Skocz do zawartości

e91 lci SWAP 2.0d na 3.0d


rafalziobro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jak w temacie poszukuje osoby chętnej to do ogarnięcia elektryki kodowanie itp po zmianie silnika w bmw e91 lci 2009r. na podładzie byl silnik 143km obecnie silnik 3.0 245km z kompletnym osprzetem instalacja i sterownikiem reszta instalacji pozostaje z auta. kontakt PW lub 697828702. pomijam wszelkie kwestie mechaniczne zawieszenie hamulce itp z tym niema problemu.

ps. Jestem z Podkarpacia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Przekręć do mnie , być może będę miał kogoś nie daleko Ciebie, kto by ogarnął temat :cool2:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jak w temacie poszukuje osoby chętnej to do ogarnięcia elektryki kodowanie itp po zmianie silnika w bmw e91 lci 2009r. na podładzie byl silnik 143km obecnie silnik 3.0 245km z kompletnym osprzetem instalacja i sterownikiem reszta instalacji pozostaje z auta. kontakt PW lub 697828702. pomijam wszelkie kwestie mechaniczne zawieszenie hamulce itp z tym niema problemu.

ps. Jestem z Podkarpacia.

 

Kolego - a szepnij z ciekawości, jakie są przybliżone koszty takiego mod'a w LCI. Oczywiście oprócz robocizny :wink: Przy pomyślnym wietrze pewnie niejeden byłby zainteresowany po zerwaniu łańcuszka, czy po innej przygodzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jak w temacie poszukuje osoby chętnej to do ogarnięcia elektryki kodowanie itp po zmianie silnika w bmw e91 lci 2009r. na podładzie byl silnik 143km obecnie silnik 3.0 245km z kompletnym osprzetem instalacja i sterownikiem reszta instalacji pozostaje z auta. kontakt PW lub 697828702. pomijam wszelkie kwestie mechaniczne zawieszenie hamulce itp z tym niema problemu.

ps. Jestem z Podkarpacia.

 

Kolego - a szepnij z ciekawości, jakie są przybliżone koszty takiego mod'a w LCI. Oczywiście oprócz robocizny :wink: Przy pomyślnym wietrze pewnie niejeden byłby zainteresowany po zerwaniu łańcuszka, czy po innej przygodzie :wink:

 

Jestem za :wink: Jeśli możesz to napisz ile wyszła przeróbka ukł hamulcowego i zawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Porzadnie zrobione okolo 15-20k zapewne

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze auta zaczynają się starzeć - w ciągu ostatnich 2 tygodni były 3 wątki o swapie... Za pół roku pojawią się tematy "E92 samochód do driftu?". Moim zdaniem jeśli silnik nie wymaga wymiany (a i nawet wtedy) swap jest rzeczą nieopłacalną i czyni samochód prawie niesprzedawalnym potem. Już lepiej po prostu sprzedać i kupić nowy z takim silnikiem jak się chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+1

Temat o driftowozie i swapie w jednym już był :twisted: :mrgreen: Co do samego swapu, to wiadomo, co by było przy sprzedaży - też jestem zdania, że lepiej wsadzić to samo, co było, sprzedać i kupić, co się chce. Amatorów dłubania jednak nie brakuje i może akurat ktoś będzie chciał sobie w ten sposób poprawić auto i je zostawić na wieczne czasy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Jezeli skladaki z przystanku i kilku pretow i przerobione angliki sie sprzedaja jak swieze buleczki ro nie rozumiem problemu zeswapem

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli skladaki z przystanku i kilku pretow i przerobione angliki sie sprzedaja jak swieze buleczki ro nie rozumiem problemu zeswapem

 

W naszym kraju sprzedaje się przede wszystkim dobra cena a nie samochód :(

Jeśli zeswapowne auto będzie wystawione w odpowiednio niskiej cenie - problemu zapewno nie będzie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

@Koval81

 

Nie az taki wielki. Trzeba wykodowac skrzynie i usinac sterownik potem przekodowac modul silnika pod manual i kilka innychcpierdolek do zrobienia. A co chcesz sie pozbyc automatu ?

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie jak skoncze projekt dam znac co i jak i jakie koszta. silnik zmieniam ze wzgledu na to ze auto kupilem z uszkodzonym silnikiem a ze pod reka ma kompletne 3.0 z osprzetem to postanowil to przełozyc. . Nie podejmował bym sie gdybym musial wszytsko kompletowac a ze u znajomego wszystko dostałem na miejscu zawieszenia silnik itp to podejmuje temat moda. Nie ma tu mowy o zadnym druciarstwie wszytsko jak z fabryki. Jeżeli ktoś ma uszkodzony 2.0 i myśli zmieniać na 3.0 gra nie warta świeczki inne zawieszenie układ kierowniczy ( wspomaganie hydrauliczne lub elektryczne) hamulce chłodnice skrzynia i wiele innych. Nie liczę robocizny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Koval81

 

Nie az taki wielki. Trzeba wykodowac skrzynie i usinac sterownik potem przekodowac modul silnika pod manual i kilka [bAD] do zrobienia. A co chcesz sie pozbyc automatu ?

 

Właśnie moja Pani nie chce jeździć manualem, który w e91 obecnie posiadam, a że kupiłem auto w perfekcyjnym stanie, to stąd moje pytanko. Najpewniej sprzedam swoje i kupie coś w automacie, ale informacyjnie jestem ciekaw jaki koszt zrobienia automatu z manuala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie jak skoncze projekt dam znac co i jak i jakie koszta. silnik zmieniam ze wzgledu na to ze auto kupilem z uszkodzonym silnikiem a ze pod reka ma kompletne 3.0 z osprzetem to postanowil to przełozyc. . Nie podejmował bym sie gdybym musial wszytsko kompletowac a ze u znajomego wszystko dostałem na miejscu zawieszenia silnik itp to podejmuje temat moda. Nie ma tu mowy o zadnym druciarstwie wszytsko jak z fabryki. Jeżeli ktoś ma uszkodzony 2.0 i myśli zmieniać na 3.0 gra nie warta świeczki inne zawieszenie układ kierowniczy ( wspomaganie hydrauliczne lub elektryczne) hamulce chłodnice skrzynia i wiele innych. Nie liczę robocizny.

 

to jestem ciekaw Twojej relacji, troche osob na forum o to pytalo ale chyba nikt nie robil :) wiec mysle ze bedziemy sie mogli troche na Twoim przypadku nauczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Swap zakończony!. wszystko dograne na tip top autko śmiga wyśmienicie. Koszt nie byl mały ale zrobiłem to kompleksowo tak jak powinno byc zawieszenie hamulce itp. Jezeli bedzie ktos zainteresowany zapraszam pogladac autko jak to wszystko jest zrobione mogę podjąć się takiej przeróbki w serii 3 i 1. Obecnie autko jest testowane i przymiarka to korekty map silnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Właśnie moja Pani nie chce jeździć manualem, który w e91 obecnie posiadam, a że kupiłem auto w perfekcyjnym stanie, to stąd moje pytanko. Najpewniej sprzedam swoje i kupie coś w automacie, ale informacyjnie jestem ciekaw jaki koszt zrobienia automatu z manuala.

 

Jaki masz silnik, bo ja myśle o zamianie na manual. Bo ten automat to dla starszego Pana.

Nawet ostatnio jezdzilem samochodem kolegi z forum co by sie przekonac czy cos nie mam zepsute, ale u niego były takie same lagi jak u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Kolego trochę czasu mineło więc może podzielisz się wrażeniami jak się sprawuje bryka .Robileś jakiegoś chipa ? Auto masz na manualu ?

Ja mam możliwość załatwienia silnika 3.0 d na dwóch turbinach 286 kmi zastanawiam się czy podejdzie do skrzyni manual od 3.0d 245km ?

Z zawieszenia wymieniałeś wahacze czy nie?.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.