Skocz do zawartości

Tankowanie E60, pojemność baku


s0nar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Witam :) Nurtuje mnie pewna sprawa, mianowicie tankowanie E60. Wg instrukcji i specyfikacji modelu pojemność mojego baku wynosi 70L. Zawsze tankuję do pełna a że nie lubię jak mi żyd brzęczy i wyświetla na desce "wielkiego głoda" to staram się tankować zaraz po włączeniu się rezerwy i komunikacie. W tej sytuacji rozumiem, że do baku nie wejdzie mi więcej niż 58-60L. Ale kilka razy pojeździłem trochę dłużej aż komp zaczął pokazywać, że do przejechania jest mniej niż 50km. I co? I nigdy nie udało mi się wlać do baku więcej niż 61-62L. O co tu chodzi? Gdzie jest pozostałe 8-9L paliwa? W 407 miałem tak "wyliczone", że zawsze udawało mi się wlać 66-68L (bak też miał pojemność 70L). W E60 jakoś dziwnie to wygląda. Albo komputer jest panikarzem i każe tankować zbyt wcześnie - jak w baku jest jeszcze sporo paliwa albo to paliwo jest jeszcze w jakimś zbiorniku wyrównawczym. A może jest jeszcze inna przyczyna albo np. zbiornik ma 65L? Zastanawiam się jak to sprawdzić i skoro teoretycznie podczas moich tankowań w baku jest jeszcze 8-9L paliwa to czy teoretycznie mógłbym jeszcze pojeździć. Bo może jest tak, że jest to jakaś "nienaruszalna" rezerwa i w E60 nie da rady wyjeździć paliwa do 0, żeby zatankować prawie 70L ON.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj,

 

Ja kiedys testowalem przez przypadek jazde na tzw "oparach". Stalo sie tak dlatego, że majac 25km zasięgu pojechalem na stację a tam brak prądu. Nastepna stacja byla 20km dalej wiec ruszyłem. Na miejscu gdzie mialem 5km zasięgu okazalo sie ze tez nie bylo pradu. Wiec zaryzykowalem i wróciłem do swojego miasta. jechalem ok 15 km majac 0km zasiegu i dalo rade.

 

Podsumowując: wskazania licznika są troche przesadzone bo masz jeszcze czesc paliwa w zbiorniku oraz przewodach. Dodatkowo plywak jest wyzej niz kolanko które tez troche wachy zawiera. Nie panikować i nie jeździć na oparach, bo koszta bedą wysokie.

 

Pozdro

Who's got the key to my beema ? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 komunikaty.

1 zapala się kontrolka i gaśnie (jest około 10l paliwa w baku)

2 zapala się kontrolka i nie gaśnie już (jest okolo 5l bo wchodzi z 65l)

Co do 0km zasięgu to faktycznie można jeszcze kilka km zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

to jak już odkopałeś....

 

Czy E60 posiada funkcję tankowania z odpowietrzaniem ? Bo tak patrze do wlewu i nic nie widzę a własnie zbawienne byłoby dlla mnie zatankowanie 5 litrów więcej niż jest normalnie :P

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze to nie ma. Dodatkowo tankowanie na stanowisku dla TIR z dużym pistoletem to masakra. Jak na takie auto to bak powinien miec min. 100 litrów, a tu po zuzyciu 60 zapala sie rezerwa która szybko wedruje w dół. Miałem wczesniej Sharana - spokojnie 70-75 litrów był bak a jak nacisnałem odpwoietrznik to jeszcze 15 litrów weszło i 1000 km na spokojnie sie robiło bez stresu z zapasem. BMW pod tym względem to porażka - nie dość że spalanie razy 1.5 to jeszcze bak mniejszy. Po wakacjach idzie do żyda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z tego co widze to nie ma. Dodatkowo tankowanie na stanowisku dla TIR z dużym pistoletem to masakra. Jak na takie auto to bak powinien miec min. 100 litrów, a tu po zuzyciu 60 zapala sie rezerwa która szybko wedruje w dół. Miałem wczesniej Sharana - spokojnie 70-75 litrów był bak a jak nacisnałem odpwoietrznik to jeszcze 15 litrów weszło i 1000 km na spokojnie sie robiło bez stresu z zapasem. BMW pod tym względem to porażka - nie dość że spalanie razy 1.5 to jeszcze bak mniejszy. Po wakacjach idzie do żyda

 

 

Na baku robię 1100-1200 km przy 140km/h więc nie wiem o co Ci chodzi :norty:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

530xd... na trasie ostatnio zrobilem 734km i komp pokazywal zasieg na 37 km :D potrafie tez w trasie zrobic mniej niz 700 i jakby bak byl o 10 litrów wiekszy to byloby super ;p

 

Na miejscu ale nie po miescie... robie czasami 500... czaaaaaasami 600 km. I patrzylem jak zalac dziada wiecej z tzw odpowietrzaniem ale ten model chyba tego nie ma ^^

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też udało się zrobić w trasie nawet więcej jak 1000 km. Tylko co to za jazda jak trzeba patrzeć na każde głębsze przyciśniecie bo od razu podbija spalanie w góre - w dół już nie jest tak łatwo zejść - min. co zeszłem na 300 km do 5,9 litra/100km a średnia wtedy z 1000 km to 6,3 litra/100 km. Ale jak trzeba to i 11 tez nie jest problemem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.