Skocz do zawartości

[EXX] "Wygodne" zasilanie 12V dla videorejestratora


zetro

Rekomendowane odpowiedzi

Kulkę można zrobić z modeliny (średnica 16mm), z zatopiona nakrętką, lub bez nakrętki ale z otworem przelotowym na śrubkę.

Uchwyt można wyciąć nożem w tworzywie, lub kupić alu płaskownik i wygiąć odpowiednio, nawiercić otwory z wiertary, pomalować wszystko sprejem na dany kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć,

Mam pytanko odnośnie takiego rozwiązania do kolegi Krzysiek80r . Czy mierzyłeś jaki jest pobór prądu (mierzony na 12V przed zasilaczem) tego Mio MiVue 358 gdy nagrywa, a jaki gdy "czuwa" czekając na ruch? Jestem ciekaw, czy aby ta kamerka nie wyładuje za szybko akumulatora. Tylko nie wiem jak to zmierzyć, żeby pominąć zwiększony pobór podczas doładowywania akumulatora... chyba nie jest wyjmowany, więc trzeba by dopilnować żeby był naładowany.

 

Drugie pytanie: czy da się zrobić aby podczas czuwania/nagrywania, rejestrator kompletnie niczym nie świecił (ani dioda ani wyświetlacz)? Pośrednio chodzi mi o pobór prądu, ale głównie o to by nie zwracał uwagi. Z jednej strony to odstrasza, a z drugiej przyciąga (włam by ukraść świecidełko) albo wandal jak pozna, że to rejestrator, to np. zaniecha np. ściągania znaczka z przodu, tylko weźmie się za tył itp.

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie okazja to zmierzę pobór, dwa miechy latam i nie ma problemów z aku.

A nieraz zdarza się jak stanę przy ruchliwej drodze że mio młóci przez kilka godzin non stop.

 

Mio ma opcję wyłączenia ekranu podczas nagrywania (właśnie z niej korzystam).

Ma diodę którą można zakleić zamalować ale po co, dioda jest od strony wyświetlacza.

Ja jako kierowca ją widzę jak się "wychylę" (aby wiedzieć czy nagrywa), ale z zewnątrz raczej ciężko zobaczyć bo zasłania lusterko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki :) .

Teoretycznie, to nawet i 100mA potrzebowałoby miesiąca aby uziemić furę, ale jak są jakieś tygodniowe przestoje, nietęgi akumulator, diesel, kiepski olej i minus 20*C, to może być bidnie, dlatego lepiej się upewnić :) .

W każdym razie trzymam za słowo odnośnie pomiarów i dzięki raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tylko tyle??? :) Spodziewałem się sporo więcej. Przeciętny zestaw typu: radio, alarm i zegarek potrafi w sumie tyle zeżreć. Czyli całkiem nieźle i faktycznie może to sobie bezpiecznie działać non-stop.

z ekranem czy bez
Czyli nie było różnicy jak ekran się zapalił? Hmm... trochę podejrzane, choć w sumie ekranik duży nie jest, więc nie wymaga mocarnych LEDów.

Jeszcze się dopytam - "przed zasilaniem 5V", czyli mierzyłeś między aku a elektroniką z ładowarki, a nie między ładowarką a rejestratorem?

W każdym razie, bardzo dziękuję za sprawdzenie i lecę donieść o wynikach na insze forum, na którym ktoś dał mi namiar na ten temat :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odświerze temat.

 

Zakupiłem Mini DV 808 #16 V2 Lens D 120° Car Key Chain Camera HD 720P Camcorder Hidden Cam

http://www.ebay.co.uk/itm/181071128454?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

 

Ta kamerka ma opcję nagrywania automatycznego:

 

Motion Detect

http://img440.imageshack.us/img440/5996/m3ed.jpg

 

będę ją montował w e65.tez musze poszukac zasilania 12v i też będę robił w glucie zasilacz 5v.

 

Pytanie:

jak ją ustawic w opcjach zeby włączała sie sama po podaniu zasilania 5v do niej? Zauważyłem że po odpięciu zasilania sama się wyłącza.

 

jeśli się nie da to zostawie ją podłączoną na stałe do wolnego miejsca na bezpiecznik i ustawię montion detect.

tak jak koledzy pisali nie pobiera dużo prądu i tak.

 

Nagranie z mojej kamery:

Pozdro

Edytowane przez yendrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna ustawic, ze nagrywa automatycznie po wlaczeniu, ale nie mozna ustawic zeby sie wlaczala po podaniu napiecia. Kolega zetro z forum umie to zrobic, mial mi zrobic, ale kontakt sie urwal, ostatnia wiadomosc od niego mialem w kwietniu :)
bmw.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna ustawic, ze nagrywa automatycznie po wlaczeniu, ale nie mozna ustawic zeby sie wlaczala po podaniu napiecia. Kolega zetro z forum umie to zrobic, mial mi zrobic, ale kontakt sie urwal, ostatnia wiadomosc od niego mialem w kwietniu :)

 

Pewnie zajęty jest:)

 

No to pozostaje tylko podłączyć na stałe chyba tak będzie najlepiej i ustawić Motion detect.

 

A ty jak zainstalowaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci szczerze, ze czekalem na wiadomosc od zetro, czekalem, czekalem, i ta kamerka lezala w biorku caly czas i dalej lezy :) Moze na swieta zamontuje z tym motion detect, ale musze najpierw sprawdzic czy to wogole dziala.
bmw.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taka jest calkiem fajna tylko wieksza.

I ma funkcje auto nagrywania z zasilaniem i wylacznia z brakiem zasilania.

http://www.ebay.co.uk/itm/321125618771?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, postaram sie Wam pomoc z tymi kamerami.

Niestety mam na prawde sporo rzeczy na glowie.

Kolego Bania88, wybacz za brak kontynuacji tematu z mojej strony, ale ostatnie pol roku siedze w pracy codziennie po 10h.

Z tego wlasnie powodu, ostatnie z czym chcialbym miec stycznosc w moim "wolnym czasie", jest wlasnie kolejna elektronika widziana przez mikroskop...

 

Poza tym, pozostaje kwestia estetyki wykonania.

Chcialbym uniknac pretensji, jesli wykonany w bocznej obudowie otwor komus sie nie spodoba, a i tak moze byc.

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, postaram sie Wam pomoc z tymi kamerami.

Niestety mam na prawde sporo rzeczy na glowie.

Kolego Bania88, wybacz za brak kontynuacji tematu z mojej strony, ale ostatnie pol roku siedze w pracy codziennie po 10h.

Z tego wlasnie powodu, ostatnie z czym chcialbym miec stycznosc w moim "wolnym czasie", jest wlasnie kolejna elektronika widziana przez mikroskop...

 

Poza tym, pozostaje kwestia estetyki wykonania.

Chcialbym uniknac pretensji, jesli wykonany w bocznej obudowie otwor komus sie nie spodoba, a i tak moze byc.

 

Spoko rozumiem.

U mnie, niewiem czy pamietasz, ale rozmawialismy, ze dasz rade zrobic tak zeby sie wlaczala/wylaczala po podbieciu zwyklego kabla USB, bez tego dodatkowego gniazda(dziory), bo kamerka ma juz automatyczne nagrywanie po wlaczeniu :) A poza tym lepsza jest kamerka z jakas tam dziorka niz taka, ktora lezy w biorku wogole nie uzywana.

bmw.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Zamontowalem kamerke, na zasadzie wykrywania ruchu i jestem po tygodniowym testowaniu. Kamerka nie rozladuje aku, ale z przykroscia musze stwierdzic, ze sie nie nadaje do uzytku w ten sposob. Wykrywanie ruchu jest gowniane. O ile w dzien dziala dosyc dobrze to gdy jest ciemno, lub przy slabym/sztucznym oswietleniu, z powodu niskiej jakosci obiektywu, na obrazie sa rozne zaklucenia, a kamerka wychwytuje je jako ruch. W efekcie w kamerka nagrywa cala noc i dopiero ok godziny 8:00 jak juz jest jasno przestaje "wykrywac ruch" i konczy nagrywanie.
bmw.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich,

Zakupiłem kamerkę jaką zaproponował autor wątku 808 #16 w wersji 3 (V3 w opisie aukcji na ebay ma już posiadać opcję autonagrywania po pojawieniu się napięcia) i chciałbym ją zamontować i podłączyć w podany sposób. Gdzie dostanę podobne złodziejki do przewodów jak pokazane wcześniej?

Moja kamera w tej chwili płynie gdzieś po oceanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem je w TME.

http://www.tme.eu/pl/

 

Moze sa jeszcze rowniez w Farnellu.

http://pl.farnell.com/

 

Wybacz, nie mam czasu na podanie dokladnego linka.

Musisz sam poszukac u nich na stronie.

 

Pozdrawiam,

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Mam mały problem i chciałbym popytać czy ktoś też tak ma czy nie, a może wiadomo co jest powodem...

 

Mianowicie, zamontowałem sobie kamerkę, zasilanie podciągnąłem z lampki tak jak koledzy to ładnie zaprezentowali w pierwszych postach. Wszystko działa i jest elegancko ale niestety jak mam podłączoną kamerę to zakłóca mi radio (szumi, trzeszczy i nie ściąga wszystkich fal) wystarczy odłączyć wtyczkę z wideorejestratora i z radiem jest git.

 

Zasilacz kupiłem jakiś inny w sklepie i odpowiednio go przerobiłem (tzn żeby się zmieścił nad lampką). Oryginalny mam zachowany i gdy go podlączę do gniazda zapalniczki - nic mi nie zakłóca itp itd, na kupionym zasilaczu nie sprawdzałem w gnieździe zapalniczki. Teraz się zastanawiam czy to wina zasilacza czy miejsca podłączenia zasilania do ładowarki.

 

może ładowarka którą kupiłem jest kiepskiej jakości i powoduje zakłócenia?

 

Z góry dzięki za sugestie...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiles zasilacz impulsowy.

Sa nastepujace mozliwosci:

1. Zasilacz jest fabrycznie zle zaprojektowany = sieje szpilkami pradowymi na strone pierwotna, elektronike samochodu.

2. Urwales kondensator filtrujacy te zaklocenia, np. podczas przerabiania go do swoich potrzeb = sieje zakloceniami

3. Obciazasz ten zasilacz zbyt duzym pradem wyjsciowym = sieje zakloceniami

 

Bezwzglednie wywal ten zasilacz i kup inny = drozszy.

Kup jakis pseudo-markowy zasilacz do smartfonow i go rozbierz.

Zobacz ile pradu bierze Twoja kamera i kup zasilacz o min 2x wiekszym pradzie.

 

Nowe samochody sa poniekad zabezpieczone przed zakloceniami, ale nie recze co sie stanie jesli go tam zostawisz.

Poza tym, jesli obciazasz go zbyt duzym pradem i tak padnie (albo sie zapali).

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pochwalę się moim videorejestratorem i sposobem podłaczenia.

 

Jest to Mobius Actioncam czyli następca KeyChaina, do zasilania użyłem starej ładowarki samochodowej 500mA. Zasilanie wziąłem od lusterka fotochromatycznego ( kabelek zielono biały - plus po przekręceniu stacyjki, a masa kabelek brązowy). Wtyczkę przeciąłem i wygiąłem aby jak najmniej wystawał kabel.

 

http://images63.fotosik.pl/644/03718a1163b1e4f7.jpg

 

http://images62.fotosik.pl/646/f1766ac0984b1da5.jpg

 

http://images64.fotosik.pl/646/3bca769651b8f222.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.