Skocz do zawartości

Kontrolka i nieznany gadzet ?


meforsakenme

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Od dwóch tygodni jestem szcześliwym posiadaczem BMW 320d e90 sedan. Zmieniłem marke bo wczesniej miałem 2 hondy ale cos mnie skusiło teraz na coś innego. i tutaj zaczynają sie pytania :D CO TO JEST :D mam nadzieje ze nie zjecie mnie żywcem jeżeli to głupie rzeczy ale poprsotu nie wiem... a szukałem juz odpowiedzi tutaj na forum i kilku innych stronach ale znaleść co kolwiek na tematy serwisowe do tego modelu graniczy z cudem.

 

Pierwszą rzeczą która mnie intryguje jest włączająca sie kontrolka tylko przy zapalaniu,

kontrolka.jpg

 

Auto podłączane było pod komputer ale nie wykazywało żadnego błędu związanego z klimatyzacją czy coś dlatego nie wiem o co z tym chodzi.

 

 

Drugą rzeczą jest taki o to FANT który znalazłem w bagażniku i pojęcia nie mam co to jest ani do czego służy a podpięte jest wiec jakiś cel to ma.... dodam tylko ze posiadam radio bmw Profesional i multi kierownice z przyciskami pod zestaw głośno mówiący do telefonu. no ale raczej żaden z nich nie działa. No i czy ktoś moze wie co zrobić żeby to zadziałało.Bo zgłupiałem czy jest opcja ze coś wczesniej było ale juz nie ma i dlatego nie działa ... czy poprsotu tylko przygotowane jest pod ewentualne rozszerzenie wyposażenia ??

2013-03-27%2016.37.48.jpg

20130327_164000.jpg

 

Wiecej pytań raczej nie mam jak narazie przynajmniej... i oby jak najdłużej.

Bede bardzo wdzięczny za pomoc Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kontrolka pokazuje się jak temp. spadnie na zewnątrz poniżej 3 stopni.

 

 

A to spoko juz myslałem ze cos z klimą :] Dzieki za info :] pozostaje tylko Ta druga zagwostka ;p

No własnie mam. rozkodowany Vin sie zgadza z tym co jest

Edytowane przez meforsakenme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza kontrolka występuję chyba już we wszystkich nowszych autach a ostrzega przed warunkami zimowymi. :8) Mianowicie zapala się w momencie gdy temperatuara na zewnątrz jest równa lub mniejsza niż 3 stopnie. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z VIN wynika ze tak ma być jak jest :D dlatego sie zastanawiam ocb :p

 

 

S1CAA Dummy-SALAPA

 

S200A Brak katalizatora

 

S249A Wielofunkcyjność dla kierownicy

 

S2HBA Obr. BMW, st. le. spr. rad. 160

 

S313A Lusterko zewn. z funkcją składania

 

S321A Napis

 

S322A Funkcja dostępu komfortowego

 

S423A Dywaniki podłogowe Velours

 

S428A Trójkąt ostrzegawczy i apteczka

 

S431A Lusterko wewn. ściemniane automatycznie

 

S465A System załadunku

 

S481A Fotel sportowy

 

S494A Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera

 

S4ADA Listwy wewn. alum., szlif. wzdłuż. dr.

 

S4AEA Podłokietnik przedni, przesuwany

 

S502A Spryskiwacze reflektorów

 

S507A Park Distance Control z tyłu (PDC)

 

S520A Lampa przeciwmgłowa

 

S521A Czujnik deszczu

 

S522A Światło ksenonowe

 

S524A Kontrola świateł mijania

 

S534A Klimatyzacja automatyczna

 

S540A Tempomat

 

S663A Radio BMW Professional CD

 

S710A M Kier. sport. wielofunk.

 

P7R7A Pakiet innowacyjny

 

P7RPA Pakiet Advantage

 

P7RSA Pakiet Comfort

 

L801A Wersja krajowa Niemcy

 

S863A Spis dealerów, Europa

 

S879A Instrukcja obsługi, jęz. niemiecki

 

S8SPA Sterowanie COP

 

S548A Licznik kilometrów

 

S851A Wersja językowa, niemiecki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz w samochodzie sterowania głosowego i fabrycznego przygotowania pod telefon z zestawem głośnomówiącym to oba przyciski nie będą działać i to jest jak najbardziej poprawne. Też tak mam. Doposażyć telefon można ale to zabawa za ponad tysiąc PLN więc się po prostu nie opłaca.

 

Co do drugiego pytania: antena. Zobacz tu:

http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=338650

Edytowane przez ra1406
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze dziala ale nie korzystam z tego wogole. A wrażenia pozytywnie chociaz jestem przyzwyczajony do kompletnej bezawaryjnosci ktora byla w hondzie "accord" z 2006 roku. I w starszym Civic totalnie nic sie nie dzialo.no a jesli juz to czesci bez tragedii no tutaj zaczynam przygode i jestem zadowolony puki co spalanie dynamika anawet wygoda jest odczuwalna i tutaj na plus ;) no i sam fakt ze podoba mi sie a do wyboru jeszcze bylo audi a4 ten sam rok ale nie przekonal tak jak bmw jednak . Jedyne co boli to naglosnienie ale moze w przyszlosci cos sie zrobi zeby lepiej gralo bo czytałem ze to nie takie proste
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety jedyne co kuleje w BMW to właśnie jakość podstawowego audio:/

Ja się bardzo szybko przyzwyczaiłem do dostępu komfortowego, nie trzeba szukać kluczyka, wkładać i wyciągać go ze stacyjki;)

http://e-podpis.net.hostingasp.pl/bmw/BMW_podpis_numer%20_small.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.