Skocz do zawartości

E36 el. szyby działają tylko przy otwartych drzwiach.


gutek071

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od paru dni zauważyłem zmianę w zachowaniu oświetlenia wnętrza. Zaczęło się od tego że przestało działać podświetlenie lusterka w osłonie przeciwsłonecznej pasażera, choć żaróweczka jest ok. Później oświetlenie wnętrza które przy włączonym silniku gasło w parę sekund po zamknięciu drzwi teraz świeci się znacznie dłużej, co najmniej kilkanaście sekund. Dziś zauważyłem że nie działa sterowanie szybami i szyberdachem, nie podświetlają się też przyciski od sterowania nimi. Co ciekawe przypadkiem zauważyłem że przy otwartych drzwiach przyciski się podświetlają i elektryka działa jak należy. Jeśli może to mieć coś wspólnego to zdalne sterowanie centralnym zamkiem przez parę dni działa dobrze a czasem się obrazi i trzeba próbować parę minut aż się ocknie. Macie jakieś pomysły? Zapomniałem jeszcze zapytać czy po zamknięciu z pilota drzwi można je jakoś otworzyć od środka? Bo w związku ze świrowaniem centralnego zamka zdarzyło mi się zostać zamkniętym w środku i musiałem czekać aż się odfochuje, przez okno jakoś nie chciało mi się gramolić ale w końcu otworzyłem zamkiem od zewnątrz...

 

edit. Światełka do czytania mapy już też nie działają :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że szyby chodzą po otwarciu drzwi to normalne ,tak ma być żebyś mógł domknąć ,a że światełko nie gaśnie i szyby nie działają mogą być różne przyczyny:

 

-kostka stacyjka zgubiła prąd na pozycji accesory (acc) ,można to sprawdzić jeśli radio jest po kluczyku bądź zobaczyć czy w kostce radia pojawia się prąd na

czerwonym po przekręceniu kluczyka i również wtedy moduł komfortu nie dostaje informacji że został przekręcony kluczyk

 

-mogło też się zgubić połączenie stacyjki z modułem ale to mało prawdopodobne ,może te połączenie iść również przez jakiś bezpiecznik

 

-i najważniejsze i od tego zacznij ,kup paczkę bezpieczników i przejrzyj wszystkie ,pozakładaj takie jak mają być w swoje miejsca i szukaj przepalonych ,potem przekaźniki ,poczytaj jak sprawdzić , od szyberdachu znajduje się nad nogami kierowcy

 

-najmniej prawdopodobna opcja to uszkodzony moduł komfortu

 

polecałbym też podłączyć inpe można wejść do modułu i zobaczyć czy otrzymuje info o stacyjce ,zamkniętych drzwiach itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jeszcze raz bezpieczniki i... wstyd :oops:

Bezpiecznik nr 43 zjarany( w opisie jest to bezpiecznik od telefonu choć nie mam takowego). Po wymianie: szybki, szyberdach, oświetlenie (do czytania mapy, podświetlenie lusterka w osłonce przeciwsłonecznej kierowcy) zaczęło działać. Jedynie podświetlenie lusterka w osłonce przeciwsłonecznej pasażera pomimo sprawnej żarówki nie działało w dalszym ciągu. Po paru godzinach bezpiecznik zjarał się ponownie :( podejrzewam zworkę w instalacji od lampki po stronie pasażera. Wyciąłbym tą lampkę ale akurat jest to ulubiony gadżet mojej żony w tym aucie.... :mad2: Pozostają mi dalsze poszukiwania. Teraz przynajmniej wiem w którą stronę szukać. Dzięki za podpowiedzi.

 

ps. Orientujecie się jaki bezpiecznik powinien być w tym miejscu? Bo był 5A. Może to za mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam,

 

chciałbym się podpiąć pod temat (sprawdziłem inne fora i ich porady, ale nic nie wyczytałem pomocnego :-( )

 

Jak mam otwarte drzwi, to przyciski sterowania szybami są podświetlone i wszystko śmiga. Jednak jak symuluję ich zamknięcie (dociskam rygiel palcem) wówczas przekaźnik cyk'a (niebieski pod kolumną kierownicy) i odłącza się tym samym sterowanie szybami. Czyli po zamknięciu drzwi, nie mogę sterować szybami . Głupio mi otwierać drzwi w trakcie jazdy by zamknąć/otworzyć szybę :D

 

Macie pomysł dlaczego się tak dzieje i co sprawdzić?

 

(bezpieczniki #14, i #43 mam sprawne. Wszystkie inne też - powymieniałem przy okazji na nówki)

(przycisk odłączania sterowania szybami sprawny)

(na przekaźniku który cyka przy zamykaniu drzwi, ciągle +12V, a na pinach sterujących z -8V do +10V)

(rocznik 92/93, 318i, sedan, sterowane mam tylko dwie przednie szyby, z opcją domknięcia jeśli dłużej przytrzymam przycisk)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.