Skocz do zawartości

E91 N47 nie domyka economizer


pablo294

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zauważyłem dzisiaj, że przy pełnym bucie oczywiście na biegach od 4 wzwyż econimzer sie nie domyka do końca. Im wyższy bieg tym bardziej strzałka odstaje od 20. Słyszałem gdzieć z czym to może mieć związek jednak było to dawno i zapomniałem.
Sprzedam:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez nie domyka na >4.

Mimo to, wszystko chyba jest ok.

 

Testem porownawczym jest but na 3-cim biegu.

Wtedy nie powinien schodzic ze wskazania 20l.

 

Brak takiego wskazania sugeruje zle mierzaca przeplywke.

Poszukaj na forum, albo jeszcze lepiej na googlu :D.

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zauważyłem dzisiaj, że przy pełnym bucie oczywiście na biegach od 4 wzwyż econimzer sie nie domyka do końca. Im wyższy bieg tym bardziej strzałka odstaje od 20. Słyszałem gdzieć z czym to może mieć związek jednak było to dawno i zapomniałem.

Przecież to jest normalne. Maks co sie da wycisnąć na szostće to ok 12-13l/100

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez nie domyka na >4.

Mimo to, wszystko chyba jest ok.

 

Testem porownawczym jest but na 3-cim biegu.

Wtedy nie powinien schodzic ze wskazania 20l.

 

Brak takiego wskazania sugeruje zle mierzaca przeplywke.

Poszukaj na forum, albo jeszcze lepiej na googlu :D.

 

Nie wiem czy na 3 też nie brakuje kolo 1-2 . Jak byłem pod kompem w zeszłym roku to wyszło ze jest za małe ciśnienie doładowania o ok 5% przy wyższych obrotach i to właśnie może być spowodowane przepływka... No nic trzeba będzie jeszcze raz zrobić test i przyjrzeć się trzeciemu biegu. Dzięki !

Sprzedam:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Chyba raczej koło 200 a i inpy do n47 nie znajdzie tak łatwo na necie . W poniedziałek mam dwie jedynki z n47 sprawdze i dam znać jak tam wychodzi

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, sam kilkoma jeździłem.

 

Czy odpięcie przepływki da mi odpowiedź czy jest uszkodzona ?

 

Niektorzy probowali i wdzieli poprawe po odpieciu wadliwej przeplywki.

Ale czy to jest obiektywna diagnoza, to ja bym sie klocil :)

 

Poszukaj kogos ze sprawna z forum w twojej okolicy i podmien na dzialajaca dla testow.

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało widuje 318d Lci w mojej okolicy.. Gdyby nie kosztowała ponad 1000 po prostu bym ja wymienił.

Jesli masz srodki na zakup to jest myk na zakup nowej przez neta.

Kupujesz, sprawdzasz czy dziala/jest poprawa i wtedy decydujesz czy bierzesz.

Jesli poprawy nie bedzie to o ile jej nie ubabrasz/uszkodzisz to mozesz ja zgodnie z polskim prawem odeslac.

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Odgrzebałem temat i mam pytanie. Mam silnik m47, 2006r i zauważyłem, że ekonomizer zamyka się na każdym biegu, nawet na 6. Dziś jadąc autostradą i przyspieszając z max dociśniętym gazem na 5 biegu, a przy kolejnej próbie na 6 biegu ze 100km/h w górę, ekonomizer dochodził do max. Latem nie było tego - na 5 biegu był na ok 17l, a na 6 ok 15. Nie wiem, czy przyczyna tkwi w niskich temperaturach (więcej tlenu w powietrzu), czy czegoś innego. Wszystkie parametry auta są ok. Jak Wy macie?

-------------------

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.