Skocz do zawartości

Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Spoko i tak na ta moc nie ma placzu. Moc jest palic musi. Fajne autko naprawde;)

Dziękuję bardzo, a ty pochwalisz się swoim nabytkiem :wink:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie czaje skąd ten przydomek Hybryda do zmodyfikowanej turbiny...???

W tym sezonie w F1 będą doładowane silniki gdzie turbiny będą wspomagane elektrycznie by zapobiec turbo-dziurze...to bym podpioł pod Turbina/hybryda...

 

Co by nie gadać Twoja "zabawka" robi wrażenie.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie czaje skąd ten przydomek Hybryda do zmodyfikowanej turbiny...???

W tym sezonie w F1 będą doładowane silniki gdzie turbiny będą wspomagane elektrycznie by zapobiec turbo-dziurze...to bym podpioł pod Turbina/hybryda...

 

Co by nie gadać Twoja "zabawka" robi wrażenie.

Powodzenia!

Dziękuję bardzo, najchętniej bym coś takiego zamontował ale to raczej nie realne, no chyba że zmienić silnik na ten z triturbo z M550d :wink:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak to zmiescic do 3jki ;) jak ten co mamy juz ledwo sie miesci ;)

Znalazlem Ciekawy filmik jak te turbiny dzialaja :) jesli chodzi o mnie to ta pierwsza jakos zbedna mi sie zdaje ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny filmik :cool2:

Cały czas się zastanawiałem nad wysyłką turbin do Portugalii do HPTurbo bo koszt hybryd to 1200 euro i przez przypadek wpadłem na firmę Turbospec i po rozmowie z właścicielem tejże firmy dowiedziałem się wiele ciekawych rzeczy, według niego nie trzeba robić z małą turbiną nic bo jeżeli zrobimy z niej hybrydę to praktycznie stracimy to co najlepsze w bi-turbo czyli fajny ciąg z dołu ponieważ małe turbo odpowiada za przyrost momentu w dolnym zakresie a wiadomo że zwiększenie koła kompresji pociągnie za soba to że będzie potrzeba więcej spalin by je szybko wprowadzić w ruch i dlatego przesunie się moment przyrostu doładowania, on pyta czego oczekuję, ja odpowiedziałem że chcę więcej mocy ale na momencie mi nie zależy wtedy on mi podpowiedział że jeżeli tak to wystarczy zrobić hybrydę z dużej turbiny i nie trzeba ruszać małej, zaproponował mi że możemy poprawić sprawność małej turbiny stosują kute koło kompresji przez co poprawi sie reakcja na gaz i na to się zdecydowałem a poza tym firma ta daje dwa lata gwarancji i zamawiają wszystkie części i kiedy mają je na miejscu wtedy można przesłać turbiny a wykonanie usługi trwa 2 dni, powiedział również że koła kompresji kute są bardziej wytrzymałe niż fabryczne i ciężko a nawet nie słyszał by kiedykolwiek się uszkodziły, takie podejście do sprawy bardzo mi sie spodobało i stwierdziłem że wyślę im turbiny a w razie problemów nie będzie trudności z gwarancją. Koszt obu turbin to 3000 tysiące a to już oszczędność prawie dwóch tysięcy.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o bardzo spoko :) 3tysiaki to juz fajna cena :) Fajny szlak widze przecierasz :)

Jedno mnie zastanawia czy nie boisz sie ze bedzie dymic jak huta Katowice?? tak jak na filmikach ?? bo moc moca ale ten dym to mega nie fajny :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o bardzo spoko :) 3tysiaki to juz fajna cena :) Fajny szlak widze przecierasz :)

Jedno mnie zastanawia czy nie boisz sie ze bedzie dymic jak huta Katowice?? tak jak na filmikach ?? bo moc moca ale ten dym to mega nie fajny :mad2:

Też mi się to nie podoba :(

Ale myślę że jeśli wszystko będzie dobrze wystrojone to nie powinna tak kopcić jak lokomotywa, to wszystko zależy co chcesz osiągnąć :D Napiszę tak od razu z tej firmy która specjalizuje się w przerabianiu turbin spodobało mi się to że nie chcą naciągać na koszty tylko profi podchodzą do sprawy, poprosił o wykres po programie i również o logi dynamiczne i dopiero wtedy rozważy jak najlepsze rozwiązania dotyczące przeróbki, tak się zastanawiam czy nie zostawić jeszcze DPF, szczerze to podobają mi się czyste końcówki wydechu i brak dymu, muszę zapytać czy zostawienie DPF nie wpłynie na żywotność turbin.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawienie DPF już przy obecnym setupie to nie był dobry pomysł.

Po pierwsze, hamownie po programie było zapewne robione przy "pustym" DPFie, podjedź na rolki po normalnej jeździe, nie prosto z trasy gdzie DPF zdąży się podregenerować tylko po kilkudziesięciu km zrobionych w ruchu miejskim. Po drugie, zapytaj tunera jak zmienił restrykcje wypalania DPF a zapewne wyjdzie że wypala się dużo częściej niż w fabrycznej specyfikacji (zresztą nawet przy zostawieniu fabrycznych restrykcji będzie wypalał się częściej) a to nie jest zdrowe dla jednostki napędowej.

Wg mnie DPF out!!! Ale przedyskutuj to jeszcze z Aligatorem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o bardzo spoko :) 3tysiaki to juz fajna cena :) Fajny szlak widze przecierasz :)....

Też mi się to nie podoba :(

Ale myślę że...

 

Mysle ze DPF musi poleciec bo jednak w srodku sporo zatrzymuje wiec bedzie sie wieksze cisnienie zbierac.. mysle ze tez Dpf jest przeliczane (przopustowosc) wiec beda mialy jakies ograniczenia..

U mnie bez dpf , koncowki czarne sa a po jezdzeiu to nawet widac troszke sadzy na tyle samochodu, a podczas hamowania , wcale az tak duzo dymu sie nie wydobywalo..

Na filmiku jednym co koledzy zapodali (pomaranczowe) widac jak sadza osiada na tyle auta podczas deptania, strasznie mu dymi :mrgreen:

Ciekawi mnie co oni tam Ci wymodza :) i dobrze wiedziec ze istnieje firma ktora mysli z Toba a nie by tylko sprzedac :) :) Szkoda zenie znalazlem zadnej firmy co potrafi i zna sie na zbierznosciach i zawieszeniu w bmw ktora potrafi doradzic a nie tylko - ustawic-skasowac-zapomniec :) tylko wymowki i wymowki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawienie DPF już przy obecnym setupie to nie był dobry pomysł.

Po pierwsze, hamownie po programie było zapewne robione przy "pustym" DPFie, podjedź na rolki po normalnej jeździe, nie prosto z trasy gdzie DPF zdąży się podregenerować tylko po kilkudziesięciu km zrobionych w ruchu miejskim. Po drugie, zapytaj tunera jak zmienił restrykcje wypalania DPF a zapewne wyjdzie że wypala się dużo częściej niż w fabrycznej specyfikacji (zresztą nawet przy zostawieniu fabrycznych restrykcji będzie wypalał się częściej) a to nie jest zdrowe dla jednostki napędowej.

Wg mnie DPF out!!! Ale przedyskutuj to jeszcze z Aligatorem ;)

Masz rację, DPF jednak poleci bo nie chcę zniszczyć silnika, co do wypalania też masz rację wypala się częściej, rozmawiałem z Aligatorem i za 1500 zeta wyrzuci DPF i programowo go dezaktywuje, myslę że cena jest dość przystępna :D

o bardzo spoko :) 3tysiaki to juz fajna cena :) Fajny szlak widze przecierasz :)....

Też mi się to nie podoba :(

Ale myślę że...

 

Mysle ze DPF musi poleciec bo jednak w srodku sporo zatrzymuje wiec bedzie sie wieksze cisnienie zbierac.. mysle ze tez Dpf jest przeliczane (przopustowosc) wiec beda mialy jakies ograniczenia..

U mnie bez dpf , koncowki czarne sa a po jezdzeiu to nawet widac troszke sadzy na tyle samochodu, a podczas hamowania , wcale az tak duzo dymu sie nie wydobywalo..

Na filmiku jednym co koledzy zapodali (pomaranczowe) widac jak sadza osiada na tyle auta podczas deptania, strasznie mu dymi :mrgreen:

Ciekawi mnie co oni tam Ci wymodza :) i dobrze wiedziec ze istnieje firma ktora mysli z Toba a nie by tylko sprzedac :) :) Szkoda zenie znalazlem zadnej firmy co potrafi i zna sie na zbierznosciach i zawieszeniu w bmw ktora potrafi doradzic a nie tylko - ustawic-skasowac-zapomniec :) tylko wymowki i wymowki ;)

Tak to mi się bardzo spodobało że doradza mi jak to zrobić z głową a nie skasować i zapomnieć, co do zbieżności to jest na Śląsku jedna firma co robi to profi.

Dziękuję kolegom za sugestie i posłucham i wyrzucę DPF.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolegom za sugestie i posłucham i wyrzucę DPF.

 

To ja chyba też się w końcu zdecyduję...

Napisz na PW gdzie zamierzasz robić. Może dadzą nam jakiś rabat przy 2 sztukach :mrgreen:

http://imagizer.imageshack.us/v2/320x240q90/196/nduk.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolegom za sugestie i posłucham i wyrzucę DPF.

 

To ja chyba też się w końcu zdecyduję...

Napisz na PW gdzie zamierzasz robić. Może dadzą nam jakiś rabat przy 2 sztukach :mrgreen:

Mam zamiar robić u Wojtka (Aligatora) w Katowicach, jeżeli z nim pogadam że zrobimy grupowe usunięcie DPF to może jakiś rabacik zrobi :D

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz chce sie przejechac Waszymi 335d na zlocie panowie (oczywiscie jako pasazer) :) diesel power !!

Nie ma żadnego problemu :wink:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zamierzasz usuwac DPF ? moze faktycznie jak nas bedzie wiecej to Wojtek zrobi jakis rabacik :mrgreen: jak termin bedzie fajny to i ja sie dopisze do listy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zamierzasz usuwac DPF ? moze faktycznie jak nas bedzie wiecej to Wojtek zrobi jakis rabacik :mrgreen: jak termin bedzie fajny to i ja sie dopisze do listy :)

Jeszcze nie wiem, ale dzisiaj dość długo rozmawiałem z Wojtkiem (Aligatorem) i wszystko mi ładnie wytłumaczył, więc sprawa z grupowym usunięciem DPF wygląda tak usunięcie DPF w E6x w 3.0d to najtańszy koszt bo tylko 900 złotych, bo one mają DPF umiejscowiony pod podłogą i dostęp jest bardzo dobry w rozumieniu usunięcie polega na mechanicznym usunięciu i elektronicznym tzw. programowe usunięcie w każdym przypadku czy to tyczy się 2.0d, 3.0d gdzie DPF znajduje się przy kolektorze cena jest wyższa bo koszt to 1250 złotych a w 335d dodatkowo 50 złotych więcej czyli 1300 złotych, usunięcie DPF to nie jest Down Pipe tylko otworzenie puchy i wycięcie wkładu i ponowne zamknięcie (zaspawanie) puchy DPF. Jeżeli chodzi o ceny to są niższe bo Wojtek normalnie kasuje za taka operację 1500 złotych, osób do grupowego musi być minimum 5 a usuwanie odbywa się w ciągu tygodnia czasu tzn. wszyscy sie nie zjadą naraz tylko pojedynczo każdy w inny dzień. Tak wygląda sprawa jeżeli chodzi o usuwanie DPF, natomiast rozmawiałem na temat turbin hybrydowych i Wojtek mi odpowiedział bym dał sobie spokój, po pierwsze mój system paliwowy nie wydoli więcej paliwa podać musiałbym przerabiać cały układ paliwowy włącznie z wymianą pompy wysokiego ciśnienia, wtryskiwaczy itp. Poza tym przyrost 20-30 koni mechanicznych tak naprawdę byłby ciężki do odczucia i tak naprawdę pociągnęło by to za sobą wiele innych przeróbek i ładowanie kasy by tak naprawdę uzyskać niewiele, owszem do wyścigów ma to sens ale do codziennego użytku nie poleca bo praca takiego silnika byłaby mniej kulturalna, dobrze że wstrzymałem się z wysyłką tych turbin, Wojtek w logiczny sposób mi to wszystko wyjaśnił i na razie daję sobie spokój, owszem co do turbin hybrydowych można je zrobic ale dopiero wtedy gdy stare turbiny będą miały dość, przez samo zastosowanie tych turbin niczego wielkiego się nie uzyska być może z 10KM ale nie jest to pewne, chyba lepiej jak zainwestuję w jakiś inny mod, zresztą pogadam jeszcze na ten temat z kolegą TC z którym to miałem w planach taką przeróbkę.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znalazłem na ebay DP w cenie 339 euro to jest 1450 złotych, aukcja była od 379 euro ale po negocjacjach zeszliśmy do 339 euro :D Napisałem do TC co on o powyższej sprawie sądzi odnośnie turbin, zobaczymy co odpisze. Cały czas mnie kusi by jednak iść w tym kierunku :?

Moc to nie wszystko, skoro w budżecie Ci zostało to bierz się za poprawę trakcji. Wtedy to auto powinno być w miarę szybkie ;)

Co masz na myśli, rozwiń swoją myśl :wink:

Dzisiaj parę dodatków wpadło:

 

o80l.jpg

 

 

blenda zapowiada coś ciekawego :D

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blenda zamsz czy tylko mi się wydaje? ;)

Tak blenda zamsz :D zwiastuje :?:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak starą masz idealną to można się dogadać :wink:

Nie ma problemu, napisz co z tym trzeszczeniem, działamy w tym kierunku?

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.