Skocz do zawartości

Brak katalizatora - zbiór pytań i wątpliwości


adammz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem E39 520i bez katalizatora, mam w związku z tym parę pytań.

 

Wiem że na forum wszędzie piszą że najlepiej wstawić katalizator ponownie, ale wcześniej chciał bym wiedzieć czy:

1. Czy brak katalizatora wpływa na zwiększenie spalania (brak odczytu z sondy lambda, lub odczyt zatrzymany na jakimś dziwnym wyniku)?

2. Czy brak katalizatora wpływa na dźwięk wydechu (mój niemiłosiernie hałasuje już przy 2k obrotów (metaliczny dźwięk mniej wiecej na wysokości kierowcy)?

3. Czy nowy katalizator "uniwersalny" w tym samochodzie to bardzo zły pomysł?

4. Czy problem polegający na tym że raz na jakiś czas samochód "kopie" po czym eknomizer zamyka licznik a auto niesamowicie traci moc i nie chce jechać więcej niż 60km/h do momentu w którym nie zgaszę silnika na 15-30 sek może mieć związek z brakiem katalizatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Ja nie zauważyłem większego spalania ( sądy lambda są przed katalizatorem jedna odpowiada za 3 pierwsze cylindry druga za 3 kolejne)

2 Tak wpływa u mnie tez jest bardziej metaliczny dźwięk, ale nie ma tragedii

3 Nie mam zielonego pojęcia :shock:

4 Pojedz na kompa bo to na pewno nie katalizator a któryś czujnik ( pamiętaj aby nie kupować zamienników bo więcej problemów jak to warte )

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może gdzieś po prostu jest dziura. Albo ktoś nieumiejętnie wyciął katalizator . U mnie od jakiegoś czasu przy kierownicy zaczęło dzwonić przy przyspieszaniu, mam to od 2 lat i do dziś dnia nie wiem z czego to? A tak się stało jak odpaliłem auto po 3 miesiącach jak stał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polonez 1.4 to w sumie dobry opis tego dźwięku :/

Dziur nie ma, auto było na podnośniku, zatkaliśmy wydech i szukaliśmy czy spaliny bokiem gdzieś pójdą, jednak wydech szczelny się okazał.

 

To w sumie skoro ten katalizator nie wpływa ani na spalanie, ani na ten błąd a jedynie spowodował fatalny dźwięk to może da radę wyciszyć go w jakiś inny sposób? Nie musi być cichy jak oryginał ale takie wycie przy każdym drobnym użyciu gazu w mieście doprowadza do wariacji przy uchylonym oknie i tylko wiochy mi robi :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Masz zapewne pusta puszkę po kacie.

To bedzie grało jak cholera. Juz lepiej wstawic kawałek rurki.

Wstaw kata a jesli nie chcesz to szukaj przelotowego tłumika.

Ja miałem przez jakis czas wydech bez kata w 2,0. Nigdy więcej.

 

A uniwersalny kat to jedni chwalą inni nie. Nie sa podobno trwałe < te ceramiczne> a trwałe < metalowe> Nie działaja jak powinny.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Auto głośne , że aż wstyd.

Do tego auto miało wiekszy apetyt na oliwkę.

Silnik słabiej ciagnie od dołu.

Smród.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu paru for zaczynam iść w stronę kupna tłumika przelotowego.

Na tą chwilę zależy mi tylko na wyciszeniu tego samochodu... jaki jest koszt takiego tłumika i czy szukać dedykowanych, czy po prosty patrzeć na średnicę rury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
A pewnie działaj i zdaj relacje, bo również rozważam powrót do układu z katami
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.