Skocz do zawartości

Chiptuning F-ek/wykresy/modyfikacje itp.


maja22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

olej po 30tkm jest dawno szmelcem, bez względu na chipa czy jego brak

chip nie obciąża rozrządu, bo ten kręci się zawsze tak samo, nie ważne czy ma 380, czy 440Nm :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
no i jaki wpływ chipa na rozrząd?

Żaden.

Rozrząd nie jest elementem silnika którego zadaniem jest przekazywanie napęd, do tego służy wał korbowy.

W tym samym silniku na rozrząd będzie działać ta sama wielkość siły, niezależnie czy ma np. 150KM i 300Nm czy 260KM I 480 Nm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a nie mają ?

nic wspólnego?

serio ?

 

a co z spracowaniem oleju silnikowego przez bardziej wysilony silnik, przez co napinacze hydrauliczne gorzej pracują ?

i potem wymiany co 30 tyś km szybko kończą napinacz i przez to rozrząd szlak trafia.

Serie też można zamęczyć .

Wszystko zależy od głowy i prawej nogi, a nie od prawidłowo chipowanego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne pytanie do Ciebie, na ile mogę moją 520 184KM zrobić ? coś około 215-220KM ? i +- ile to może kosztować ?

dokładnie

koszty na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po zmianie oprogramowania czystość spalin będzie ok, jaki wpływ zmiany oprogramowania będzie miał na żywotność kata? Pytam o 28i

nie ma problemów z emisją spalin

o problemach z katem nie słyszałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z nowinek:

"Bezpieczny tuning" BMW na gwarancji, zarówno diesle, jak i benzyny, już dostępny, czyli ASO nie widzi zmian programowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że są niewykrywalne. Ok, jak sprawa wyglada w przypadku diesli? Bo chyba bez rozklejenia sterownika się nie obejdzie a to już samo za siebie mówi, że w razie awarii lub usterki aso od razu sprawdzi czy był rozklejany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oba się otwiera, a aso nie ogląda sterowników, tylko sprawdza to diagnostycznie

Nie w wypadku awarii mnie padł silnik aso pierwsze co zrobiło to sprawdziło sterownik był rozklejany i po gwarancji . Kosztowało mnie to kilkadzieśiąt tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od miesiąca jestem posiadaczem F10 520xd 190 KM , jako ze autko nowe i mam gwarancje to chip nie wchodzi w grę.

Będąc ost w servisie zapytałem się o Power Kit BMW M Performance i otrzymałem odp ze do mojego modelu nie przewidziano.

dziwne to dla mnie bo dla modelu 520xd 184 konnego jest dostępny..

tak wiec opcja alternatywna jest box i teraz pytanie który proponujecie ?

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.