Skocz do zawartości

[E39] Problem z odpalanie 520


MacFly

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, jak auto postoi całą noc, lub 8 godzin jak jestem w pracy, mam czasami problem aby odpalić.

Auto mam od końca stycznia, a zaczęło się to dziać, od jakiegoś niecałego miesiąca.

Głównie jak temperatury są dość niskie czyli poniżej zera.

U znajomego mechanika na jego komputerze wyszły dwa błędy, obwód położenia wału/wałka rozrządu (nie pamiętam dokładnie) i czujnik temperatury.

W ciemno wymieniłem czujnik Pulse generator, camshaft o numerze 12 14 7 539 165, ale nie mogłem dostać oryginalnego używanego, więc kupiłem ten 12 14 1 438 081

Link Vinem mojego auta http://bmwfans.info/parts/catalog/E39/Sedan/Europe/520i-M52/LHD/M/1999/may/browse/engine/cylinder_head_vanos-2/

Auto przez ponad tydzień odpalało, bez najmniejszego problemu, aż do środy, zeszłego tygodnia, bo znów się pojawił ten sam problem

Według opisu, a raczej tak myślę, że mogę włożyć ten czujnik, bo występowały dwa.

I jak mam ten problem, z odpaleniem to czasem uda mi się odpalić na biegu.

Rozrusznik kręci jak szalony.

Czasami przy odpalaniu muszę przytrzymać gaz, i przez kilka sekund na obrotach około 2 tys. aby silnik zaczął pracować. Coś tam trzy, cztery razy strzeli w silniku, tak jakby była jakaś detonacja i auto zaczyna pracować i mogę jechać.

Silnik M52TU, 05/99r 2.0 150km

 

Proszę o pomoc, ew. jak ktoś z okolic Zielonej Góry, może mi polecić dobrego magika, który mi powie co dokładnie się dzieję z moim samochodem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mialem problem z odpalaniem na zimnym silniku na benzynie mam lpg.przy plusowych temperaturach odpalal za 2-3 razem a przy minusowych odpalal za 6-10 razem.Na cieplym nie bylo problemu wogole.Pojechalem na kompa i wyszlo czujnik polozenia walu i czujnik temperatury silnika po wymianie auta nie poznalem odpala jak malina. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami przy odpalaniu muszę przytrzymać gaz, i przez kilka sekund na obrotach około 2 tys. aby silnik zaczął pracować. Coś tam trzy, cztery razy strzeli w silniku, tak jakby była jakaś detonacja i auto zaczyna pracować i mogę jechać.

Silnik M52TU, 05/99r 2.0 150km

 

Proszę o pomoc, ew. jak ktoś z okolic Zielonej Góry, może mi polecić dobrego magika, który mi powie co dokładnie się dzieję z moim samochodem :/

 

U mnie przy uszkodzeniu sond były identyczne objawy

 

sry za spam :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil Jasinski, czy wiesz, które czujnik dokładnie Ci wymienili, ew. gdzie one się znajdują. Najbardziej mnie interesuje czujnik temperatury.

 

MarcinKrk, ale u mnie brak błędu sondy, więc podejrzewam, że pracuję ona.

 

Choć szczerze, to trochę się załamałem, bo w piątek zostawiłem auto u najlepszego kolesia u mnie w mieście, i on po prostu mi powiedział, że nie ma pojęcia co się dzieję.

Oczywiście dziś, jak odbierałem auto, to już musiałem na biegu odpalać :/ bo innej opcji nie było, a później, po rozgrzaniu silnika do normalnej temperatury, pod blokiem od razu odpaliła, więc ja już też zgłupiałem, bo sam nie wiem co się dzieję :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

MarcinKrk, byłem u kolesia w Zielonej, podłączył mnie do kompa ( oczywiście koszt 200 zł ), i po sprawdzał co i jak.

 

Uszkodzony czujnik obrotów wałka wydechu nr. 1 438 082 mam go wymienić na czujnik o numerze 7 518 628

Podobno ten o numerze 1 438 082, ma wadę fabryczną, więc muszę też zrobić aktualizację oprogramowania, koszt u niego jedyne 350 zł

Czujnik temperatury 13 62 1 433 077

I uszkodzony zawór DISA 11 61 1 440 049

 

Ostatnio nie ma u mnie już taki niskich temperatur, więc auto mi odpala bez najmniejszego problemu.

Dziś wymieniłem czujnik wałka wydechu i zawór Disa, i auto też odpaliło bez problemu.

 

Więc czy to rozwiązało problem, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak juz pisalem, czujniki wymienilem, auto po dluzszym postoju odpala, chodz nie ma teraz tak niskich temperatur, wiec mam nadzieje, ze narazie, tak jakby jednego problemu sie pozbylem.

 

A dzis na cieplym silniku tez mialem problem aby odpalic. Musialem cos kolo 5-10 sekund krecic rozrusznikiem aby odpalic. Pozniej jeszcze dwa razy gasilem silnik i ten problem juz nie wystapil.

 

Wiec doszedl kolejny problem :/

I teraz juz zglupialem, bo nie wiem gdzie mam szukac przyczyny.

 

Wysłane z mojego HTC HD2 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Bardzo możliwe , że pompa umiera.

Niedawno w e36 tak miałem. Po zmianie pali zawsze za pierwszym razem.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przemyslalem sprawe z tym problemem przy odpalaniu na cieplym silniku, gdzie musialem dluzej krecic rozrusznikiem, to chyba zawsze auto stalo na jakims delikatnym wzniesieniu, wiec cos moze w tym byc.

 

Na dniach jeszcze wymienie filtr paliwa i po prosze mechanika aby w jakis sposob sprawdzil ta pompe paliwa.

 

Na piatek umowilem sie w zielonej gorze na aktualizacje oprogramowania, za jedyne 350zl :/

 

I dzieki wielkie Wam za podrzucanie pomyslow :)

 

Wysłane z mojego HTC HD2 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymieniłem czujnik wałka wydechu i zawór Disa, i auto też odpaliło bez problemu.

 

Więc czy to rozwiązało problem, nie wiem.

 

Czy Disa ma być słyszalna po przekręceniu zapłonu?

 

Wydaje mi się, że tak.

Jak byłem w piątek i tego kolesia w Zielonej, to on po przekręceniu kluczyka słyszał, że ten dis działa.

 

A i przy okazji napiszę, po zrobieniu u niego aktualizacji, auto odżyło, jedzie od niskich obrotów i w końcu przyspiesza :)

 

Ale nadal walczę z problemem, z odpalaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.