Skocz do zawartości

E46 Zimówki czy już letnie ?


Krzysiek BMW Jabłonna

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam dalej śmigam na zimówkach, liczę nawet że jeszcze posypie bo wybieram się w góry na dechę, przydałoby się więc trochę świeżego śniegu na stoku i na drodze :mrgreen: Dzisiaj za to zafundowałem beemce porządne pozimowe mycie własnoręczne :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 239
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

przez ITRCTR » Śro Mar 06, 2013 1:21 pm

Wcale nie jest dziwny, tylko większości ludzi nie stać na dobre 2 komplety opon.

 

No ale BMK -a jest ,a kraje jak Serbia czy Ukraina ?gdzie zarobki ...jeszcze nizsze.

 

http://www.avd.de/startseite/recht-wissen/verkehrsvorschriften/ausland/winterreifenpflicht/

Musimy mlodziezy wpoic ze bezpieczenstwo na drodze to nietylko Ty....

Ty odpowiadasz rowniez za innych +

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STOOOOPPP! Jaki nakaz jazdy na zimówkach? Nie dośc że mamy komuno unię gdzie procedura walczy z logiką i ludzkim odruchem to jeszcze będą mi nakazywać na czym mam jeździć. Zrozumcie że za każdym przepisem stoi jakieś lobby dla których to byłby dobry interes. Mamy kodeks drogowy, przestrzegajmy go, to będzie bezpiecznie.

 

A tu dla autora postu dobry portal z prognozą pogody. Wpisz swoją miejscowość, aktualizowany codziennie.

http://www.accuweather.com/pl/pl/wloclawek/263632/weather-forecast/263632

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat śmieciowy, no ale może też napiszę kilka słów. Pozdrawiam tych, którzy zmienili już opony na letnie... Chyba nie znają powiedzeń typu "W marcu jak w garncu..." albo "Kwiecień plecień...". Chyba, że lans stoi wyżej niż bezpieczeństwo, życie swoje i innych. Na początku zimy (nie wiem czy już była kalendarzowa zima) sypnęło trochę śniegiem. Byłem zmuszony przebyć wtedy odcinek 10 km na letnich oponach. Opony nowe, przyzwoitej marki. Masakra... na zakręcie przy prędkości 50 km/h, gdzie zawsze jadę 100 km/h myślałem, że nie ogarnę auta i wpadnę do rowu. Trakcja sobie mrugała, mrugała i nic nie pomagała. Na symboliczne wzniesienie wdrapałem się ostatkami przyczepności. A śniegu na drodze może było z 2-3 cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Temat śmieciowy, no ale .......

 

To po co się w nim udzielasz, nie podoba się, to tu nie zaglądaj :mad2:

Pisałem, że to temat dla rozluźnienia..

 

 

 

Chyba nie znają powiedzeń typu "W marcu jak w garncu..." albo "Kwiecień plecień..."

 

Czyli chcesz powiedzieć, że koła zmieniasz w maju? :mad2:

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niejeden zmienił sobie w marcu oponki na letnie a na początku kwietnia poprószyło i zabawił się w dzwonnika :) , a później słowa " o boże co ja narobiłem " :)

chyba nie warto przedkładać bezpieczeństwa swojego i innych dla kilku dni pośmigania na pięknych alu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum jest po to aby wypowiadać się na dany temat. Wypowiadam się tak jak myślę i czuję. Nikt mi tego nie zabroni. Nie musimy mieć wszyscy takiego samego zdania.

 

Koła zmieniam tak aby jak najlepiej dostosować samochód do warunków panujących na drodze. Wolę widzieć auto miesiąc dłużej na kołach zimowych niż jak stoi u lakiernika. Jak ktoś ma życzenie to może całą zimę jeździć na letnich i odwrotnie, tylko musi również mieć na względzie bezpieczeństwo współuczestników ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lans nie lans, wystarczy mieć rozmiar zimówki taki sam jak letniej żeby nie marudzić i za szybko nie zakłądać letnich tylko dlatego ze na zimówki patrzeć już nie mogą,

zimówki robią w prawie każdym rozmiarze,

jeśli taki lans ma kosztować to wolę żeby kosztował $ niż zniszszczenie samochodu, chociaż mi daleko do lansu bo mam zwykłe 17stki,

a jak już pisałem wcześniej ja niezmiennie zakladam letnie na dwa trzy dni przez wielkanocą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja pomiędzy 3 królami a zielonymi świątkami, o

może niech mod zamknie temat bo robi się kolejny noPb vs ON i automat vs manual

niech każdy robi jak uważa i uważa jak robi mając na względzie bezpieczeństwo i własne i innych i będzie gut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok, po to w sumie jest forum, ale tu jest tyle zmiennych, że branie przykładu z innych to średni pomysł

mieszkasz np. w Suwałkach albo na cieplejszym zachodzie, jeździsz tylko po dużym, odśnieżonym mieście albo po Bieszczadach, masz dobrej klasy świeże opony albo takie gdzie bieżnik ma głębokość położonej zapałki (jak to ktoś malowniczo ujął), a w końcu masz ciężką nogę i lubisz pociskać oraz jeździć komuś na zderzaku, albo po prostu kruzujesz se lajtowo nie spiesząc się nigdzie

 

niby po kilku ostrych wypowiedziach zwolenników długiej jazdy na zimówkach powinienem mieć wątpliwości czy dobrze zrobiłem, ale nie mam takich i, wiem to z własnego doświadczenia, mieć nie będę

 

to oczywiście moje osobiste i zubiektywne oraz prywatne zdanie, w dodatku indywidualne ;)

 

mały obrazek na rozluźnienie atmosfery :D

 

http://img.izismile.com/img/img6/20130307/640/demotivators_picdump_399_640_01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też na razie jeżdżę na zimówkach 17 też kusi zmienić lacz na 18 jednak rozsądek mówi aby poczekać jeszcze

 

widzę fura czerwonego ma nowego nabywcę

 

 

Ano stałem się szczęśliwym posiadaczem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

Czyli chcesz powiedzieć, że koła zmieniasz w maju? :mad2:

 

A to opony zmienia się w zależności od warunków atmosferycznych czy dat w kalendarzu?

 

Jesteś książkowy przykładem człowieka który odmrozi sobie uszy dla zasady bo jak wiosna w kalendarzu to się nie chodzi w czapce nawet jak sypie śnieg i jest -10 stopni. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kłóćcie się ...dziewczyny

 

Opony zmienia się:

1. Gdy nie ma kolejek w wulkanizacji

2. Jeśli robimy to sami to tylko wtedy gdy możemy pracować na zewnątrz bez ogrzewanych rękawic i bez gila pod nosem.

3. Gdy pojawi się pierwszy motocyklista z pasażerką lub motocyklistka. Motocyklista solo się nie liczy.

4. Gdy wyraźnie skorodują płozy w sankach. Oznacza to że śnieg nie wróci.

5. Gdy dokarmiacie ptaki a ptaki mają to w doopie ...zima też już nie wróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kłóćcie się ...dziewczyny

 

Opony zmienia się:

1. Gdy nie ma kolejek w wulkanizacji

2. Jeśli robimy to sami to tylko wtedy gdy możemy pracować na zewnątrz bez ogrzewanych rękawic i bez gila pod nosem.

3. Gdy pojawi się pierwszy motocyklista z pasażerką lub motocyklistka. Motocyklista solo się nie liczy.

4. Gdy wyraźnie skorodują płozy w sankach. Oznacza to że śnieg nie wróci.

5. Gdy dokarmiacie ptaki a ptaki mają to w doopie ...zima też już nie wróci.

 

wyjaśnione! do zamknięcia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie kłóćcie się ...dziewczyny

 

5. Gdy dokarmiacie ptaki a ptaki mają to w doopie ...zima też już nie wróci.

 

Znaczy wróci bo u mnie ptaki dalej wcinają, aż karmnikiem rzuca jak szatan. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No i widzicie koledzy, o to tu chodziło.

Zamiast o padniętej pompce, ilości oleju czy kopceniu rano popisaliśmy sobie o pierdułach, nie kłóćmy się, jak piot5rek napisał, każdy może mieć swoje zdanie i opinie, zgadzam się w stu procentach. Uśmiechnijmy się chłopaki, bo SPRING IS JUST AROUND THE CORNER :D

 

Tak na koniec wierszyk, który przeczytałem 25 lat temu w łazience pociągu do Żywca :

 

kiedy cip...a się czerwieni...

kiedy trawka się zieleni...

kiedy h....j stoi jak sosna..

wtedy jest prawdziwa wiosna :mrgreen:

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STOOOOPPP! Jaki nakaz jazdy na zimówkach? Nie dośc że mamy komuno unię gdzie procedura walczy z logiką i ludzkim odruchem to jeszcze będą mi nakazywać na czym mam jeździć. Zrozumcie że za każdym przepisem stoi jakieś lobby dla których to byłby dobry interes. Mamy kodeks drogowy, przestrzegajmy go, to będzie bezpiecznie.

 

A tu dla autora postu dobry portal z prognozą pogody. Wpisz swoją miejscowość, aktualizowany codziennie.

http://www.accuweather.com/pl/pl/wloclawek/263632/weather-forecast/263632

Niestety mało dokładna.

Dobra i dokładna prognoza jest na ICM- ie : http://www.meteo.pl/ :cool2:

Dużo latających ludzisków sie nią sugeruje, ja ją przeglądam od dobrych kilku lat i naprawde baaaardzo rzadko sie myliła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STOOOOPPP! Jaki nakaz jazdy na zimówkach? Nie dośc że mamy komuno unię gdzie procedura walczy z logiką i ludzkim odruchem to jeszcze będą mi nakazywać na czym mam jeździć. Zrozumcie że za każdym przepisem stoi jakieś lobby dla których to byłby dobry interes. Mamy kodeks drogowy, przestrzegajmy go, to będzie bezpiecznie.

 

A tu dla autora postu dobry portal z prognozą pogody. Wpisz swoją miejscowość, aktualizowany codziennie.

http://www.accuweather.com/pl/pl/wloclawek/263632/weather-forecast/263632

Niestety mało dokładna.

Dobra i dokładna prognoza jest na ICM- ie : http://www.meteo.pl/ :cool2:

Dużo latających ludzisków sie nią sugeruje, ja ją przeglądam od dobrych kilku lat i naprawde baaaardzo rzadko sie myliła.

 

Też korzystam z ICM ale celowo podałem Accuweather ponieważ sugerują pogodę z wyprzedzeniem 30 dniowym. Dwa tygodnie temu wiedziałem że wiosna zawita na kilka dni....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystanie z pogody 30 dniowej jest równie skuteczne co telefon do wróżbity Davida .

:cool2:

U mnie dziś napadało ~15cm śniegu :mad2: sipowałem przed chatą to gówno ponad 20minut :mad2:

Jak jechałem do pracy na drogach masakra i minus pięć na dworze ehhhh

Tamat letnich upadł conajmniej do konca tygodnia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.