Skocz do zawartości

mocniejsze żarówki?


miril

Rekomendowane odpowiedzi

witam.ma może ktoś założone mocniejsze żarówki w lampach mijania? czy klosze wytrzymują?

 

lepiej zmierz napiecie na kablach, przeczysc wszelkie styki lub wymien wiazki to Ci zwykle zarowki beda swiecic jak ta lala. No i umyj klosze.

 

Zarowki 100W tez swieca zolto i slabo, gdy maja zbyt niskie napiecie

pozdrawiam

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świecą ok! ale chciałbym żeby było jeszcze jaśniej. w"długich" były już mocniejsze ale one nie świecą cały czas więc o lampy nie boję się. kuszą mnie żarówki z norauto. dobrze wypadły w teście i mają dobrą cenę. skoro odradzasz to nie ryzykuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie - nie warto zakładać 100W z wielu powodów - choćby to, że niszczysz odbłyśniki i oślepiasz innych kierowców ... nie jestem z resztą pewien, czy przypadkiem policja nie może Ci za to zabrać dowodu - lampy mają określoną homologację, która przewiduje żarówki 55W

 

obecnie na rynku jest mnóstwo żarówek 55W typu +30% lub + 50%

ja założyłem sobie osram silverstar +50% - świecą białym światłem i są faktycznie jaśniejsze, choć nei mam pojęcia czy rzeczywiście o 50% :wink:

... natomiast mogę je polecić, bo sam jestem z nich zadowolony

beemki to choroba - nieuleczalna, ale za to bardzo przyjemna

miłośnik E30 ... użytkownik E46 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tych +50 % to mam numer auto świata,w którym testowali większość żarówek dostępnych na rynku polskim,różnych firm i typów,tzn.+50 %,te co mają końcówki niebieskie,zwykłe,jakieś z firm tiuningowych itd. BADALI je chyba na uniwerku no i wyszło,że te + 50 % i ogólnie niby zwiększające ilość dawanego światła to JEDNO WIELKIE KŁAMSTWO :nienie: najlepsze z nich dawały o 16 % więcej światła(cena około 25 zł/sztuka) niż te zwykłe żarówki (7 zł/sztuka).wyszło,że te zwykłe też mają w niektórych markach niedoskonałości i to DUŻE.

rozumiem,jakby napisali ŻARÓWKI + 15%,,,ale nie +50%-chyba,że pod +50% mikrodrukiem jest napisane podziel przez 3,33... :mrgreen:

ci co robią homologację i wpuszczają na rynek towar to chyba sprawdzają czy żarówka tylko świeci :roll2: albo mamy dziurę w przepisach i dlatego nas KANTUJĄ

Edytowane przez JACA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.NAPIĘCIE ile ma mieć :?:

2.STYKI czyścić czymś w stylu KONTAKT :?:

3.UMYĆ klosze to wiadomo

4.mam e 32 i światła mijania zdeka słabo dają,czy da się rozkręcić je i wyczyścić w środku klosz+odbłyśnik :?: prawdopodobnie odbłyśniki mam wypalone,ale chciałbym sprawdzić przed wymianą,

5.nowe światła helli kosztują ponoć ok.250zł/sztuka :?:

6.gdzie jest ten przekażnik od świateł :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KŁAMSTWO
- niewykluczone - jak napisałęm wyżej - nie mam pojęcia ile rzecszywiście dodają, ale faktem jest, że świecą jaśniej, bo testowałem - jak zmienisz jedną żarówkę, a drugiej nie, to patrząc na klosze od razu widać różnicę ... gdyby ktoś twierdził, że jaśniejsze świecenie przed autem, to tzw. tuning psychologiczny :wink:

 

co do poprzedzającego posta - nie znam wartości napięć i natężeń, natomiast lampy można rozkręcić i wyjąć odbłyśniki - są przykręcone na 3 śruby

z odbłyśnikami to jest tak, że się wypalają, ale ważniejsze moim zdaniem są soczewki, które matowieją (czy jakoś tak - może ktoś mądrzejszy coś przybliży), natomiast odbłyśniki mają znaczenie, ale nie aż takie duże (patrz np. na black hela - ich odbłyśniki są czarnr, a nie świecą słabiej) - moim zdaniem odbłyśniki mają większe znaczenie dla świateł pozycyjnych

 

z czyszczeniem szyb też trzeba uważać - można się do nich dobrać po zdjęciu odbłyśników, ale mają one wyrysowane linie, które łatwo zetrzeć przy czyszczeniu, natomiast nie polecam rozklejania lamp, bo szkła lubią pękać

 

kiedyś na forum był (chyba nawet kilka razy) temat o lampach depo - zamiennikach - ja Ci o nich nic nie powiem

beemki to choroba - nieuleczalna, ale za to bardzo przyjemna

miłośnik E30 ... użytkownik E46 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się że lepiej świecą---tak na oko jakoś berdziej" świerze" światło dają,milsze dla oka,ale chodziło mi tylko o sprostowanie błędnej info.NIE +50 %,TYLKOw najlepszym wypadku +16%

boli mnie to,że kłamią w żywe oczy :nienie:

jeszcze jedno tą zwiększoną moc żarówek uzyskano poprzez zmniejszenie żarnika,i przez to szybciej się przepalają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, panowie napięcie na żarówkach ma byc ok 12V nie mniej! w starszych autkach idą przez przekażnik a w nowszych ( z check control) przez moduł kontroli (podłużne czarne pudełka klikające przy włączaniu świateł) w którym są przekaźniki które lubią się wylutować :mrgreen:

pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !Temat mocniejszych zarowek tez juz przerabialem i to dwa razy wiec mam male doswiadczenia i sie nimi z wami podziele.W mojej beci e30 mam ciemne lampy hella wiec na standardowych zarowkach widocznosc byla masakryczna kupilem 100w zarowki "jakiejs firmy" i swiecily jeszcze gorzej ale na tym nie zaprzestalem kupilem zarowki niemieckie znanej taniej firmy tj"NARWY" tez 100W i jest o jakies 30% swiatla wiecej wydaje mi sie ze moje swiatla nie oslepiaja jadacych z przeciwka a policje mam gdzies komu by sie chcialo rozbierac moje lampy zeby sprawdzic zarowki!Chyba wazniejsze jest zebym nikogo nie zmiotl z tego swiata pozdrawiam!PS dajcie znac jak znajdziecie jakies dobre nawet drogie ale sprawdzone zarowki :twisted2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę ożywić światła mijania,co mogę zrobić oprócz wstawienia +X% żarówek,jeśli kable są ok itd

na nowe niemam kasy,czy kupię światła w częściach tzn np.same odbłyśniki :?:

 

Możesz oddać odbłyśnik do "Swista" oni wysyłają do Poznania (chyba) i przysyłają jak nowy (na czas odnowy dostajesz inne,tak było kiedyś)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie spróbować żarówki 55W Philipsa z serii Blue Vision, nie mylić tego z jakimiś tam żarówkami świecącymi na niebiesko, czy Zenonami/Ksenonami.

 

Mogę szczerze powiedzieć, że mają jaśniejszą barwę od ogólnie dostępnych na rynku żarówek, nie podam w procentach bo nie mam maszynki do ich mierzenia :wink: , zauważyłem to organoleptycznie.

 

Nie są najtańsze bo za H1 płaciłem ostatnio 65 zł za komplet, natomiast H7 80 zł, kiedyś znalazłem je na stacji BP, niestety nie wiem czy są dostępne w marketach, itp., mi załatwił kolega który rozprowadza towary Philipsa. Ale rozejrzyjcie się.

 

Pozdrawiam.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żarówki o których pisałem to KLAXICAR. w teście w/w wypadły b. dobrze i są po ok.20 za sztukę [h1] homologacji brak PAOPAO a jak klosze? ok?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papaoo - to nie irc, i do jasnej ciasnej stosuj przecinki !!! :mad2: :mad2:

 

Opisze co ja miałęm i co sądze.

 

Jestem użytkownikiem który robi potężne dystanse właśnie nocami, dlatego nie oszczędzam na światłach.

 

1. Miałem Osramy +50%

świeciły 5 miesięcy, na początku nawet ok.

Po 5 miesiąch jedna padła, włożyłem jakąś H1 ze sklepu za 8 zeta. Świeciła lepiej niż ten osram ! Wydaje mi się, a raczej jestem pewien, że te ostamy z biegiem czasu zaczęła świecić gorzej.

 

2. Kupiłem Osramy blue

Paliły się jeden miesiąc !!!! Przepaliły sie dwie jedna po 3 tygodnaich druga tydzień poźniej......

 

3. Kupiłem teraz Phillipsy blue

I tak qurewa nic nie widać.

 

Każda z żarówek była najdroższa z tego co było, ostatnie to prawie 80 pln kosztowały..... H1 to niewypał w sensie lepszych żarówek, a każda kosztowłay ponad 60 zeta.

I jedno wielkie GIE.

Miałem kiedyś auto z H4, i te żarówki +50% były ZDECYDOWANIE lepsze. Tam to się widziało różnice. W aucie kilkunastolenim nie było problemu ze świeceniem - Omega. Halogeny jak się załączyło, to spokojnie się jechało dośc szybko w złych warunkach.

 

Teraz jest niestety straszna lipa.

W poniedziałem zrobiwszy trase po nocy do Żywca i z powrotem, mam qrwa dość.....

To auto ma najgorsze światła jakie widziałem wśród aut tej klasy.

To żenada zrobić taką popeline. Żeby jechać musiałem się podpinać do kogoś na tył.

Mam dośc, dlatego w trybie natychmiastowym zakładam xenony.

W tak szybkim samochodzie to samobójstwo jeżdzić z takim badziewiem....

 

Takie są konkluzje -

jeśli jeździsz po nocy, i szybciej niż 90 km/h wsadzaj xenon !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boogie:

jeśli jeździsz po nocy, i szybciej niż 90 km/h wsadzaj xenon !!!!!

a jaki jest koszt zarówek ksenonowych? :twisted2:

 

Ja mam z kolei inne doswiadczenia, od niedawna dopiero jeżdżę BMW i po wcześniejszych doswiadczeniach (ostatnio VW) nienarzekam na swoje swiatła w e39 - fakt, ze samochód kupiłem w styczniu, a peirwszą żarówkę (do postojówek) juz po 2 tyg. , H7 (Philips) do świateł mijania po 3 tyg....hm..myslałem, że tylko ja tak mam? :mad2:

No, wszystko wszystkim, ale na jasność świateł nie narzekam - narazie :doh:

 

Wiem ,ze watek dotyczy e34, ale pisze dlatego, że ktos mi kiedyś wmawiał, ze e34 ma super swiatła, więc czytając wasze posty tak się własnie dziwię?

Wszystkie samochody są prawie jak BMW... prawie robi wielką różnicę:))


Więcej mocy:

http://img61.imageshack.us/img61/1872/doladowanie3kk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robard, jestem tak wnerwiony że ma gdzies koszta.....

Co z tego że nie wydam 1000 pln, jak prędzej czy później się o coś rozwale....

 

Do wszytskich :

Jak macie ludzie kochani linki i namiary do sprzedawców zestawów xenonowych do e34 e32 to dawajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze jeżdże też POLONEZEM i on ma dużo lepsze światła,ale może w BMW mam ciut za nisko ustawione.Mam zamiar sobie niedługo troche podnieść i na krótkich powinno byc lepiej,na długie nie narzekam są super.Jeżdże na na OSRAM ALLSESON +30%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.