Skocz do zawartości

BMW F10 528i


Kriss33

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 204
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
No to Kriss przepłacił bo dostałem zaproszenie od dilera na zamkniętą wyprzedaż aut rabaty 30%, będzie elegancki poczęstunek itd

hejka

 

A co ja mam powiedzieć ze swoim rabatem 10 % :duh:

 

 

No wiesz mi dawali z wielkiej laski 4%. Wkurzylem sie wiec i zamowilem za granica podejmujac ryzyko walutowe + troche papierkowej roboty. Gdyby mi dali 10% to pewnie bym sie skusil i "nie robil scen".

 

Co do 528i kolegi to musze przyznac ze zazdroszcze troche tego tempomatu stop&go. Ja nie zdecydowalem sie go zamowic bo pomyslalem ze jak zaczne jezdzic samochodem ktory sam za mnie hamuje to niedlugo zupelnie oducze sie jezdzic :duh: Wyglada jednak na to ze to fajna sprawa jest i niedlugo bedzie pewnie standardem jak zwykly tempomat teraz w wiekszosci samochodow jest. Generalnie myslalem ze ja dosc duzo wyposazenia u siebie dowalilem ale kolega to ma jedna z najlepiej wyposazonych fur na tym forum. Chyba tylko Dawid S ma bogatsza wersje z tym ze jego, jesli dobrze pamietam ponad 400k wyszla! Tutaj natomiast za,podejrzewam, rozsadne pieniadze(pewnie mniej niz 250k) jest w zasadzie maszyna do ktorej jedynie chyba xdriva i HIFI Proff bym dolozyl a tak to bez wiekszej przesady mozna powiedziec ze to jest konfiguracja marzen :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
BIerzecie "lizing" ?

 

 

Ja tam na razie mojej nie zmieniam bo zadowolony z niej wyjatkowo jestem. Moze jedynie za 2-3 miesiace zrobie jakis program na 210-220KM i 450NM i kupie jakies ladne duze kola.

Bede mial nadal swoja 520D ale jakby troche odmieniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kriss no offence...nie tyle ladne, co dość dobrze doposażone F10 :) (F10 czy 520i czy M5 z gola wygląda prawie tak samo). Ciekaw jestem tylko czy kupujecie samochody dla siebie czy "na firme" :) tzn lizing hehe

 

Ps. co dokładnie znaczy tłuste f10 ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to co tylko PKO leasing daje na tłuste kozaki? :mrgreen:

 

Tora - czekamy na :8) ciebie

 

Ja nie dostałem zaproszenia :( chociaz jak ostatnio bylem na prezentacji nowej 6 to faktycznie grubo i bogato bylo :D Moet z truskawkami

 

Kriss napije sie jutro za twoją fure :norty: :norty: :norty:

http://3.bp.blogspot.com/_DGQPVGvocEQ/TSS42IPs_YI/AAAAAAAAB50/YDsttAJ5vhg/s1600/IMG_7269.JPG

Hmmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempomat stop&go ma jedną wadę, padający śnieg zalepia radar i nie działa. Ostatnio jeżdżę sporo w trasie i cały czas trafia mi się padający śnieg, trochę zatęskniłem za zwykłym tempomatem, zwłaszcza, że klimat zmienia się w PL na polarny :) Szkoda, że nie można go przełączać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ciesze się, że podoba się Wam mój wybór :) , dla mnie wyposażenie jest bardzo ważne i na prawdę uprzyjemnia jazdę, a ten tempomat dodatkowo zapewnia bezpieczeństwo i pewnie każdy miał sytuacje zagapienia się a on pomoże. HUD bardzo polecam, świetnie pokazuje informacje w każdych warunkach pogodowych jest idealnie, wszystko pełny kolor, no i informacja o dozwolonej prędkości jest bardzo pożądana jak się jeździ BMW...Światła to jakiś cud wynalazek, zapewniają doskonałą widoczność, w E60 mam ksenony, ale chyba są popsute...Wyposażenie trafiłem idealne pod siebie, nawet czarna skóra i te listwy alu (jak w M5 :D) bardzo mi pasują. Przy okazji informacja tel Blackbarry paruje się bez problemu i działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz listy aluminium szczotkowane? Różne są gusta, mnie akurat kompletnie taka stylistyka nie odpowiada. Na jezdzie próbnej miałem własnie te listwy i siedzenia alcantara - dla mnie dobre do F30, w piątce wole sie wozic jak w limuzynie :-)

 

Telefon mam Samsunga S3, tez paruje sie bez problemu ale nie moge uruchomic internetu.

Co do ksenonów, moze troche lepsze niz w e60 ale myśle ze bez rewelacji, mozliwe ze lampy po lifcie jak w nowej F01 są duze lepsze - nie wiem, nie jedziłem w nocy.

 

Fajne jest ambientowe oświetlenie - naprawde rewelacja, daje poczucie "high class" :mrgreen:

Hmmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kriss33

Fajnie się czyta twoje posty, jak folder reklamowy :) Widać, że jesteś zadowolony.

Listwy które masz bardzo łatwo się rysują (uważaj na: pasy, zegarki, obrączki, długopisy itd). Mi się one podobają, trochę przełamują tą czerń. Ja od 2 lat jeżdżę w "kopalni" (czarna skóra, podsufitka, czarne drewno).

Listwy od M5 są trochę inne :)

@thestructor

Jak na jeździe próbnej miałeś alcantarę to był to m-pakiet z listwami hexagon (a nie szczotkowane alu), bardzo fajne listwy i najbardziej praktyczne. Ale oczywiście nie pasują do klasycznego wnętrza, tylko do stylu sportowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki koledzy :)

felgi 18"

Wczoraj przetestowałem trochę w trasie, tempomat stop&go to jest rewelacja, tak samo jak asystent świateł drogowych, bajka. Nigdy nie lubiłem jazdy w nocy, ale tym autem to iny swiat, ma tak dobre światłą, że myślałem, że jadę na długich, dopóki sam sobie ich nie włączył... Co do silnika - dosłownie raz depnąłem na maxa i rozpędziłem się do 220 km/h na niemieckiej autostradzie. Silnik ma taki zapas mocy, że w normalnym ruchu nie przekraczam 4 tys obr. Co do głośności, różne wypowiedzi na forum były, moja jest jednoznaczna - mega cisza! Miałem specjalnie wyłączone radio. Jak ktoś pisze, że ten silnik jest głośny, za słaby, że nie pasuje do piątki, to ja absolutnie się nie zgadzam. Silnik słychać tylko przy max przyspieszeniu (co jest oczywiste) i mi się ten dźwięk bardzo podoba. Auto jest strasznie komfortowe i dobre wyposażenie robi z niego inne auto, szczególnie systemy wspomagające jazdę. Spalanie na trasie Wrocław-Świdnica (przez A4 i nowym łącznikiem) 60 km średnia 9,5 dla porównania ta sama trasa E60 530 do 2 l mniej. Przejechałem też ok 10 km z dozwoloną prędkością na trasie czyli 90 km i spalanie 5,5 l !!. Wiadomo, że dane z komputera i z tak krótkich odcinków, ale orientacyjnie wystarczy.

 

Jeśli przyjmiemy ze odcinek Wrocław-Legnica faktycznie budowali niemcy to faktycznie 220 po niemieckiej autostradzie :cool2: :norty: :norty: :norty:

 

Spokojnie nie musisz sie na forum ukrywać ze lubisz p.o.p.i.e.r.d.a.l.a.ć czasem po wioskach, w koncu sam pisałeś ze ważne jest dla ciebie przyszpieszenie 160-220 km/h

Hmmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

nigdy nie jeżdżę szybko w terenie zabudowanym, ale na autostradzie czasem można depnąć

staram się precyzyjnie opisywać co i jak, na pewno ktoś skorzysta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tora - czekamy na :8) ciebie

To troche poczekamy aż stanieją, bo ja na "lizing" się nie łapie. A druga sprawa może ten dział F10 to nie moje progi ale utrata 100tys zł w przeciągu dwóch lat to ja wysiadam :mad2: . Wykładam dzisiaj 220-240 a za dwa lata bedzie 120-140 warte i jeszcze potem to sprzedaj, a za dwa lata to róznie może być w Polsce. Co innego kiedy firma autko daje to tak to ok.

hejka

Kris dobrze silnik opisujesz bo dla mnie opinię "daję radę" to takie same "idzie jak burza":)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Staram się podawać liczby, a nie tak bez sensu pisać, że na trasie to mi pali...ale na jakiej trasie, przy jakich prędkościach, bo jak widać ja na trasie osiągnąłem 5,5 litra :8). W sumie to dopiero sam się przekonałem jak jest z tym silnikiem bo po lekturze forum nie było za ciekawie. Myślę, że moje wypowiedzi rozwiały wątpliwości wielu co do silnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny wypas ja pożałowałem 13k na head up i aktywny tempomat te dwa bajery bardzo bo mi się przydały no ale jak opisał to monogramus o czym osobiście nie wiedziałem tempomat ma sporą wade w zimie w postaci zalepiania obiektywu czyli 4 miesiące w tym roku.

 

No ale przy premium selection jest ta przewaga że kupuje się bardzo wypasione auta bo golasów tam jest jak na lekarstwo.

 

Ja nie mogłem liczyć na PS bo wybrać coś mogą tam tylko osoby o bardzo pospolitych wymaganiach kolor czarny, srebrny i zawieszenie zwykłe albo DDC.

 

Jak sprzedawca zapytał mnie jakie kolory auta preferuje to usłyszałem " to przejdzmy do konfiguracji auta do produkcji , bo prędzej wygrasz 6 w lotto niż takie auto pojawi się kiedykolwiek w PS "

Edytowane przez 530dat

Jak w Trzech prostych krokach zniszczyć wspaniałą marke jaką jest BMW ?


Krok Pierwszy : Zastąp napęd na tył napędem na koła przednie w 2015r

Krok Drugi: Wpakuj silnik 3 cylindrowy z MINI do limuzyny BMW 3 w 2016r

Krok Trzeci: Wpakuj silnik 4 cylindrowy do limuzyny BMW 7 w 2016r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

dzięki, dzięki :D

właśnie byłem pojeździć, jak to pięknie idzie, miałem szybkie E60 530d, ale ten jest zdecydowanie szybszy, tzn, na podobnym odcinku w E 60 miałem 120 km/h a tutaj 150 km//h, takie tam zabawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.