Skocz do zawartości

Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)


Rekomendowane odpowiedzi

Mario jak to zalejesz daj znać jak sprawa wygląda. Mi też lada moment zbliża się serwis olejowy i może też zaleje takie coś do mojego. Jak paluch?? Kiedy zakładamy gwinta?

Tak jak kolega Rivasi pisał wcześniej trzeba najpierw odpowiednio przygotować silnik do tego preparatu, ja kupiłem dodatkowo płukankę która ma przygotować silnik do tego i trzeba z tą płukanką jeździć do 1000 kilometrów by odpowiednio wyczyścić silnik przed zalaniem tego specyfiku, czekam jeszcze na wypowiedź kolegi Rivasi by dokładnie opisał jak to prawidłowo zrobić :) :wink:

Co do montażu gwinta to już niebawem :wink:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mariusz mówiłem ci kiedyś że zbyt gładka powierzchnia gładzi bardzo źle wpływa na smarowanie. Bo film olejowy nie ma jak się złapać. W wyczynowym silniku benzynowym skutkuje to zatarciem. Oczywiście jest to inny przypadek ale nie jestem zwolennikiem tego typu wypelniaczy. Natomiast honowanie Gładzi cylinrowych jak najbardziej... Co chcesz osiągnąć stosując ten preparat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz mówiłem ci kiedyś że zbyt gładka powierzchnia gładzi bardzo źle wpływa na smarowanie. Bo film olejowy nie ma jak się złapać. W wyczynowym silniku benzynowym skutkuje to zatarciem. Oczywiście jest to inny przypadek ale nie jestem zwolennikiem tego typu wypelniaczy. Natomiast honowanie Gładzi cylinrowych jak najbardziej... Co chcesz osiągnąć stosując ten preparat?

Bartek, chodzi mi jedynie o wydłużenie żywotności silnika a ten preparat ma takie właściwości, no chyba że się mylę :?

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm osobiście bym tego nie Wlal może jestem w błędzie ale sam blok tłoki.. Raczej bez problemu... Moje trupy mają 265kkm i 316kkn w e60 3.0d.. Tylko regularne płukania co wymianę oleju stosuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde juz czas przy takich przebiegach jak 170 tys w dizlu n.,na stosowanie takich dodatkow ????

nigdy zadnych dodatkow oprocz diesel lm2666 do ropy nie stosowalem dlatego moje pytanie...cco to da ???

bo jak patrze i slysze to w nowych bmw np f10 to niektore silniki nie dozywaja nawet 80tys i nie jest to jakas wina tych miejsc ktore dany srodek zabezpiecza a rozrzad czy wal korbowy itp...wydawaloby sie ze auto dopiero dobrze dotarte a tu takie niespodzianki...mysle ze podobny preparat do benzyny nic by nie zdzialal w tym temacie...wiec jaki sens ????tak teoretycznje

Edytowane przez 2zerozero7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm osobiście bym tego nie Wlal może jestem w błędzie ale sam blok tłoki.. Raczej bez problemu... Moje trupy mają 265kkm i 316kkn w e60 3.0d.. Tylko regularne płukania co wymianę oleju stosuje

Właśnie wlałem płukankę i będzie przez tysiąc kilometrów czyścić silniczek do zalania xado, może mój silnik będzie służyć jako królik doświadczalny ale myślę że nic mu nie zaszkodzi :)

Naprawde juz czas przy takich przebiegach jak 170 tys w dizlu n.,na stosowanie takich dodatkow ????

nigdy zadnych dodatkow oprocz diesel lm2666 do ropy nie stosowalem dlatego moje pytanie...cco to da ???

bo jak patrze i slysze to w nowych bmw np f10 to niektore silniki nie dozywaja nawet 80tys i nie jest to jakas wina tych miejsc ktore dany srodek zabezpiecza a rozrzad czy wal korbowy itp...wydawaloby sie ze auto dopiero dobrze dotarte a tu takie niespodzianki...mysle ze podobny preparat do benzyny nic by nie zdzialal w tym temacie...take jaki sens ????tak teoretycznje

Tutaj masz filmik tego specyfiku Mariusz:

https://www.youtube.com/watch?v=ImrF8zEa1Tk

I co o tym myślicie?

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka to plukanka ale nigdy na plukance turbin bym nie budził.. Jazda na plukance może uszkodzić ci silnik... Na motulu pisze wyraźnie.. Podobnie na liqui.. Żeby nie jeździć... 10-15 min na wolnych obrotach i wylewasz wodę nie olej. Krolikuj jeśli uważasz że masz coś nie tak z silnikiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze twoj silnik pracuje jak nowy ....sluchalem go co prawda pol roku temu ale znajac ciebie i twoje podejscie mysle ze jest tak do tej pory i bedzie dalej w przyszlosc.....uwazam ze te srodki sa potrzebne ale przy grubo wyzszym przrbiegu niz ty masz

mysle tez ze nie ma sensu poprawiac ulepszac czegos co chodzib jak zloto....zebys tylko nie przedobbrzyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka to plukanka ale nigdy na plukance turbin bym nie budził.. Jazda na plukance może uszkodzić ci silnik... Na motulu pisze wyraźnie.. Podobnie na liqui.. Żeby nie jeździć... 10-15 min na wolnych obrotach i wylewasz wodę nie olej. Krolikuj jeśli uważasz że masz coś nie tak z silnikiem

Bartek, dziękuję za sugestię ale to jest całkiem inna płukanka niż te które normalnie wcześniej również używałem do silnika przy wymianie oleju, co do silnika to pracuje można stwierdzić perfekcyjnie :D :wink:

Ja mysle ze twoj silnik pracuje jak nowy ....sluchalem go co prawda pol roku temu ale znajac ciebie i twoje podejscie mysle ze jest tak do tej pory i bedzie dalej w przyszlosc.....uwazam ze te srodki sa potrzebne ale przy grubo wyzszym przrbiegu niz ty masz

mysle tez ze nie ma sensu poprawiac ulepszac czegos co chodzib jak zloto....zebys tylko nie przedobbrzyl

Dziękuję Mariusz, nadal tak pracuje ale to nie jest preparat do wysokich przebiegów ale do poprawienia jego kondycji i utrzymania go przez następne kilometry, lata, myślę że nie przedobrzę, kolega już to zalał i jest zadowolony, zobaczymy w przyszłości czy to był dobry wybór.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka to plukanka ale nigdy na plukance turbin bym nie budził.. Jazda na plukance może uszkodzić ci silnik... Na motulu pisze wyraźnie.. Podobnie na liqui.. Żeby nie jeździć... 10-15 min na wolnych obrotach i wylewasz wodę nie olej. Krolikuj jeśli uważasz że masz coś nie tak z silnikiem

 

Nie mozna jezdzic tylko na plukankach detergentowych bo oprocz detergentow te plukanki zanizaja lepkosc oleju aby bylo latwiej go wylac a wiec silnik nie moze pracowac pod obciazeniem. Na plukankach np estrowych lub tak zwanych miekich jest to wrecz obowiazkowe.

 

 

Tak w ogole jak troche czytam jak tu niektorzy pisza zasylszane tematy nie znajac ani skladow, ani tak naprawde dzialania poszczegolnych produktow i wola sie odwolywac do opini zazwyczaj PanA rysia ktory mechanikuje na osiedlu...

 

Wiedziałem że odpowiesz na ten temat :cool2: bo masz wiedzę odnośnie tych preparatów, zakupiłem do tego płukankę która niby ma przygotować silnik do tego revitalizantu, jest na zdjęciu ale twój opis byłby przydatny jak przygotować silnik :)

 

wywalilem post w sekcji E9x, to pelna procedura.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WLaśnie czekałem na twoją odpowiedź kolego Rivasi :cool2:

Czyli mam rozumieć że płukanka którą wlałem do silnika mogę przejechać 1000 kilometrów by dokładnie oczyścić silnik przed dodaniem xado maximum :?:

Płukanka ta to jet 100 adaptive flush soft firmy BASF.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jest to wersja Soft to mozesz. Uwaga jak patrzylem na liste produktow BASF to tzn jet 100 adaptive Flush (produkowany dla xado) wystepuje w wersji Soft i fast, wersja fast nie jest odpowiednia do jazdy na dlugi dystans. Ten srodek jednak nie doprowadzi do czystosci technicznej bo nie jest w stanie pozbyc sie osadow wegielnych z silnika (miedzy innymi spalonego oleju napedowego i silnikowego). Wyczysci tylko tak zwane brudy powierzchowne.

 

Dodatkowo jest to dosyc stary preparat z stara technika. Ja bym osobiscie na nim zrobil tak max 150/200 km i przeszedl do etapu 2 jak w poscie jak doprowadzic silnik do czystosci technicznej ale oczywiscie to tylko moje stanowisko, mozna to zrobic innymi sposobami.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację kolego rivasi. Nie czytałem wiele o plukankach. Od nikogo nie zaslyszalem. Od zawsze sam wszystko naprawiam.. I przy każdej zmianie oleju stosuje zwykła plukanke motula lub liqui. Po zalecanym czasie zlewa wszystko następnie podpinam odkurzacz przemysłowy z własnej konstrukcji zbiornikiem na olej wtedy resztki rozpuszczalników wyciągam.. robię tak od lat i setek tys. km. nigdy nie miałem z niczym problemu.. W m47 i m57 chce tylko utrzymać pełen przepływ oleju. Czekam na info po zastosowaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cypisek21, poscik nie byl do ciebie specyficznie adresowany, do ciebie byla tylko odpowiedziec ze fakt masz racje przy plukankach fast nie wolno jedzic bo rozrzedzaja olej ale przy innych mozna a wrecz trzeba :)

 

Po zalecanym czasie zlewa wszystko następnie podpinam odkurzacz przemysłowy z własnej konstrukcji zbiornikiem na olej wtedy resztki rozpuszczalników wyciągam.. robię tak od lat i setek tys. km. nigdy nie miałem z niczym problemu..

 

a mozesz zdradzic konstrukcje odkurzacza bo mnie to bardzo interesuje ? bo to straszny problem z resztakami oleju i brudow i jedyny na razie sposob ktory znam to przymycie silnika olejem ale to drogo wychodzi

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi tylko o to by olej nie wpadł do odkurzacza. Wiadro z przykrywką (jak od farby), w przykrywką 2 krocce. Calowy wąż ogrodowy na ssaniu. Budowa od spustu. Wąż, złączka w wieczku, wąż tak by sięgał prawie dna wiadra najlepiej przy ściance . drugi otwór w wieczku taki by jakoś podłączyć wąż od odkurzacza. Działa to dobrze. Zrobiłem to bo obawiałem się resztek rozpuszczalników.. A tak jak się dobrze przewietrzy. To jakoś spokojniej... Około 1/3 szklanki wychodzi jeszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jest to wersja Soft to mozesz. Uwaga jak patrzylem na liste produktow BASF to tzn jet 100 adaptive Flush (produkowany dla xado) wystepuje w wersji Soft i fast, wersja fast nie jest odpowiednia do jazdy na dlugi dystans. Ten srodek jednak nie doprowadzi do czystosci technicznej bo nie jest w stanie pozbyc sie osadow wegielnych z silnika (miedzy innymi spalonego oleju napedowego i silnikowego). Wyczysci tylko tak zwane brudy powierzchowne.

 

Dodatkowo jest to dosyc stary preparat z stara technika. Ja bym osobiscie na nim zrobil tak max 150/200 km i przeszedl do etapu 2 jak w poscie jak doprowadzic silnik do czystosci technicznej ale oczywiscie to tylko moje stanowisko, mozna to zrobic innymi sposobami.

Dziękuję kolego Rivasi, twój post z czyszczeniem silnika pewnie będzie bardzo pomocny dla każdego :cool2:

Czyli jednak proponujesz zakupić AR 2300 i dopiero po tym zalać xado maximum?

Natomiast etap 3 już mogę ominąć :)

Pewnie masz rację kolego rivasi. Nie czytałem wiele o plukankach. Od nikogo nie zaslyszalem. Od zawsze sam wszystko naprawiam.. I przy każdej zmianie oleju stosuje zwykła plukanke motula lub liqui. Po zalecanym czasie zlewa wszystko następnie podpinam odkurzacz przemysłowy z własnej konstrukcji zbiornikiem na olej wtedy resztki rozpuszczalników wyciągam.. robię tak od lat i setek tys. km. nigdy nie miałem z niczym problemu.. W m47 i m57 chce tylko utrzymać pełen przepływ oleju. Czekam na info po zastosowaniu.

Ten bajer z odkurzczem jest ok, będę musiał również cos takiego sobie zrobić, oczywiście Bartku zdam relację z płukanki :)

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie pomijal ostatniego etapu , osobiscie stosuje za kazdym razem. To 200 zl wiecej prawda ale to jest roznica miedzy doprowadzeniem wszystkiego na ostatni guzik a nie... nie tobie bede tlumaczyl jaka jest roznica. Sadze jak zobaczysz jakie brody wymyjesz przez te ostatnie 20 min plukaniem swiezym olejem to nie bedziesz zalowal wydanej kasy.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie pomijal ostatniego etapu , osobiscie stosuje za kazdym razem. To 200 zl wiecej prawda ale to jest roznica miedzy doprowadzeniem wszystkiego na ostatni guzik a nie... nie tobie bede tlumaczyl jaka jest roznica. Sadze jak zobaczysz jakie brody wymyjesz przez te ostatnie 20 min plukaniem swiezym olejem to nie bedziesz zalowal wydanej kasy.

Dziękuję Rivasi, więc zrobię jak piszesz a po tym czyszczenie mogę już zalać ten preparat xado maximum :?:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak po ostatniej plukance olejowej w 3 zalewasz Xado maximum;

 

Ja go mialem w dwoch autach (Audi S4 i BMW 325xi pierwszy silnik) i :

A: wyrownala sie kompresja na wszystkich cylindrach

B: po 2000 km mozna byla zobaczyc perfekcyjna gladz tam gdzie byly mikro ubytki po kolejnym demontazuy silnika.

 

To samo sie tyczy dodatku Archoil 9300 ktory zalalewam teraz. Oba produkty warto zalac. Slyszalem ze w polsce Xado byl testosowany bardzo dokladnie przez jakis znanych ludzi i wyniki tez im wyszly bardzo dobre.

 

To dodatek ktory chroni silnik. Dziala mniej wiecej przez 50 tys km. Radzil bym po nastepnej wymianie dodawanie archoil 9100 za kazdym razem aby potrzymac czystosc silnika i wzmocnic kikakrotnie razy poziom ochronny oleju w silniku.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Rivasi za wyczerpującą odpowiedź i pomoc w tej kwestii :cool2: Można jednak liczyć na twoja fachową wiedzę :cool2:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz lepiej co z zaciskami :D

W przyszłym tygodniu biorę się do roboty, także zdam relację z montażu zawieszenia KW oraz hamulców Performance :D :wink:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek zrobiłem trasę Żory-Niemcy na preparacie XADO Maximum i nagrałem swoje spostrzeżenia co do pracy silnika na tym preparacie, trasa liczyła 1500 kilometrów, zamieszczam filmik tylko proszę o wyrozumiałość bo jestem totalnym amatorem w wykonywaniu filmików.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Ce84M3PEg9E&feature=player_detailpage

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

nie jest tak źle z tymi umiejętnościami - nakręciłeś wszystko w jednym ujęciu - jak w oskarowym filmie BIRDMAN ;) :)

 

następnym razem jak będziesz leciał na Niemcy lub z powrotem to daj znać - zrobimy ekspresowego spota przy A4 :cool2:

 

ps. filtry też wymieniałeś przy zlewaniu oleju z preparatem xado?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.