Skocz do zawartości

ZAKUP e36 PORADY OPINIE


maniek12345

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak sie tylko mowi ze tutaj latwiej trafic. Duzo jest takich co nie maja przegladu i trzeba troche porobic zeby przeszla. Ubezpieczenie auta tutaj w moim przypadku to jest jakies 100 euro miesiecznie za poj powyzej 2.0. Dlatego szukam cos w polsce.

Zobaczymy jeszcze co przyniosa najblizsze dni i jak nie to bedzie is lub 2.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post, więc chciałbym się przywitać :)

 

A teraz do rzeczy. Planuję zakup pierwszego samochodu. Mam bardzo niewielkie doświadczenie w jeździe, niewiele ponad to, czego nauczyłem się podczas kursu i dodatkowych jazd, dlatego motory większe niż 2.0 odpadają. Udało mi się zgromadzić budżet 15000zł i w cenie 10-15k chciałbym zakupić zadbane BMW e36 z możliwie dobrym wyposażeniem i rocznikiem 96+. Od paru tygodni czytam (głównie to forum ;)) i doszedłem do wniosku, że najlepiej sprawdzi się tu model 320i lub 318is (sedan lub coupe). Dlaczego BMW? Po prostu od kiedy zacząłem poszukiwania samochodu, zachorowałem na ten gatunek :)

 

Przeglądając oferty na różnych serwisach moją uwagę przykuł najbardziej ten egzemplarz: http://otomoto.pl/bmw-320-jak-nowy-zobacz-bezowe-wnetrze-C32055082.html

 

I teraz pytanie - czy według Was warto tyle dać za tę betę? (pod warunkiem, że oględziny i sprawdzenie przez mechanika potwierdzą prawdziwość opisu). A jeśli nie, to czy warto przy tym budżecie szukać e46? Nie chciałbym spędzić kilku miesięcy na szukaniu samochodu, tylko po prostu nim jeździć (i nie odwiedzać co chwila warsztatu).

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli opis rzetelny i rzeczywiscie te auto jest takie BDB i ma ten przebieg - to wg mnie warto zapłacić taką cenę.

 

Sam kupilem niezwykle idealne auto z malutkim przebiegiem w cenie 2 razy wiekszej niz srednia rocznikowa - i jestem bardzo zadowolony.

 

Dużo lepiej kupić idealne e36 niz słabe czy srednie e46. E46 nie jest żadną suepr rewelacją w porównaniu do e36. Wręcz przeciwnie - niektóre rozwiązania ma gorsze i wiecej w e46 lubi sie zepsuc.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedzy 10-15k szukalbym, jesli chcesz e36 to z silnikiem 2.8 m52. Twierdze, ze takie pieniadze dac za is'a lub 2.0 to troszke przesada. Jesli nie masz doswiadczenia w jezdzie to i is'em lub dwu litrówką tez mozesz na mokrym sie pozamiatac. Silnik 2.8 to najlepsza jednostka, jest bardzo elastyczny i ciagnie w zakresie calych obrotow (vanos oczywiscie) jesli polaczysz to z gazem lub juz z instalacja zakupisz to bedziesz rowniez w miare tanio jezdzil w zamian za bardzo dobre osiagi, a nikt Ci nie kaze swirowac. Jak kupisz maly silnik to z czasem sie nauczysz obchodzic z autem i bedzie brakowalo mocy, gdzie z 2.5 lub 2.8 tego problemu nie ma.

 

Co do e46 to odpowiem szczerze jakie jest moje zdanie. Ja wole kupic ladne e36 2.8 w m-paku itp niz zwykle e46. Po prostu e46 do mnie nie przemawia i cala linia w porownaniu ze starsza siostra jest mniej "agresywna". E36 ma dobry sportowy charakter. Mialem okazje jechac sedanem w e36 i e46 i szczerze odczulem wiecej miejsca w starszym modelu.

 

Wybor nalezy do Ciebie, musisz sobie okreslic jakie auto chcesz i szukac zadbanego egzemplarza. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze wytarty fotel kierowcy oznacza bardzo duży przebieg :) Jak ktoś jeździ w spodniach bez guzików , metalowych wstawek i tym podobnych odstających rzeczy (pół życia spędza w dresach :D) - materiał się mniej zużywa . Nie warto się sugerować fotelami , najważniejszy jest stan blacharsko - lakierniczy i stan mechaniczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego, że myślę nad zakupem swojego "pierwszego" BMW. Jest to spowodowane:

- ciekawośćią co do marki;

- klasykiem;

- ceną zakupu takiego "wrażenia" (chciałbym się zmieścić w 7tys, czyli 1200euro + opłaty);

- będe potrzebował samochodu do miasta jak i w trasę (ponad 1000km raz w miesiącu);

 

Proszę poprostu o rady, o plusy i minusy silników wymienionych w temacie. Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie itp.

 

Z gory dzięki za wszelkie odpowiedzi i podpowiedzi. Pozdrawiam

 

 

Jest do tego specjalny temat.

Przenoszę w odpowiednie miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego, że myślę nad zakupem swojego "pierwszego" BMW. Jest to spowodowane:

- ciekawośćią co do marki;

- klasykiem;

- ceną zakupu takiego "wrażenia" (chciałbym się zmieścić w 7tys, czyli 1200euro + opłaty);

- będe potrzebował samochodu do miasta jak i w trasę (ponad 1000km raz w miesiącu);

 

Proszę poprostu o rady, o plusy i minusy silników wymienionych w temacie. Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie itp.

 

Z gory dzięki za wszelkie odpowiedzi i podpowiedzi. Pozdrawiam

 

Ja bym wybral tds'a ze wzgledu na wieksza moc. Tds marozne opinie, najwieksza bolaczka tych silnikow sa ich poprzedni wlasciciele. Ja np uzytkuje tds'a ponad pol roku i mam ciezka noge i nic przy silniku sie nie dzieje. Olej zmieniam i od wymiany do wymiany moze 0,2 litra doleje. Jesli kupisz pewne auto to bedzie dzielnie sluzyl. Przy zakupie zwroc uwage czy dobrze odpala zimny i cieply silnik. Czy dobrze sie zbieratzn. turbo jak chodzi itp. Przejedz sie troche ostrzej i zobacz czy sie plyn nie gotuje (odkrec korek wlewu plynu chlodniczego i zobacz czy nie ma efektu jak w czajniku). Zobacz rowniez czy pompa wtryskowa jak i wtryski nie ciekna i ogolnie czy silnik i reszta bez wyciekow. Najlepiej tds'a ogladac z kims kto mial/ma do czynienia z tym silnikiem i zna jego slabe strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy biorąc pod uwagę, że to kombi, wypas żaden i 2,0 to cena jest....duża.

Najbardziej mi się podoba otoczenie :mrgreen:

 

Cena duuuzo za wysoka. Za tyle chodzą ładne e46 z początków produkcji. Ładne i zadbane, nie gnioty.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cena sporawa ale kurde, wszystko co tak patrze z e36 po ogłoszeniach to wychodzi na to, że tą dyche trzeba dać za dobry egzemplarz z gazem.

 

jak masz wydac dyche, to szukaj 323i lub 328i... to juz duuuzo silniejsze auta niz 320i.

Zreszta sądze ze lepiej szukac auta bez gazu... i jak juz musisz, to lepiej zagazowac na własną rękę...

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E36 sprzed paru postów wcześniej zakupione :) Dzięki za porady.

 

Nie żałuję ani złotówki, udało się stargować do 13950 i dostałem dywaniki. Auto sprawia wrażenie, jakby dopiero co wyjechało z salonu, a w trasie wzięło niecałe 8L/100, co przy mojej nieudolnej jeździe uważam za świetny wynik. Pełna satysfakcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mozesz kupic za ta kwote to e36 1.8 is lub 2.0 w stanie do jazdy i pomalu ogarniac lub e34 2.0 lub zajechane 2.5 i blacha do roboty. Sam mialem miec w granicy 8 tys na auto i szukalem e36 lecz utknalem i max moge miec 6 tys i chyba kupie inna marke a do bmw wroce jak bede mial conajmniej 12tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mi się też wydaje żeby kupić jakąś inna markę za te pieniądze np audi 80 kupi się już w bardzo dobrym stanie. na porządne bmw trzeba wydać jednak swoje. trzeba więcej kaski odłożyć jeszcze. i poprawiam bo napisane że bmw.chodzi mi coś z serii 3 e36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam na wydanie 6000 zł.kupi się coś za tą cenę w dobrym stanie? mowa o benzynie z planami na przerobienie w późniejszym czasie na sekwencje.

 

Spokojnie kupisz zadbane e36 compact.

Warto szukac tez sedana 316i lub 318i. Co ciekawe, te wersje najczesciej bywaja w bdb stanie, z mniejszymi przebiegami, niezakatowane.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze kolego mysle zeby kupic e36 tds. Mozna juz w miare ladnego za 5-6k dostac. Mam obecnie tds w e34 i z silnika jestem zadowolony bardzo wiec chetnie kupie e36 z tym motorem. I bedzie troche lepiej jezdzil w mniejszej budzie. Ewentualnie jeszcze szukam peugeota 406 2.0 16v z sekwencja lub vectre b 2.0 16v z sekwencja chyba ze sie trafi 2.5 v6 z gazem to tez moze byc. Sam szukam juz cos konkretnego i jak sie trafi to 400-500 km od domu :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.