Skocz do zawartości

[320i] Strasznie dymi.


Tieu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Moja bawaria strasznie dymi na biało - jest to dym o zapachu benzyny bądź LPG. W rurze wydechowej jest woda, nie żaden olej czy płyn z chłodnicy(tak, próbowałem :P)

Dodam, że wydech jest zadarty do góry i prawdopodobnie gdzieś w środkowej części układu wydechowego na rurze mam małą dziurę, przez którą wylatują spaliny. Oleju silnikowego mam mało i zbliża się termin jego wymiany. Stan jakiegokolwiek z płynów nie zmienia się.

 

Czy mam powody do obaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przełącz na pb i niech ktoś rękę czy coś przystawi koło tłumika i zobaczyć czy będzie pluł wodą czy też olejem , jeśli nie to nie masz co się obawiać . LPG się skrapla i bardzo się kopci jak jest chłodno i leci woda z tłumika ;) niestety takie uroki LPG :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no raczej nie powinno nic się dziać ;)

ale czasem jest tak że może walić do wydechowych wodę i kopci na bialo , zaś ja na przykład miałem sytuacje w jednym aucie że mi przedmuchało i kompresja waliła do układu chłodzenia ;)

możesz jechać i Ci sprawdzą spaliny jakimś tam specjalnym urządzeniem ;) i będziesz wiedział dokładnie ;) ale jeśli jest zimno itp ;) to gaz tak ma ;) tym bardziej że na gazie to lepiej jeździć jak silnik jest cieplejszy;) bo wtedy też parownik go nagrzewa lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przejmuj się - te silniki to prawdziwe generatory pary.

 

Ja nie mam LPG, ale rano gdy jest poniżej 0*C i gdzieś parkuję albo jadę na wstecznym to robię wokół siebie zadymę. Za to dziś, gdy jest 5*C chwilkę pokopcił przez pierwsze 3 km, a potem nic - dmucha czysto z rury.

 

Ja długo szukałem przyczyny - wymieniłem przepływomierz, wtryski, sondę, czujnik temperatury powietrza, czujnik temp silnika. Przez zimę myślałem, że oszaleję. Dziś wraz z wiosenną pogodą problem odszedł w niepamięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.