Skocz do zawartości

ZAKUP e36 PORADY OPINIE


maniek12345

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

is występował w sedanie również, choć cena danych egzemplarzy pomiędzy 2,0 była porównywalna i każdy brał 2,0. występował również w compakcie.

 

Zapomnialem o compakcie napisac :D, ale do sedana to sie przyznaje, ze nie wiedzialem. Myslalem ogladajac sedany w is'e na allegro ze to swapy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dość ogólne pytanie nie dotyczące konkretnego samochodu. Mam w planach sprzedaż mojego 325i sedan i zakup e36 cabrio. Interesują mnie tylko dobrze wyposażone modele (klima, elektryczny dach, skóra, grzane fotele). Po pierwsze czy w obecnej sytuacji jest szansa na zakup zadbanego i dobrze wyposażonego e36 za około 12-13 tysięcy. Interesują mnie modele tylko 6 cylindrowe z manualem. Oglądałem trochę samochodów w necie i z tego co widzę to trudniej będzie kupić coś mocniejszego niż 320i czy może właściciele mocniejszych aut zawyżają ceny? Jak duża różnica jest w odczuwalnych osiągach pomiędzy 325i (którym obecnie jeżdżę) a 320i? Bo na papierze całkiem wyraźna. Dodatkowo chciałem się dowiedzieć jak duża różnica jest w użytkowaniu auta zimą tylko z dachem materiałowym, a jaka z hardtopem gdyż będzie to mój jedyny samochód? Z góry dzięki za wszelkie porady :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Różnica w mocy jest ogromna. 2,0 w porównaniu do 2,5 nie jedzie. 2,0 nie zbiera się z dołu i to właśnie gubi ten silnik.Załamiesz się jak przesiądziesz się z 2,5 na 2,0.

To co ma powyżej 2,0 pojemności jest sporo droższe w zakupie i to nie tylko u nas(za granicą też).

Cabrio najczęściej występują jednak ze słabszymi silnikami, za to prawie każde jest wypasione. Co do mocniejszych silników to najłatwiej trafić w Coupe, chociaż to też nie jest regułą.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wersji coupe nie chce. Interesuje mnie jedynie cabrio. A co powiecie o tym BMW? Ktoś coś widział? Opłaca się czy generalnie straszna padlina? Bo jedyne co widzę po zdjęciach to strasznie wydech dynda. Rdzy nie widać na budzie.

 

http://otomoto.pl/bmw-325-bmw-325i-200km-sliczna-C27506680.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze mysle, ale za cene 10k to mozna szukac sedana lub coupe, a nie cabrio. Ceny ladnych i godnych uwagi cabrio czesto przekraczaja i to sporo prog 10 tysiecy. Auto z ogloszenia wyglada wrecz smiesznie i jedna mysl jak go widze przychodzi mi do glowy, jest to typowy "ulep"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze mysle, ale za cene 10k to mozna szukac sedana lub coupe, a nie cabrio. Ceny ladnych i godnych uwagi cabrio czesto przekraczaja i to sporo prog 10 tysiecy. Auto z ogloszenia wyglada wrecz smiesznie i jedna mysl jak go widze przychodzi mi do glowy, jest to typowy "ulep"

 

Tak samo uwazam, ze cabrio z topowym silnikiem, niezaleznie od rocznika, bedzie kosztowac sporo więcej.

 

Za 10 tys zł mozna kupic ładne e36 cabrio, ale 1.8.

To najdrozsza wersja nadwoziowa, nieporównywalnie drozsza od sedanów czy coupe.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o to czy wart jest uwagi ze względu na to żeby dołożyć do niego kilka tysięcy i wyprowadzić na prostą. Wiadomo, że za dychę 325i cabrio się idealnego nie kupi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów, jestem nowy i na wstepie mam do Was pytanie. Chce kupić bmw e36 coupe, zastanawiam sie nad 1.8 albo 2.0, teraz moje pytanie, czy możecie mi porownac te oba silniki, wady, zalety, który lepszy(nie interesuja mnie odpowiedzi typu, który lepiej zadbany, bo to kazdy wie) jak to jest z eksploatacja? Na co zwracac uwagę przy kupnie, ile trzeba dać za porządny egzemplarz ? Szukam ofert w okolicy województwa śląskiego. Spodobal mi sie 1 egzemplarz, czy jest wart uwagi? http://olx.pl/i2/oferta/bmw-e36-320i-coupe-1996r-CID5-ID3CbA7.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownywac mozna predzej 2.0 z 1.8 ale is. Tanszy w utrzymaniu itp bedzie 1.8 ze wzgledu na mniejsza ilosc cylindrow i mniejszy apetyt na paliwo. b20 mozna kupic dobre juz w okolicy 7 tys. Zadbane i warte uwagi 1.8 beda ciut tansze. Osiagami 2.0 i zwykle 1.8 to nie trzeba tlumaczyc nikomu, jednak 1.8 is jest podobny do 2.0 wzgledem osiagow. Zalezy do czego potrzebujesz auto i jak lubisz jezdzic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od dłuższego czasu rozglądam się za e36 dla siebie. Ostatnio na parkingu napotkałem to, mianowicie 323i wyprodukowane 06.1996. http://www.aukcjoner.pl/gallery/017101892-Darmowa-galeria-zdjec-na-Allegro.html Właścicielem jest starszy pan, który jest również drugim właścicielem samochodu. Przebieg oryginalny 74.000km :-D, bezwypadkowy. Mieszkam w niemczech, więc samochód mam na miejscu, będę tu próbował potwierdzić autentyczność przebiegu. Samochód posiada na wyposażeniu grzaną półskórę, obniżony zawias, sportowy wydech, climatronic no i pełen m pakiet. Lakierek, nadkola wyglądały naprawdę dobrze, bez purchli, rys, czy rdzy. Właściciel chce za nią 2700 euro. No i teraz część do was, co sądzicie,jest to okazja, warto kupić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli przebieg oryginał, i stan rzeczywiscie dobry to nic tylko cieszyc ze sie trafilo okazje i brac.

Jak bys nie chciał to daj znac, moze sam bym nad nim pomyślał...choc pewnie sprzeda sie szybciutko w takiej niezbyt wygórowanej cenie

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Z przodem coś się działo. Nawet na podstawie zdjęć to widać.Kierunki są zmieniane i grill w 96 powinien być już poliftowy.

Ten dziadek to coś też mi jakoś tak...patrząc na to auto, szczególnie na te felgi(niezbyt ładne zresztą) no i te kominy.Dokładka zderzaka z tyłu była napewno cięta bo 323 ma tylko jedną rurkę i dokładka jest dopasowana pod nią. Za sedana w tym roczniku wcale cena nie jest okazyjna, raczej bym powiedział normalna z przechyłem w stronę dość wysokiej.Ze zdjęć to co widzę nie dał bym więcej niż 2000e nawet jeżeli ma tak mały przebieg.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Spodobało mi się BMW E36 i znalazłem takie ogłoszenie

 

http://olx.pl/oferta/bmw-e36-coupe-318-is-sekwencja-CID5-ID62Kpz.html#b9f9c61009

 

samochodu chcę używać tylko przez wakacje i na jesień go sprzedać i mam 2 pytanka:

1. czy takiego staruszka nie będzie ciężko sprzedać?

2. ile jest warty samochód z ogłoszenia, tak abym nie przepłacił?

 

w tej e36 uszkodzony jest podobno tylko hamulec ręczny, jutro jadę ją oglądać i ew. kupić.

 

z góry dzięki za odpowiedzi :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.