Skocz do zawartości

E36 318TDS Silnik ciężko pali, kopci...


SpidQQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Jestem tu nowy, od niedawna stałem się posiadaczem e36 Compact 318TDS, 305 tys. km 1997 Rok

Mój problem polega następująco, zacznę od objawów:

- Kopci na czarno,

- Problem z odpalaniem (ciężko pali) na zimnym na ciepłym troche lepiej, dzisiaj rano miałem tak że myślałem że już w ogóle nie odpali bo nagrzewałem świece kilka razy a jak kręciłem to jak by lekko łapał i pod dłuższym czasie kręcenia taki ślizg jak by i nie kręcił po powrocie stacyjką do startu znów to samo ale po pewnym czasie dał rade,

- Delikatne stuki w silniku (raczej nie metaliczne) na wolnych obrotach przy wyższych jest niesłyszalny,

Więc pomyslałem że to wtryski,

oddałem samochód do serwisu Diesel tak przesiedział 3 tyg bo nie wiedzieli co mu jest diagnostyka wykazała że pompa sprawna, wtryski sprawne, świece sprawne, więc go odebrałem i postanowiłem szukać innego mechanika ale przed tym chciał bym może sam zlokalizować problem przy waszej pomocy,

Moje sugestie:

Rozrząd? zaznaczę że mam na łańcuszku ,

Pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta diagnostyka-jakie dała wyniki w kwestii kąta wtrysku i dawki? Mieli do tego komp? Jeżeli nie-to znajdź kogoś z kompem (najlepiej DIS).

Sprawdź wszystkie weżyki podciśnieniowe-czy są poprzyłączane (i nie pozamieniane).

Sprawdż też rezystancje wtrysku sterującego (na 3 cyl.powinien byc)-rezystancja 100-130 ohm.

http://images75.fotosik.pl/97/7ea837af20c745c4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaje filmik

 

Grzać świece możesz dłużej (to, że lampka zgaśnie wcale nie znaczy, że świece nie grzeją - one grzeją przez jakieś 15-20sekund po zgaśnięciu lampki).

Bardziej mnie martwi nierówna praca silnika - obroty w/g mnie nie są stabilne.

 

pozdr.

 

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi mechanikami jest tak maja dane biakie na jakie cisnienie ma byc ustawiony wtrysk a przy wyje...anym wtrysku to ustawienie nie dziala spotkalem sie z tym ze po operacji ustawiania wtryskow silnik ciezko palil naWET BARDZO CIEZKO

nominalne cisnienie 16 barow na wtrysk

jedynakk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie problem leży w dawce paliwa ( ewentualnie zasyfionym nastawniku). Masz prawdopodobnie za dużą dawkę paliwa , wtedy są problemy z odpaleniem i potrafi kopcić przy odpalaniu i przygazowaniu. Tak jak pisali koledzy wyżej poszukaj w okolicy kogoś z DISem i niech porządnie ustawi ci dawkę. Ja mam dobrego speca od ropniaków , ale w Białymstoku , to raczej ciebie nie urządza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Po roku moich zmagań, moim problemem był

1. wtrysk lał,

2. Jedna świeca nie grzala (maxgear wytrzymała tylko dzień taki szajs),

3. Wężyk do kolektora ssacego nie był podłączony to była główna przyczyną braku mocy nie mogłem w to uwierzyć, że takie gówna może być przyczyną,

 

Mechanicy nie mogli znaleźć takich drobnych awarii do których doszedłem sam po roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Po roku moich zmagań, moim problemem był

1. wtrysk lał,

2. Jedna świeca nie grzala (maxgear wytrzymała tylko dzień taki szajs),

3. Wężyk do kolektora ssacego nie był podłączony to była główna przyczyną braku mocy nie mogłem w to uwierzyć, że takie [bAD] może być przyczyną,

 

Mechanicy nie mogli znaleźć takich drobnych awarii do których doszedłem sam po roku.

 

 

Mam to samo i dzięki, że napisałeś co się stało:) Czyli ja zajmę się wtryskami, a nie pompą paliwa i połową auta jak to mechanicy wymyślili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.