Skocz do zawartości

E46 Zimówki czy już letnie ?


Krzysiek BMW Jabłonna

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 239
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Póki temperatury w dzień nie przekroczą 5 stopni nie ma sensu zakładać zimówek ,przynajmniej ja tak twierdzę bo w tak niskiej temperaturze letnia guma z racji tego że jest twardsza od zimowej będzie się niszczyć . No ale dla niektórych LANS ponad wszystko :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem dziś kumpla z TVN-meteo czy można już w końcu zmieniać koła, napisał mi takiego maila:

 

Siema, dojedź do soboty na tych swoich drutach, w sobotę mamy w całej Polsce wiosnę i tak już "raczej" zostanie

 

 

Ale w sobotę to już nikt mnie nie powstrzyma :norty:

Chyba jednak powstrzyma bo włśnie Dorota Gardias z TVN-meteo ze spuszczoną głową się tłumaczyła że się pomylili i zima potrwa jeszcze 2 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Widziałem...

Dostałem też maila od kolegi, ale nie mogę go tu wstawić, bo za przekleństwa wyrzucono by mnie z forum :D

 

Ta zima już wkurza, a człowiek jest bezsilny......... to pewnie wina Tuska :mrgreen:

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jest mozliwe ze w ciagu 24h prognozy moga sie tak zmienic? wczoraj na poniedzialek zapowiadali 16st a dzis tylko 3. Chodzi mi tu o poludnie Polski (Krakow) i to praktycznie na wszystkich portalach z pogoda, i w tv tez. Czy ta wiosna w ogole przyjdzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bycie meteorologiem to najlepszy zawód -> możesz gadać co chcesz czy się sprawdzi czy nie a i tak nic z tego nie wynika, bo przecież można powiedzieć że się fronty zmieniły...

 

ja też miałem nadzieje na święta aluski wpakować ale chyba jeszcze trzeba się wstrzymać.... niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że przewidywanie pogody przy obecnej technologii jest bardzo trudne. Na pogodę ma wpływ bardzo wiele szybko zmieniających się czynników dlatego narazie po prostu nie da się tego zrobić długodystansowo. Zamiast czytać pogodę długoterminową na 2 tygodnie do przodu na onecie możecie pójść do wróżki i będziecie mieli podobną wiarygodność. Dlatego polecam wspomniane wcześniej new.meteo.pl model UM (60h do przodu, siatka 4km), ta pogoda się sprawdza w 90%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ktoś coś mówił o zmianie przed weekendem? :mrgreen: Na południu jest drogowy sajgon bo nikt już tego nie sprząta i nie sypie, nie ma za co. :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nicon - ICM (new meteo) jest na 3 dni do przodu b. dokładny.

No ja planowałem dziś zmienić, ale raczej nie dam rady bo alusy trzymam w pracy w wiacie, w której chłopaki z pracy zastawili mi przejscie szafami na eksport.

Jak bym chciał na siłe koła wytargać to musiałbym sie wspiąć 2,5m na szafki i przez całą wiate po nich targać koła - takze raczej odpuszcze.

Tir po szafki podjeżdza dopiero w środe :( wtedy zmienie.

Rano przed szóstą u mnie +1st, teraz też jest na plusie, śnieg przestaje padac - a po 13tej do ~15tej juz bedzie tylko troche deszczu - temp. ~+5st C.

W święta bez opadów a temperatura w dzień powyzej 5 st. idzie wiosna :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno wiosna nie żyje... :twisted:

 

 

no co wy nie wiecie ? :)

 

za dwa tyg ma być już upalne lato...

wiosna ? jaka wiosna ?

w naszej strefie wiosny nie ma OD TEGO ROKU :norty:

 

:mad2:

 

mi dzisiaj ludzie życzą wesołych świąt i udanego sylwestra

bo pogoda wskazuje na zupełnie inne święta :mrgreen:

 

i tego samego życzę forumowiczom :) :P

Edytowane przez spine
gg5553463
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja mieszkam w okolicach Suwałk i tu co roku jest tak ,że w zimę mrozy po -30 st potem z tydzień takiego przesilenia (zazwyczaj deszcze :D ) i zaczynają się upały po +30 :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki temperatury w dzień nie przekroczą 5 stopni nie ma sensu zakładać zimówek ,przynajmniej ja tak twierdzę bo w tak niskiej temperaturze letnia guma z racji tego że jest twardsza od zimowej będzie się niszczyć . No ale dla niektórych LANS ponad wszystko :mad2:

 

 

Letnia guma niszczy sie w dużo niższych temperaturach.

Opona zimowa jest lepsza wyłącznie na śniegu i błocie pośniegowym. Opona letnia ma większą powierzchnię styku z asfaltem, a w czasie jazdy nagrzewa się średnio do temperatury 60 stopni C. Jeśli wiemy że nie spadnie już śnieg lub nam nie zagraża to zakładamy lato.

 

A i jeszcze jedno. Producenci opon najchętniej wmówiliby nam, że powinniśmy zmieniać opony co kwartał. Na każda porę roku.

 

I pytanie?

Gdzie przechowujecie swoje opony letnie? W ogrzewanych pomieszczeniach czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Gdzie przechowujecie swoje opony letnie? W ogrzewanych pomieszczeniach czy nie?

 

A jakie to ma znaczenie kiedy nie są one obciążane eksploatacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoz ma. Najlepiej je przechowywac napompowane w ogole, na kole bo wtedy temp o ile nie jest ekstremalna to ma mniejsze znaczenie.

 

Jesli przechowujesz same opony to nie moze byc ani za zimno ani za chlodno bo guma parcieje najzwyczajniej w swiecie. Tym bardziej, ze w nowozytnych oponach zamiast kauczuku jest napchane silikonu i takie oponki sie szybciej zdzieraja oraz starzeja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tym przechowywaniem opon prędzej je zjeżdze niż zaczną parcieć .No chyba że ktoś robi 2000km rocznie ( jak moja matka :lol: ) . A i tak patrząc na przykładzie właśnie mojej matki . Ma auto rocznik 02 i od nowości na jednym komplecie zimówek się przebujała .Dopiero na przyszłą zime trzeba będzie juz chyba zmienić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Otoz ma. Najlepiej je przechowywac napompowane w ogole, na kole bo wtedy temp o ile nie jest ekstremalna to ma mniejsze znaczenie.

 

Jesli przechowujesz same opony to nie moze byc ani za zimno ani za chlodno bo guma parcieje najzwyczajniej w swiecie. Tym bardziej, ze w nowozytnych oponach zamiast kauczuku jest napchane silikonu i takie oponki sie szybciej zdzieraja oraz starzeja.

 

Guma jako taka się starzeje to nie podlega dyskusji ale na kole się nie zużywa, ale luzem już tak, nie może być ani za zimno, ani za ciepło? A co na to opona letnia w zimie, a zimowa w lecie? ;) I co na to opona letnia używana w zimie jak jest -5 i nie ma śniegu? /jak niektórzy tu proponują/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.