Skocz do zawartości

E46 Zimówki czy już letnie ?


Krzysiek BMW Jabłonna

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Cześć Koledzy, postanowiłem wrzucić temat na rozluźnienie, coś nie związanego z ciągłymi awariami :wink:

 

Mamy początek marca, zaraz będziemy topić Marzanny, piękne słońce, temperatura w dzień podchodzi pod 10 stopni więc nie jeden z nas zastanawia czy to już czas na zmianę butów w naszych trójkach..

W ostatnią sobotę wyczyściłem swoje aluski (oryginalne 17), przetarłem pastą tempo, nałożyłem wosk i aż korcą żeby je założyć, zimówki mam na zwykłych blaszakach z oryginalnymi kołpakami, paskudztwo!!

Jak wiadomo, ładne fele to podstawa fajnego wyglądu, żadne spojlery nie dadzą takiego efektu.

Dziś mam luźniejszy dzień i aż mnie nosi żeby wymienić kółka, jak myślicie, czy to już czas, czy ktoś już pozmieniał?

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 239
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

:cool2:

Ja tez sie bije z myślami. Do tego też mam zimówki na stalówkach 17kach, bez kołpaków, które są okropne i zaczęły rdzewieć :(

Chce kupić 2 nowe oponki Uniroyal na moje fele - Styling 50 i tez nie wiem czy jeszcze czekać - czy bedą jakies promocje :wink: czy juz zamawiać.

Jak rano dzis jechałem do pracy miałem 0st. a teoretycznie z dnia na dzien powinno być cieplej - no ale to w koncu jeszcze zima a "w marcu jak w garncu" :norty: Patrząc na prognoze długoteminową to w moim regionie ma za tydzień być 1-2 stopnie i padać śnieg :shock: - tylko te prognozy długoterminowe rzadko kiedy sie sprawdzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Letnie kupuje się zimą, a zimowe latem, to wtedy są najlepsze promocje :D

 

Co do długoterminowych prognoz, to jest to loteria, mam kilku znajomych pracujących w TVN, jeden w TVN Meteo i kiedyś mi powiedzieli, że nikt nie jest w stanie przewidzieć pogody z większym wyprzedzeniem niż tydzień, później to już tylko dane statystyczne z poprzednich lat, jakieś wyliczenia, czarowanie z fusów..

 

Mi też blaszaki pordzewiały, malowałem je tej zimy co dwa tygodnie, aż szlag mnie trafił i założyłem te nędzne kapsle.. :(

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już założyłem lato

nowe/używane aluski sobie sprawiłem to nie mogłem już dłużej wytrzymać :P

 

więc śmigam na letniakach i jak narazie przyczepność bardzo dobra a nawet lepsza jak na zimówkach

 

ale asfalt suchy w moich okolicach jest

gg5553463
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na letnie zmieniamy jak średnia temperatura w ciągu doby jest powyżej 5 stopni. Ten tydzień jest dośc ciepły. W przyszłym tygodniu ma wrócić mrozek. Ja nie zmieniam.

No ale może już w maju snieg padać nie bedzie jak w tamtym roku :D na letnich się ładnie jeździło na śniegu w weekend majowy :D

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie czekam na porządną wiosnę,co z tego że teraz jest +10 jak marzec niestety lubi być ciepły ale również kapryśny. Nie mówię o 1m śniegu ale wystarczy że nasypie 10 cm i poleży koło tygodnia to już widzę jak będziecie jeździć na tych letniakach ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie jeszcze wstrzymał. W dzien faktycznie ciepło, fajnie, szkoda zimówek ale w nocy lubi przymrozić, zależy kto ile i w jakich porach jezdzi ale jak wieczorami w nocy to moim zdaniem za wczesnie na letnie.

Przyjdzie czas na letnie, spokojnie panowie ;)

Ja czekam jeszcze minimum 2 tygodnie.

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
w pogodzie było że sobota, niedziela śnieg :)

 

No właśnie widziałem!! Nienawidzę białego dziadostwa, a miałem właśnie iść do garażu zakładać letnie kapcie, nawet piwko już zmroziłem :mad2:

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie w niedzielę zmieniałem, dziś jeszcze dla spokoju ducha na wyważenie pojechałem. Progonozę sprawdzałem i założyłem letnie z pełną premedytacją. Auto i tak jeździ po odśnieżanych okolicach, tylko za dnia, tragedii nie będzie nawet jak coś tam spadnie sobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny ten kraj że obowiązku jazdy na opona zimowych niema...no ale jak już Afryka wprowadzi to Polska z pewnościa również.

Do świąt wielkanocnych zalecane zimówki....ale chyba malo na forum ludzi pamiętających te święta na biało.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niezmiennie od wielu lat - nie twierdzę że zawsze zasadnie, ale zimówki zdejmuję na dwa - trzy dni przed wielkanocą.

Tym razem letnie już wyjeżdziłem ( prawie nówki jak kupiłem z nimi furę ) i teraz mam zgryz czy zostać przy ori 17stkach, tj kupić opony ( i tak letnich już nie mam) czy od mPakietu 18stki szprychowe, takie jak w e60 tyle że z innym et - pomijając względy wizualne te 18stki chyba są dużo szersze na tyle, a o to mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie jeszcze za wcześnie na letnie, trafisz na śnieg podczas jazdy na letnich i czas twojej jazdy oraz twoje jak i innych użytkowników bezpieczeństwo na drodze zmienia się diametralnie. Wytrzymaliście panowie kilka miesięcy to zapewne wytrzymacie 3-4 tygodnie :)

 

Dziwny ten kraj że obowiązku jazdy na opona zimowych niema...no ale jak już Afryka wprowadzi to Polska z pewnościa również.

 

Wcale nie jest dziwny, tylko większości ludzi nie stać na dobre 2 komplety opon. Już lepiej mieć dobrą letnie opone niż kilkuletnią zimówkę która jest twarda nie spełnia absolutnie swojej funkcji i nie daj boże jeszcze po jakimś wypadku gdzie nastąpiło uszkodzenie wew opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Już lepiej mieć dobrą letnie opone niż kilkuletnią zimówkę która jest twarda nie spełnia absolutnie swojej funkcji

 

Oj tu się z Tobą nie zgodzę kolego.

Mam u siebie nówki letnie opony, niecałe 2000km przebiegu i podczas pierwszego śniegu jazda była szaleństwem, zero trzymania, pod niewielkie wzniesienia nie mogłem się wdrapać, a zimówki mam takie, że wstyd na nich jeździć, grubość bieżnika, to grubość leżącej zapałki :wink: , a zimę jeszcze przejeździły i nigdzie się nie zakopałem. Oczywiście idą do śmieci i tu też jest kolejny mój ból, bo sąsiad policjant powiedział, że za lepsze dowody zabierał, dla tego aż mnie nosi żeby założyć normalne kółka, ale właśnie śledzę cały czas pogodę, zapowiadają na weekend białe dziadostwo, to jeszcze ten tydzień się przemęczę na moich zimowych slikach :D

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.