Skocz do zawartości

E60 530D Nierówna praca na zimnym


pablo364

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Problem wygląda następująco: Na zimnym silniku auto zapala bez problemów, ale po chwili zaczyna trzęść silnikiem. Po kilku minutach zaczyna równo pracować.

Sterownik świec wymieniony( nowy Beru), świece ok, wtryskiwacze po regeneracji w Boschu w Krakowie, ostatnio termostaty wymienione.

Błędy oprócz przepływomierza to 4B10 - Smooth running controller.

Problem w tym, że korekty na pierwszym cylindrze są ogromne +5.W Bosch'u Nie nadali nowych kodów IMA, powiedzieli że nie potrzeba.

Poza tym na wydrukach danych wtryskiwaczy ten który daje taką dużą korektę ma wartości bardzo dobre. Wtryskiwacze oznaczyli inaczej niż były w rzeczywistości ( oznaczyli wtryskiwacz który był na 1 cylindrze jako 4 a ten z 3 cylindra jako 1). Ja założyłem je tak jak były wcześniej i zakodowałem INPĄ jeszcze raz chociaż te kody były takie same. Czy to że Bosch oznaczył wtryskiwacze inaczej niż są zamontowane może mieć wpływ na pracę silnika? Wydaje mi się, że wtrysku sterującego nie ma w tym silniku...Druga kwestia to dlaczego po lekkim rozgrzaniu silnika zaczyna on równo pracować ?? Proszę o pomoc i jakieś sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próby przelewowej nie robiłem, ani ciśnienia nie sprawdzałem. Co do wtrysku nie jestem pewien w 100%, najlepiej to chyba go podmienić z innym i wtedy sprawdzić? Ale gdyby ciśnienia sprężania nie trzymał, to powinien cały czas nierówno pracować, czyż nie? A tutaj tylko gdy jest zimny i zapalam to trzęsie silnikiem i korekta duża na pierwszym wtrysku. Na ciepłym silniku korekty ok i równo pracuje. Gdyby wtrysk był zły to nie powinien cały czas źle pracować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo i też pierwszy wtrysk najpierw siadł i lał a później całkiem się zawiesił

wymontowałem wszystkie ,wyczyściłem dałem do ustawienia bo nie mam sprzętu do pompo wtrysków

i śmiga do dziś,

więc na 99% wtrysk

najlepiej jakbyś filmik na youtube wrzucił i link podał to można by coś więcej sądzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam,jestem nowy na forum .Podłączę się do tematu,mianowicie mam podobny problem:Po odpaleniu silnik nierówno chodzi, jest głośniejszy i wydaje mi się że nie ma odpowiedniej mocy ale po kilku km wszystko jest ok.Dodam ,że kilka dni temu wymieniłem jeden z wtrysków gdyż miałem z nim problem (samochód był słaby,kopcił i jeden z wtrysków miał dużą korekcję).Samochód teraz nie kopci ale chodzi równo i ma odpowiednią moc dopiero gdy jest ciepły.Może ktoś orientuje się co może być przyczyną? proszę o pomoc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.