Skocz do zawartości

Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)


Rekomendowane odpowiedzi

dopiero teraz zauważyłem,że masz u siebie w garażu kanał :cool2:

No bez kanału ani rusz, choć przyznam szczerze że zrobiłem go za namową żony :oops: bo wie że lubię naprawiać auta :)

Mariusz jaki olej lejesz do swojej?

We wtorek wybieram się na wymianę i nie wiem czy brać Castrola czy Motula.

Słyszałem parę dobrych opinii o Motulu ale podobno po 150 tys km przebiegu nie powinno już się zmieniać producenta oleju a moja zawsze jeździła na Castrolu.

Co o tym sądzisz?

 

Ostatnio ktoś pisał bodajże w dziale o paliwach i olejach, że przy przebiegu około 200 tys. przesiadł się z Castrola na Liqui Moly i po 1500 km zatarło silnik, bo cały syf jaki pozostał po Castrolu został przez nowy olej wyczyszczony, ale tak, że coś tam pozapychał. Ja uważam podobnie jak kolega wyżej, jeśli jeździ, nic się złego w silniku nie dzieje i ten olej był lany od początku, to nie warto się przesiadać.

 

Mobil 1 to aktualnie prawdopodobnie najlepszy olej na ryku szczegolnie dla dizli (ultra niski CCS) ale dla benzyniakow rownierz.

 

Nie ma fizycznej mozliwosc zatrzec silnik poprzez zamiane oleju, mozna co najwyzej jak mowisz wyplukac brudy i odkryc jakies nieszczelnosci. Po drugie olej liqui moly nie ma na tyle mocnych detergentow (zaden olej nie ma moze oprocz amsoilow) aby wyplukac szlam pozostawiony przez inny olej. Po to sa plukanki i nawet one sobie z tym trudno radza oprocz dosyc drogich plukanek miekich ktore potrzebuja 5000-10000 km aby wymyc silnik do stanu absolutnej czystosci. Bardziej prawdopodobne jest ze gosc zmienial olej co 30000 km na castrolu i tak 200 kkm to mniej wiecej moment gdzie trzeba wymienic wtedy silnik, wiem cos o tym taki samochod z tak wymienianym olejem kupilem i niestety silnik byl do wymiany po przebiegu 220000 km.

Też myślę że Mobil 1 to jeden z lepszych olejów na rynku :cool2:

dlatego jestem zwolennikiem plukania silnika co zmiane oleju... i nic sie nie obraca..

nie pisalem jeszcze ale..... Mariusz czekam az zobacze na żywo :) piekna maszynka :)

Dziękuję bardzo, jak będzie spot w Katowicach to na pewno się pojawię i wtedy będzie można ocenić :)

Pasek klimy się rozleciał więc również został wymieniony, Mariusz dojechał do mnie bez klimatyzacji a wiadomo jaki dzisiaj panował u nas na południu upał ale po kilku godzinach pracy wszystko zostało wymienione i Mariusz wracał do Krakowa z nowym kołem pasowym Corteco i paskiem klimy Contitech, zresztą było miło się spotkać i pogawędzić a przy okazji pobrubować się :D :wink: :twisted:

Do następnego razu Mariusz :D :wink:

 

i jaki wynik prób touring vs coupe ?? :norty:

Wynik satysfakcjonujący obie strony :D szły równiutko :D

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie możliwe nie mozliwe a jednak sie zdarza. Krotko: ja swoje 320d M47 mam od 4 lat od przebiegu 105 tys. Jezdzil caly czas na castrolu i wymienialem go co 15 tyś km. Przy przebiegu 183 tyś wymienilam na millersa za namowa forum i po 400 kilometrach obrocilo mi panewke po wlaczeniu silnika. Diagnoza taka ze olej wyplukal nagar i zatkalo kanal olejowy w wale.

 

Panewke glowna (na wale korbowym) czy panewke na tloku ? Jezeli na tloku to prawdopodnie zbieg okolicznosci a nie zmiana oleju. Tylko obrocenie panewki to nie zatarcie silnika, wiem tez boli po kieszeni, warto wymienic wszystkie jezeli sa to glowne i bedziesz jeszcze dluzej uzytkowal pojazd oraz uszczelki glowne walu korobowego w ciagu nastepnych 30 tys km pojda ci pozostale panewki prawdopodobnie i to nie nowy olej ci to zrobil tylko szlam po castrolu.

I tak ale tak naprawde obwiniasz dobry olej ze zrobil robote do ktorej jest przeznaczony czyli utrzymanie silnika w czystosci i wymycie syfu pozostawionego po castrolu. A nie zmienianie oleju to troche jak palacz/alkoholik/heroinoman ktory nie odstawia narkotyku bo noi sie skutkow ubocznych odstawienia. Tutaj skutek uboczny to wymyty syf ktory moze cos zepsuc albo moze zaczac kapac. Generalnie powinno sie umyc silnik, zmienic olej i naprawic to co sie zepsuje bo jednym z efektow tego syfu w silniku jest mniejsza moc nawet do 25%, jedz na hamownie sam zobaczysz.

 

koncze HS na poscie kolegi

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0ooooooooooooooo

auto po modach jest mega kosmosem :>zdjecia nie oddaja nawet polowy tego co sie tam dzieje na zywca :>

gadzetów masa :>ustawien masa

juz wiem czemu robisz 850 km na baku :) lub wiecej -----

poprostu jestes zajety wszytkimi gadzecikami podczas jazdy :>a stety masz ich cala mase :> ...... :cool2: :cool2: :cool2: Pozdrawiam Mariuszu razem z żona :> Ciebie i Twoja Żone:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo Mariuszu :D :wink:

Twoja qupejka robi za to ogromne wrażenie na mnie a w szczególności na mojej żonie :) :cool2:

Również pozdrawiam wraz z żonką Ciebie i twoją żonkę :D

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zatem podsumowując.

Zrobiłem dzisiaj dokładną płukankę silnika środkiem Motula "Engine Clean" po czym silnik został zalany Motulem właśnie.

Spostrzeżenia?

Wydaje mi się, że silnik ciszej pracuje. I nie sądzę aby mi się wydawało ;)

http://imagizer.imageshack.us/v2/320x240q90/196/nduk.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo Mariuszu :D :wink:

Twoja qupejka robi za to ogromne wrażenie na mnie a w szczególności na mojej żonie :) :cool2:

Również pozdrawiam wraz z żonką Ciebie i twoją żonkę :D

 

no to musisz zonie cupete sprawic :>

koniec inwestowania w mody dodatki :) a wydaje mi sie ze na polowe jak nie wiecej takiej kupety by sie uzbuieralo jak by przeliczyc to co wlozyles w auto :>

 

 

eh post pod postem sam sobie wymierzam ostrzezenie :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zatem podsumowując.

Zrobiłem dzisiaj dokładną płukankę silnika środkiem Motula "Engine Clean" po czym silnik został zalany Motulem właśnie.

Spostrzeżenia?

Wydaje mi się, że silnik ciszej pracuje. I nie sądzę aby mi się wydawało ;)

Bardzo dobrze że zrobiłeś płukankę :cool2:

Motula stosuję w swoim motocyklu, zresztą we wszystkich motocyklach które miałem do tej pory, także myślę że dobrze zrobiłeś wybierając motula choć ja będę wierny Mobil 1.

Dziękuję bardzo Mariuszu :D :wink:

Twoja qupejka robi za to ogromne wrażenie na mnie a w szczególności na mojej żonie :) :cool2:

Również pozdrawiam wraz z żonką Ciebie i twoją żonkę :D

 

no to musisz zonie cupete sprawic :>

koniec inwestowania w mody dodatki :) a wydaje mi sie ze na polowe jak nie wiecej takiej kupety by sie uzbuieralo jak by przeliczyc to co wlozyles w auto :>

 

 

eh post pod postem sam sobie wymierzam ostrzezenie :mad2:

Na pewno kiedyś jej kupię qpejkę ale na razie trzeba myśleć o innych rzeczach :D :wink:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie zatem podsumowując.

Zrobiłem dzisiaj dokładną płukankę silnika środkiem Motula "Engine Clean" po czym silnik został zalany Motulem właśnie.

Spostrzeżenia?

Wydaje mi się, że silnik ciszej pracuje. I nie sądzę aby mi się wydawało ;)

 

Zauważyłem dokładnie to samo jak zmieniłem Castrola na Motul.

Silnik zaczął pracować bardziej "miękko"

http://i.imgur.com/eyc1PrK.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na pewno kiedyś jej kupię qpejkę ale na razie trzeba myśleć o innych rzeczach :D :wink:

 

rozumiem,że o innych rzeczach do Twojego auta,a nie dla żony? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co wychodzzi na to ze `castrol 5w30 to syf?

ciekawe czemu bmw na korku oleju reklamuje ta marke .

 

ja juz dwa razy lalem 5w30 do qp i teraz troche zwariowalem sluchajac opoini waszych ale raczej tez go zaleje

w poprzednim aucie raz mialem castrol raz mobil i tez nie byo problemow wazne ze parametr sie zgadzal czyli 5w30..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja zmieniłem Castrola na Motula dlatego, że nie miałem pewnego źródła gdzie mógłbym ten olej kupić.

Castrol jest podobno podrabiany i nie ma pewności co się wlewa do silnika.

Motul ma bardzo dobre opinie, cena niewiele wyższa od Castrola, a ryzyko, że wlejemy jakiś syf do silnika znacznie mniejsze.

http://i.imgur.com/eyc1PrK.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pisze pierwszy raz wiec chciałbym na początek pochwalić projekt tego e91 - wyszło super :)(chyba pierwsze kombi ktore mi sie na prawdę podoba i którym chetnie bym jeździł).

O castrolu słyszałem podobne opinie, do swojego e92 mam zalany castrol 0w40, ale ostatnio tez bardzo sie wkrecilem w temat olejów i paliw i do z4 35i zalałem teraz liqui moly 4200 5w30. Dzwoniłem zapytac do Bawarii Katowice i Warszawa jakie oleje zalewają i powiedzieli ze oni leją mobila 5w30 do wszystkich aut. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno kiedyś jej kupię qpejkę ale na razie trzeba myśleć o innych rzeczach :D :wink:

 

rozumiem,że o innych rzeczach do Twojego auta,a nie dla żony? :)

No nie do końca ale coś być może wpadnie w tym roku, myślę całkiem mocno o zmianie felg na 313 Performance więc jeśli ktoś chciałby kupić moje ZP 5 roczne to proszę pisać na priv. Przeróbka lamp OSS to też mnie mocno kręci ale najpierw chciałbym zobaczyć jak to wyjdzie u Wlodiego :)

czyli co wychodzzi na to ze `castrol 5w30 to syf?

ciekawe czemu bmw na korku oleju reklamuje ta marke .

 

ja juz dwa razy lalem 5w30 do qp i teraz troche zwariowalem sluchajac opoini waszych ale raczej tez go zaleje

w poprzednim aucie raz mialem castrol raz mobil i tez nie byo problemow wazne ze parametr sie zgadzal czyli 5w30..

Ja zmieniłem Castrola na Motula dlatego, że nie miałem pewnego źródła gdzie mógłbym ten olej kupić.

Castrol jest podobno podrabiany i nie ma pewności co się wlewa do silnika.

Motul ma bardzo dobre opinie, cena niewiele wyższa od Castrola, a ryzyko, że wlejemy jakiś syf do silnika znacznie mniejsze.

Też słyszałem że Castrol jest bardzo podrabiany :(

Ja zmieniłem Castrola na Motula dlatego, że nie miałem pewnego źródła gdzie mógłbym ten olej kupić.

Castrol jest podobno podrabiany i nie ma pewności co się wlewa do silnika.

Motul ma bardzo dobre opinie, cena niewiele wyższa od Castrola, a ryzyko, że wlejemy jakiś syf do silnika znacznie mniejsze.

Dziękuję bardzo, ostatnio widziałem Z4 w białym kolorze przejeżdżające przez Żory to było kilka dni temu, czy czasem to nie kolega przejeżdżał wtedy swoją Z4 :?:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co ze pelno podrob jestt po sklepach motoryzacyjnych czy allegro ? czy tu i tu

mi sie wydaje ze moga sie zdarzyc podroby ale nie na taka skale zeby kazdy sklep motoryzacyjny mial podrobe to juz grubsza afera by byla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No nie do końca ale coś być może wpadnie w tym roku, myślę całkiem mocno o zmianie felg na 313 Performance więc jeśli ktoś chciałby kupić moje ZP 5 roczne to proszę pisać na priv.

 

dobry wybór, to jedyna rzecz która nie całkowicie pasowała do twojego kombiaka a 313 to bedzie to!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No nie do końca ale coś być może wpadnie w tym roku, myślę całkiem mocno o zmianie felg na 313 Performance więc jeśli ktoś chciałby kupić moje ZP 5 roczne to proszę pisać na priv.

 

dobry wybór, to jedyna rzecz która nie całkowicie pasowała do twojego kombiaka a 313 to bedzie to!

I stało się udało się zakupić nowiusieńkie pachnące nowością felgi 313 Performance z napisem na feldze BMW Performance, teraz czekam na przesyłkę z Niemiec a następnie montażu zrobię sesję zdjęciową, natomiast jeżeli ktoś jest zainteresowany moimi felgami ZP5 to oddam w dobrych pieniążkach, mam na myśli kolegę Rivasi który miał zamiar je ukraść :mrgreen: w sprawie info odnośnie sprzedaży felg ZP5 proszę na priv.

Tutaj mały przedsmak :D

http://i.ebayimg.com/t/BMW-M-PERFORMANCE-Felgen-313-19-fuer-3er-E90-E91-E92-E93-8x19-et37-9x19-et39-/00/s/MjY3WDQwMA==/z/NSkAAOSw8lBTpGKu/$_12.JPG

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

1/Castrol to marny olej (nawet nie podrabiany). dlczego bmw go rekomenduje ? bo dostaja za to pelno kasy.

1.a/ polecam post viewtopic.php?f=70&t=181830&start=420#p1838641, aby nie zasmiecac

2/ Felgi super.

3/ na PW pytanko poszlo ale po ostatnich zbrjeniach to biedny jestem :/

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje :cool2:

ZP5 zostaw na zimę :wink:

Dziękuje bardzo jeżeli się nie sprzedadzą to zostawię je na zimę. :wink:

:cool2: rewelacja!Ty jesteś "wariat" :)

Wielkie dzięki, jeszcze paru rzeczy brakuje do pełnego palietu Performance. :wink:

Te 313 sa fabrycznie nowe? Można prosić na PW info za ile można kupic takie w Niemczech, rozważam 313 do Z4 na przyszły sezon zamiast BBSow, pzdr :)

Tak to są fabrycznie nowe ori felgi 313-tki, cenę wyślę Ci na priv.

1/Castrol to marny olej (nawet nie podrabiany). dlczego bmw go rekomenduje ? bo dostaja za to pelno kasy.

1.a/ polecam post viewtopic.php?f=70&t=181830&start=420#p1838641, aby nie zasmiecac

2/ Felgi super.

3/ na PW pytanko poszlo ale po ostatnich zbrjeniach to biedny jestem :/

Dziękuje felgi jak zamontuje to dopiero będzie wyglądać info w sprawie felg wysłane na priv.

Jak jesteś biedny to sprzedam Ci na raty :wink:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nastepna opcja to bmki to fotelik dzieciecy, bo to nie opcja a za miesiac bedzie juz live !

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.