Skocz do zawartości

Gotowi do zmiany opon z zimowych na letnie?


rezulteo opony

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Dzięki serdeczne za podesłanie porównywarki z testami różnych opon. Poświęciłem trochę czasu i właśnie porównałem parametry moich opon z innymi. Piszesz, że zaliczane są do najniższej półki, ale w testach wychodzi na poziomie opon takich firm jak KLEBER, FIRESTONE, SEMPERIT czyli taka raczej średnia półka, ale to oczywiście wyjdzie zimą, postanowiłem, że przejeżdżę na nich nadchodzącą zimę. Myślę, że dużo lepsze są takie nowe opony niż używki, chinki czy nalewajki, a te właśnie trzy opcje są u nas bardzo popularne.

 

To że firma kiedyś robiła nalewki pomogło mi w osiągnięciu takiej ceny (oraz mało popularny rozmiar). Przed wyjazdem po nie, znalazłem w necie właśnie jakiś artykuł, że firma w tym się specjalizowała i to powiedziałem sprzedającemu, szczegółów nie będę opisywał, ale obawy sprzedającego o to , że mogą to być nalewki pomogły mi stargować cenę z 1000 na 600zł.

 

Nie spodziewam się, że opony będą się zachowywały jak najnowsze continentale, ale do tego jak i ile jeżdżę w ekstremalnych warunkach, takie opony powinny mi wystarczyć. 90% mojej jazdy, to stolica i miejscowości w około, tu raczej wszystko jest odśnieżone i posypane, a tydzień świat na mazurskich zaśnieżonych drogach jakoś zniosę :wink:

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 398
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam w swoim aucie letnie opony 225/45 R17 z przodu (felga 8Jx17) i 255/40 R17 z tyłu (felga 8,5Jx17) - wzór felg 194M w 3er E91.

 

Czy mogę na tył założyć też zimówki 225/45 R17? Jak to będzie się zachowywać? Widzicie jakiś problem w tym? Dzięki za odpowiedź z góry.

BMW - The Ultimate Driving Machine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

pasuje jak ulał.

w rozmiarze 17" zalecają takie:

235/45R17 różnica średnicy +1,2 %

205/50R17 +0,2%

225/45R17 -0,2%

245/40R17 -1,3%

215/45R17 -1,7%

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Koledze chodzi o to jak to bedzie wygladac na szerszej feldze a nie czy srednica bedzie inna. Bo jezdzi na zalecanym rozmiarze. Z przodu ma 225/45 a wszystkie 4 chce dac takie same. Naciag bedzie spory na 8.5 calowej feldze. Jak to bedzie wygladac to nie wiem. Zalozyc sie pewnie da. Napewno bedzie trzeba uwazac na krawezniki bo nawet rant ochronny nic nie da przy naciagu 225 na 8.5 cala.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na słupku masz naklejkę z rozmiarami opon dopuszczalnych przez producenta i ich się trzymaj.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sprawdzacie co zmiane kół czy felgi (chodzi mi o aluminiowe) sa proste? Nie chodzi mi o wywazanie.

Ja mam dwa komplety i jeden zawsze zostawiam u wulkanizatora do przechowania, umycia itp. i co pol roku jedno albo dwa kola sa do prostowania :(

Jak to u Was wygląda? bo boję się , że mnie wulkanizator naciąga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sprawdzacie co zmiane kół czy felgi (chodzi mi o aluminiowe) sa proste? Nie chodzi mi o wywazanie.

Ja mam dwa komplety i jeden zawsze zostawiam u wulkanizatora do przechowania, umycia itp. i co pol roku jedno albo dwa kola sa do prostowania :(

Jak to u Was wygląda? bo boję się , że mnie wulkanizator naciąga :)

 

Wszyscy na stalówkach jezdza? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zależy jak omijasz dziury :wink: ja jeszcze nie miałem potrzeby prostować, koła trzymam u siebie..ale znajomy prawie co każdą zmiane prostuje 1 lub 2 felgi..też trzyma u siebie. Felgi ori? Nie chińczyki czy jakieś włoszki?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori. Dziury omijam. Ranty jak nowki, zadnych otarc czy sladow od uderzen. Wiec te skrzywienia musza sie jakos kumulowac od drobniejszych uderzen. Bede zmienial kola to zapytam jak dokladnie wygladaly te skrzywienia na maszynie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Planuję kupić używane felgi do opon zimowych. Mam słabe rozeznanie w tym na co zwrócić uwagę. Na allegro wszystkie opisane jako "proste".

Podam 3 aukcje, proszę o info która aukcja wydaje się najlepszym wyborem:

1.

http://allegro.pl/felgi-stalowe-bmw-e87-e82-16-5x120-et-42-i-i3618787741.html

2.

http://allegro.pl/bmw1-e87-felgi-stalowe-16-oryginal-4-sztuki-i3636821012.html

3.

http://allegro.pl/felgi-stalowe-16-bmw-1-e87-kolpaki-dywaniki-i3628722013.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradzcie bo mam dylemat :(

 

Obecnie mam tylko alusy z oponami - 225/45/17

Autko na zawieszeniu M-technik (z przodu nisko - przerwa między oponą a nadkolem 2 palce)

 

Jakie kupić felgi i jaki rozmiar opon zimowych?

Czy jak kupię 16" z oponami powiedzmy 205/55/R16 to czy BMW nie będzie mi robiło za "pług śnieżny"?

 

Jak dokładnie wygląda sprawa jeśli chodzi o rozmiar felg i opon, względem obniżonego auta? Już wystarczająco nisko stoi i nie chciałbym tego w zimie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradzcie bo mam dylemat :(

 

Obecnie mam tylko alusy z oponami - 225/45/17

Autko na zawieszeniu M-technik (z przodu nisko - przerwa między oponą a nadkolem 2 palce)

 

Jakie kupić felgi i jaki rozmiar opon zimowych?

Czy jak kupię 16" z oponami powiedzmy 205/55/R16 to czy BMW nie będzie mi robiło za "pług śnieżny"?

 

Jak dokładnie wygląda sprawa jeśli chodzi o rozmiar felg i opon, względem obniżonego auta? Już wystarczająco nisko stoi i nie chciałbym tego w zimie :(

 

Wydaje mi sie , ze aby teraz podniesc auto do gory to musialbys poprostu zalozycz na felge opone z wiekszym profilem.

Tylko wtedy odczyty z predkosciomierza beda przeklamane no i zacznie chyba obcierac o nadkole.

najlepiej poprostu tak dobrac opone 16ke aby srednica calego kola wyszla jak przy tych letnich. wg mnie 16ka najblizsza rozmiarem bedzie 205/55R16 czyli taka jaka zaproponowales.

Wiec raczej jestes tak czy siak skazany na odsniezanie przodem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jakie polecacie opony 225/55/16 zime interesza mnie nowe dodam tez ze bede na nich smigal za granice po autostradach kilka razy w zimie

 

dzieki za podpowiedzi

Nie przypadkiem 205? Przy 225 będziesz miał inną średnicę koła. Ja czekam z założeniem najnowszych continentali, wygrywały wszystkie testy, więc chyba dobre są :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja do swojej e91 tylko co zarzucilem nokiany 205/55 r16 na felgach dezent kupilem nowe bo troche nieufam uzywanym ori z alledrogo 16 jk do e91 to troche padaczka jak dla mnie a nowych bmw na zime niebede kupowal ale trudno jakbym wiedzial to bym dorzucil do 17 oto foto moze dlatego ze letnie mam 18 i ciezko sie przyzwyczaic http://imageshack.us/a/img96/1772/rw0l.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki rozmiar opon wejdzie do e 91

Czy do seryjnej e 91 zmieści się opona 225/60/16 – proszę podajcie maksymalne, sprawdzone rozmiary opon do tego modelu na jakich jeździcie.

 

Witamy,

 

Ojjj chyba cały czas rozmawiamy w temacie zmieniamy, opony na letnie a tu idzie zima :D. Ważne, że się dogadujemy : :lol:

 

Rozmiary jakie są homologowane można sprawdzić wybierając odpowiedni model i wersję pod linkiem: rozmiary opon do BMW.

 

Pozdrowienia od Rezulteo

Wszystkie opony do BMW i najnowsze informacje ze świata opon na http://www.rezulteo-opony.pl


Śledź nas na: Facebooku oraz na Twitterze https://twitter.com/rezulteo_opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
witam ja do swojej e91 tylko co zarzucilem nokiany 205/55 r16 na felgach dezent kupilem nowe bo troche nieufam uzywanym ori z alledrogo 16 jk do e91 to troche padaczka jak dla mnie a nowych bmw na zime niebede kupowal ale trudno jakbym wiedzial to bym dorzucil do 17

ja mam takie same i jest git.

na zimę lepszy balonik bo dziur nie widać.

chociaż jak się jedzie pod 200 to strach na szesnastkach :mrgreen:

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Z kupnem samochodu dostałem takie oto Felgi.

 

http://imageshack.us/a/img69/8541/5x9u.jpg

 

Mama parę pytań bo nigdy nie miałem samochodu własnego. Są to felgi 17 calowe. Opony jakie mam na nich to 235/45/17 i moje pytania są następujące: Czy mogę założyć inne opony? np. 205/50/17 bo boję się, że zawieszenie za bardzo dostaje po dupie na polskich drogach. Czy raczej nie ma to wpływu na wahacze? Chyba, że powiecie, że zawieszenie nie obrywa i że profil 45 jest ok. Teraz mam zimówki wysokie na 65, więc komfort jazdy zupełnie inny... Przepraszam, że troszkę bez sensu, ale jestem po nocnej zmianie i jeszcze nie spałem:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przy 205/50/17 wysokość boku opony będzie jeszcze mniejsza niż przy 235/45/17, o jakieś 2 mm więc komfort wyraźnie nie ulegnie zmianie.

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postprzez maniek21112 » 23 Paź 2013 19:14

 

mateo5 napisał(a):

jakie polecacie opony 225/55/16 zime interesza mnie nowe dodam tez ze bede na nich smigal za granice po autostradach kilka razy w zimie

 

dzieki za podpowiedzi

 

Nie przypadkiem 205? Przy 225 będziesz miał inną średnicę koła. Ja czekam z założeniem najnowszych continentali, wygrywały wszystkie testy, więc chyba dobre są :wink:

 

 

nie dokladnie 225/55/16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jaką masz szerokość felgi? Ten rozmiar nie jest przewidziany do e46.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.