Skocz do zawartości

komputer zaniża


misio33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Czy tez tak jest u Was, mój komputer zaniża spalanie o 2.2 l aż! Sprawdziłem , przeliczyłem kilka razy i zawsze zaniża o ponad 2l, to chyba za dużo... Pali między 7.7 spokojna jazda , a 8.5 nieco dynamiczniej, a komp podaje między 5.5 a 6.2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Norma :wink:

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mowa o porównaniu spalania rzeczywistego do kompa to u mnie stały jest iloraz a nie różnica,

u mnie spalanie realne jest równo 25% wyższe niż na kompie czyli np:

komp-real

4.4 - 5.5

4.8 - 6.0

5.0 - 6.25

6.0 - 7.5

6.4 - 8.0

sprawdzone wielokrotnie przy dystrybutorze,

zastanawiam sie tylko czy auto tak wyjechało z fabryki czy raczej sprzedawca wprowadził korektę dla zachęcenia klienta... da sie to skorygować w INPie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam patent żeby móc korygować w zakresie +/- 30% jednakże to jest zabawa i wiąże się z wgrywaniem nowego softu do sterownika silnika, ale da się :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest temat o korekcji spalania. Temat dotyczy diesla, ale w benzynie jest pewnie podobnie

Testowane i działa super. Zajmuje to 5 minut i nie trzeba wgrywać żadnego nowego softu.

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=97&t=141110

 

Przed korekcją należy zestawić ze sobą spalanie według BC i dystrybutora z kilku tankowań i wyliczyć średnią dla BC i dystrybutor. Te dane należy podać w DIS przy korekcji aby komtuter mógł wyzanczyć współczynnik.

Pozdrawiam,

Mateusz


Najnowsze Mapy do Nawigacji 2014

http://chomikuj.pl/MapyNaviBMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też spalanie z kompa jest wiarygodne. Różnice jakie zauważam podczas tankowania do pełna i pierwszego odstrzału za każdym razem mieszczą się w przedziale od 0,0 do 0,2. Możliwe, że ktoś coś przy tym grzebał, ale jest to dobrze zrobione :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem latem, opisałem w mojej galerii.

Przy przejechanych ok. 1000 km przekłamanie było 0,2l.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.