Skocz do zawartości

E46 Zimówki czy już letnie ?


Krzysiek BMW Jabłonna

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 239
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Tu możesz wyliczyć jaka jest różnica:

http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Siemka... Pisze z zapytaniem gdyż wczesniej letnie miałem rozmiar 225/50 R16 i teraz zakupiłem 225/55 R16 czy ta różnica 55 50 będzie miała jakies znaczenie??

 

Będzie, na prędkościomierzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu letnie :) przód stoi jak koza - amory nowe :twisted: ale za to r18 225/40 siedzi jak należy :norty:

 

musze ją umyć :oops:

 

http://img607.imageshack.us/img607/6886/imag0408k.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu letnie :) przód stoi jak koza - amory nowe :twisted: ale za to r18 225/40 siedzi jak należy :norty:

 

musze ją umyć :oops:

 

http://img607.imageshack.us/img607/6886/imag0408k.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Wiesz, ze po wymianie amorow nie powinno stac jak koza o ile masz jakie trzeba? O wysokosci zawieszenia decyduje sprezyna a nie amortyzator wiec jak wszystko dobrze poskladane, a da sie zle zalozyc sprezyne, bo bylem naocznym swiadkiem, to nie moze byc wyzej.

 

PS: Na 18-stkach dalej jest koza jak cholera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam seryjne zawieszenie i nie ma takiej kozy jak kolega wyżej wrzucił zdjęcie, a też mam 18". Coś musi być pokombinowane. Czasami może być taki złudzenie jak stoi na nierównym terenie ale Twój samochód stoi na brukówce, która raczej jakaś równa jest. Może tak na zdjęciu tylko wygląda. Kiedyś widziałem, galerię jednego forumowicza, który po założeniu Eibach Pro Kit miał większą kozę niż w standardzie. Może jak kolega dxtr71 mówi, da się źle to wszystko złożyć. Ja dzisiaj przekręce moje 18", bo czekają już wyważone :P Może również uda się w tym sezonie wymienić amory i sprężyny i będzie nieseryjny M-Pakiet :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam seryjne zawieszenie i nie ma takiej kozy jak kolega wyżej wrzucił zdjęcie, a też mam 18". Coś musi być pokombinowane. Czasami może być taki złudzenie jak stoi na nierównym terenie ale Twój samochód stoi na brukówce, która raczej jakaś równa jest. Może tak na zdjęciu tylko wygląda. Kiedyś widziałem, galerię jednego forumowicza, który po założeniu Eibach Pro Kit miał większą kozę niż w standardzie. Może jak kolega dxtr71 mówi, da się źle to wszystko złożyć. Ja dzisiaj przekręce moje 18", bo czekają już wyważone :P Może również uda się w tym sezonie wymienić amory i sprężyny i będzie nieseryjny M-Pakiet :P

 

Kielich Macphersona ma taka gumowa nakladke w ksztalcie jajka i sprezyna dolny zwoj w ksztalcie jajka. Jak sie zesugerujesz takim wcieciem na gumce (widac na rysunku ze gumka ma takie obnizenie), ktore stopuje jakby sprezyne, a nie wlozysz ksztalt w ksztalt to poskladasz zle. Dodatkowo moze byc tez wlozona taka podkladka z pakietu na zle drogi (12 i 13 na rysunku). To tez podwyzsza.

 

http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=EU71&mospid=47630&btnr=31_0408&hg=31&fg=10

 

Ja mialem lekka koze na seryjnej zawieszce (318d ma wyzsze sprezyny niz 320d i chyba takie same jak 318i), ale wlozylem Mpak II od 320d i jest dokladnie to, w co celowalem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.