Skocz do zawartości

Re: ciekaw funkcje e60


sobek0071

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 907
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A takie pytanie mam......

 

Czy da się ustawić niższe napięcie dla oświetlenia tablicy rejestracyjnej ? (LM2)

 

Kupiłem Ledy pod tablice ale kurde... zajeżdza wiochą :D Jakby tylko niższe napięcie ustawić....

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Da się, ale co z tego skoro ledy i tak maja wbdowana "przetowrnice" i albo przyciemnią sie niewiele, albo zaczna mrugać

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz podpowiedzieć które wartości przekodować? Chyba ze chodziło Ci o dołożenie jakiego ustrojstwa przed samą lampkę Led :)

 

Przy załączeniu sie welcome light led ten reaguje bardzo pozytywnie, to znaczy rozświetla się płynnie od momentu podania napięcia do samego końca. I wygląda to co najmniej jak swiatlo wsteczne ;) Jak tego nie ogarne to ledy idą do kosza bo nie będę z tym jeździł ;D

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ledy kupiłeś?

W e91 mam założone ledy z allegro po kilka zł szt, ale świecą bardziej na niebiesko niż biało - niestety.

Macie może namiar na sprawdzone zarówki/ledy z allegro aby świeciły białą barwą.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem takie G**** :

http://allegro.pl/showitem/description/4992526422.html

 

Kolor fajny... Moc za duza :) wieczorem pstryknę fotkę i edytuje posta... Tylko nie zróbmy of topica ;>

 

Edit: godz 20:58

 

http://images78.fotosik.pl/23/8c76ca91685b4a61.jpg

http://images78.fotosik.pl/23/4aef3765606ae74d.jpg

 

Zrobione telefonem więc nie ma szału... ale spójrz na oświetlone podłoże.... jest za mocno i to duuuużo za mocno. Jak nie obniżę napięcia to wracam do ORI.

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na elektronice ja się nie znam :D

 

 

Ale mam pytanie... Bo już wiem że muszę spróbować z tym :

 

PWM_ANSTEUERUNG_KZL_33

wert_01

wert_02

wert_03

wert_04

 

Tylko czy wie ktoś może jakie napięcia są podawane przy tych opcjach ?

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pewnie będzie tak jak w drl

wert_01 = standard

wert_02 = jaśniej

wert_03 = pełna moc

 

A wert_04 wyłączone???

 

Musisz popróbować :mrgreen:

 

Ja też mam pytanie do was, myślę o doposażeniu wylacznika poduszki powietrznej pasażera i w instrukcji montażu jest napisane że trzeba dopisać wyposażenie programem SSS w zakładce kodowanie/programowanie ale nigdy nie używałem tego programu i zastanawiam się czy nie wystarczy dopisać wyposażenie e FA

Co to wogóle za program SSS i czy wystarczy do tego zwykły obd2

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem ;)

 

Napięcie oświetlenia tablicy rejestracyjnej:

Moduł: LMA

PWM_ANSTEUERUNG_KZL_33

wert_01 - 11 volt

wert_02 - 8,6-volt

wert_03 - 11.8 volt

wert_04 – 12 volt

 

ustawiłem wert_02 ale przy ledach nadal jest mocno.... ale już wiochy nie ma :mrgreen: Narazie zostawiam ale jeszcze pomyśle co tu zrobić :)

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

:cool2: zaraz dopiszę do listy.

 

A ledy z modeli Fxx nie będą pojawiać?

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o ledach z serii Fxx nic nie wiem :D

 

mam nadzieje że nie dostanę kopa z forum za ten of topic co zaraz zrobię :arrow:

 

mianowicie... mam krótkie pytanko z dziedziny elektroniki

potrzebuję czegoś do regulacji napięcia pradu stałego dla tych ledów :D No innych już nie bede kupował a barwa mi bardzo odpowiada więc już zostaną :D

i znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/modul-regulatora-napiecia-obrotow-230v-maks-2000w-i5231311366.html

i w opisie pisze że zakres regulacji to 50-230V a to jest jakieś : od 21%-100%

zastanawiam się czy to bedzie działać jesli podam wejściowe 12v to czy uzyskam zakres podbny jak w przypadku 230v (czyli od 21-100%)

co oznaczałoby że otrzymam zakres regulacji 2,5-12volt i takie cos by mnie satysfakcjonowało :D

ale nie wiem czy dobrze to rozumuję więc wole zapytać niż kupować w ciemno.

 

 

a i jeszcze jedno pytanie....

 

Strasznie mnie interesuje zmiana czułości czujnika swiateł. Jakże zdziwiony byłem wczoraj kiedy podczas jazdy w słoneczny dzień auto miało załączone xenony a tylko miejscami przełączało się na ringi. Kiedyś jechalem w lepsza pogodę i auto trzymało się tylko jazdy na ringach więc czujnik jako tako sobie działa ale chyba jest zbyt mało czuły. No przynajmniej w moim odczuciu.

 

zakodowałem to:

 

Czułość sensora deszczu w menu iDrive

Moduł: CAPPL

 

RAIN_LIGHT_SENSOR

aktiv

C750A_SCHWELLWERT_EMPFIN

par_frei

C750A_SCHWELLWERT_NORMAL

par_frei

C750A_SCHWELLWERT_SEHR_E

par_frei

 

i dodajemy FA:

 

+FLCN = Schwellwert normal

+FLCS = Schwellwert sehr empfindlich

 

Działa tylko przed liftem do 2006 roku!!!

 

To chyba ten sam czujnik ;) No albo opcja wspólna bo rain > to deszcz a light no to wiadomo... światło :) Postanowiłem aktywowac :P

 

Z tym że +FLCS nie dało się zakodowac bo błędem rzuca ;/ FA_write robiłem do CAS i LMA. Do czegoś jeszcze trzeba robić ?

 

oraz:

 

Czułość sensora dnia w menu iDrive

Moduł: RLS

 

FLC_SCHWELLWERT_SATZ

wert_01 = wyłączony

wert_02 = normalna

wert_03 = bardzo czuły

wert_04 = czuły

 

gdzie w domyślnym ustawieniu u mnie były pod tym dwie wartości czyli tak:

FLC_SCHWELLWERT_SATZ

wert_01

wert_02

 

nie wiedząc co tu ustawić.. bo zawsze myślałem że może być podpisana tylko jedna wartość (wert_xx i tylko tyle) doszedłem drogą dedukcji że może trzeba wszystko wstawić więc tak też zrobiłem :D jest teraz tak:

 

FLC_SCHWELLWERT_SATZ

wert_01

wert_02

wert_03

wert_04

 

Kodowanie przyjęte ;) NCS nie wyrzucił błedów ;)

 

Efekty:

http://images75.fotosik.pl/33/cec213dd79e16908.jpg

 

Opcja się pojawiła i wyskakuje do wyboru:

 

http://images77.fotosik.pl/33/1c715ea96aff2f5e.jpg

 

 

Ale co bym nie wybrał to zawsze wraca do opcji "sensitive" i chyba nie działa :D Co to zrobić ??

 

 

Jak ktoś ma jakieś pomysły to piszcie :D Kazda sugestia mile widziana ;)

 

 

.......................................................................

 

EDYCJA

 

ewentualnie coś takiego ??

http://allegro.pl/modul-regulatora-obrotow-silnika-dc-12-40v-400w-i5747333944.html

 

 

 

 

.

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z tego wiem ta opcja nie działa w naszych modelach i zakodowaniem jej nic nie daje ale poszukam jeszcze informacji na ten temat.

 

Xenony się włączają żebyś był lepiej widoczny bo słońce daje równo po czujniku (godziny popołudniowe) i oslepiaja innych kierowców.

Ja ustawiam zawsze na pozycje 0 i tak jeżdżę bo często w tunelach, mostach i właśnie godzinach popołudniowych Xenony non stop się włączają i gasną a że tylne są nonstop włączone to nie ma potrzeby włączania świateł mięśnia.

 

Co do tego urządzenia to raczej nie podejdzie bo jest pod inne napiecie

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie to tez jest logiczne.... Auto załącza światła żeby w normalny pogodny dzień być widocznym dla innych.

No i też właśnie tak robię że jeżdzę w na pozycji 0. Fajnie jakby ta czułość czujnika była w jakiś sposób kontrolowana.

 

 

a co do regulatora... to znalazłem to :

 

http://allegro.pl/led-smd-ringi-stabilizator-napiecia-12v-24v-i5445850108.html

 

i to na bank będzie działać :D

 

Jeden regulator powinien wystarczyć. Podepne lampki równolegle a ewentualne błedy na kompie o przepalonych żarówkach wykoduje ;)

 

Rzeźba jak cholera czego nie lubie ale dobra.... przymknę oko :mrgreen:

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Panowie, cos mam z predkosciomierzem bo wskazowka pokazuje mi mniejsza predkosc o jakies 3km/h z tym co pokazuje tempomat lub V. dodam ze nie mam korekty zakodowanej. probowalem recznie ja przesunac po wycignieciu licznika ale nie moge tego doprowadzic do stanu fabrycznego. Jak zgasze auto to ta wskazowka jest delikatnie za nisko. Czy jest jakas opcja w inpie, ncs lub rheingold, zeby to skalibraowac. widzialem na innych forach ze ludzie robia to manualnie ale moze jest jakis sposob by to skalibrowac z uzyciem ktorys z ww programow?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik analogowy pokazuję niższą prędkość o ok 2-3 km/h (przy 100km/h) niż ten zakodowany cyfrowy w BC lub GPS - to normalne. Inne marki zaniżają bardziej.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem to w kilku autach bmw e60 i e90 i jak sie jedzie 100km/h to wyswietlacz bc tez pokazuje V= 100km/h. Wydaje mi sie ze ktos majstrowal przy liczniku lub jest on cofniety. Jak widzialem fotki w necie to wszystkie auta na zgaszonym silniku maja idealnie ustawione wskazowki na 0 a u mnie predkosciomierz jest ponizej 0 o jakies 2-3mm i dlatego mi przeklamuje. Na innych forach jest napisane, zeby ustawic recznie tj, rozebrac licznik i przestawic. Mialem nadzieje ze jest jakas opcja zeby zrobic to z poziomu soft,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w e91 i E81 gdy licznik analogowy pokazuje 100km/h to na cyfrowym w BC jest chyba 98km/h (lub nawet 97). Sprawdzę to przy okazji.

Ta prędkość w BC jest bliższa rzeczywistej prędkości, ale można też zaprogramować aby pokazywało w BC identyczną prędkość z tą analogową (oczywiście jeśli licznik jest sprawny).

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ale jemu wskazówka źle pokazuje, tempomat ma np. Na 100 km/h (mowa o prędkości ma liczniku a nie rzeczywistej) a wskazówka wisi na 97 km/h

Zrób test zegarów, może ustawi się na nowo albo odłącz akumulator a kilka godzin.

Jeśli to nie pomoże będziesz musiał rozbierać zegary i ustawić tą wskazówkę.

Edytowane przez speed1211

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w e91 i E81 gdy licznik analogowy pokazuje 100km/h to na cyfrowym w BC jest chyba 98km/h (lub nawet 97). Sprawdzę to przy okazji.

Ta prędkość w BC jest bliższa rzeczywistej prędkości, ale można też zaprogramować aby pokazywało w BC identyczną prędkość z tą analogową (oczywiście jeśli licznik jest sprawny).

 

Jesli nic nie kodowales to tak nie powinno byc. Z tego co mi sie wydaje to wskazowka powinna pokazywac w 100% to samo co bc. Wiadomo, nawigacja pokaze inaczej ale to juz inna sprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analogowy zawyża, a BC pokazuje to samo lub zbliżoną do rzeczywistej prędkości - w zależności jak zakodujemy w NCS.

Wątpię aby w INPA była możliwość kalibracji.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiatla powitalne latwo zrobic w pre lci, ja mam zrobione 2004rok, jutro wrzuce filmik. Wystarczy programowalny przekaznik czasowy, znalezienie sygnalu centralnego zamka i odpowiedniego pinu w przelaczniku swiatel.

 

Jak ktos zainteresowany moge podeslac krotki opis.

 

 

I jeszcze dodatkowo funkcja gaszenia postojowych przy zamknięciu z kluczyka przy pozycji przełącznika na "Auto" . Dziala to w ten sposob, ze po z gaszeniu auta i wyjsciu z niego caly czas swieca sie pozycyjne, dopiero po zamknieciu auta z pilota wszystko gasnie.

 

COMFORT_ACCESS_SL_ABSCH

wert_04 / zmiana na 01

Edytowane przez przemol892008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.