 740iL, niestety padła ofiarą wandalizmu, będzie potrzebna polerka ale chciałem tutaj zapytać o lusterka, otóż lusterko od strony pasażera zostało kopnięte w stronę maski i wyłamało się z mechanizmu i teraz chodzi luźno, gdy nacisnąłem przycisk do chowania lusterek to zadziałało i lusterko to uszkodzone złożyło się do pozycji normalnej, ale później mechanizm przestał działać, gdzie znajdę bezpieczniki od lusterka? bo mam nadzieję że to tylko to a nie coś z mechanizmem

 

czekam na odpowiedź i pozdrawiam

 

ps. zawsze parkujcie swoje BMW w garażu ( o ile się zmieści ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
patrzyłem bezpieczniki, żaden nie jest spalony, bo lusterka działają normalnie jest regulacja, lecz niestety nie składają się i nie wiem co z tym zrobić, rozkręcał to ktoś? w dodatku przestało też działać gdy wrzucam wsteczny to lusterko nie opuszcza się już na tylne koło, nie wiem czy kupić nowe lusterko czy co robić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no będę musiał podjechać do mechanika bo u mnie w domu nie mamy ani jednego narzędzia do samochodu nigdy nic nie robiliśmy z furkami, no i ze słownikiem przetłumaczyć który to będzie bezpiecznik bo tu mam po niemiecku niestety a w e34 miałem po angielsku to ok było
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym wymienił na nowy bezpiecznik, bo stary nie działa prawidłowo.

Jeżeli dwa lusterka się nie składają , to nie jest wina mechanizmu.

Kiedyś, w E32 nie opuszczały się wszystkie szyby, więc żdziwiłem się że mogły na raz się zepsuć , wszystkie silniczki, a jednak odłączyłem aku oraz reset DME i pomogło.

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=GF83&mospid=47528&btnr=51_4215&hg=51&fg=10&hl=10 << nr.6 odpowiada za składanie lusterek.

PS.mttj, kto stawia 750tke na ulicy ? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zaparkowałem auto, to prawe lusterko "uszkodzone" które bezwładnie latało było kierowane w stronę maski od mocnego zahamowania , jakiś kot chciał popełnić samobójstwo ;)

 

patrze na to lusterko i myślę a nacisnę przycisk od składania i patrze a lusterko działa ! ale że było w złej pozycji po złożeniu się było w normalnej pozycji za to lusterko po lewej normalnie złożone, a jak patrzyłem ręką to przestało latać i normalnie sztywno się trzymało, niestety próbując je jakoś ustawić ręcznie w prawidłową pozycję znowy dostało luzy i już nie reaguje ani jedno ani drugie, czyli tak jak było...tylko że teraz zostały w pozycji złożonej... ale przynajmniej wiem że to nie mechanizm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat jak mogę :)

 

moje prawe lusterko ma luzy, tak po pół cm przód tył i mniej góra dół, składa się normalnie, ale przy rozkładaniu (tez się rozkłada) coś przeskakuje i rozkłada się stopniowo tzn z przeskokami, czy jest możliwość jakoś skręcenia tego mechanizmu by było stabilniejsze bez luzów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat jak mogę :)

 

moje prawe lusterko ma luzy, tak po pół cm przód tył i mniej góra dół, składa się normalnie, ale przy rozkładaniu (tez się rozkłada) coś przeskakuje i rozkłada się stopniowo tzn z przeskokami, czy jest możliwość jakoś skręcenia tego mechanizmu by było stabilniejsze bez luzów?

Pewnie zębatka starta, na którymś ząbku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.