Skocz do zawartości

F30 bez servotronic-a jeżdził ktoś czymś takim ?


530dat

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie u dilerów takiego auta się nie uświadczy , twierdzą że nikt takich aut nie zamawia.

 

Wiec może ktoś z was miał przyjemność jeżdzić f30 bez servotronic-a ?

 

Po jazdach które odbyłem na autach z servo stwierdzam to co wielu innych osób że w trybie comfort jest dramat a w trybie sport jest jest tylko dostatecznie.

 

Wygląda na to że po precyzyjnym oraz komunikatywnym układzie hydraulicznym z np e90 czy e46 nie pozostało prawie nic.

Jak w Trzech prostych krokach zniszczyć wspaniałą marke jaką jest BMW ?


Krok Pierwszy : Zastąp napęd na tył napędem na koła przednie w 2015r

Krok Drugi: Wpakuj silnik 3 cylindrowy z MINI do limuzyny BMW 3 w 2016r

Krok Trzeci: Wpakuj silnik 4 cylindrowy do limuzyny BMW 7 w 2016r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś właśnie testowałem 335i bez servo (docelowo myślałem o 335ix).

Chciałem założyć temat z pytaniem, ale skoro widzę, że zacząłeś to się podepnę - może temat się rozkręci...

 

Silnik i skrzynia - świetna dynamika i gotowość do natychmiastowego zrywu. Zawieszenie - sprężyste i powiedzmy: bezpośrednie.

 

Ale...

układ kierowniczy...

daje poczucie jakby pomiędzy tobą a kołami był jakiś pośrednik - coś w rodzaju "sprężyny", która stawia dziwnie nienaturalny opór, wcale nie wynikający z intuicyjnego przełożenia krzywizny toru jazdy na to co czujesz na rękach. W trybie sport opór rośnie, ale jest to zdecydowanie sztuczny opór a nie odczucie z kół. Coś jak granie w jakąś gierkę na zabawkowej kierownicy.

 

(Oczywiście w nowej piątce i siódemce poczucie odrealnienia jest jeszcze większe (sumuje się na to również zawieszenie i tłumienie) bo sprawia wrażenie siedzenia na kanapie i granie w gierkę padem - ale zakładam, że są to konstrukcje targetowane na klienta, który tego oczekuje)

 

Sprzedawca asystujący w jeździe trójką zapewniał, że przy dołożeniu servo samochód stanie się bardziej bezpośredni. Ale z tego co piszesz w niczym to nie pomaga...

 

Na koniec dodam, że mam też świeże porównanie z Audi A5 i Jaguarem XF (co prawda z małymi dieslami, bo tylko takie stoją jako demo) i muszę powiedzieć, że pod względem prowadzenia Jag jest bardziej precyzyjny, a A5 to jest to prostu to - daje świetne "zestrojenie" ciała z maszyną. Z tym, że całościowego porównania jeszcze nie mam ze względu na różnice w silnikach (dwulitrowe vs R6) i napędzie (quattro/rwd). Z żalem powiem więcej: smutna taczka mojej żony pod tytułem CRV daje poczucie większej bezpośredniości:/

Przejmowanie całkowitej kontroli nad światem - postęp: 0,000000001%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz chyba urok elektrycznego wspomagania :duh: witajcie w nowych czasach.

No tak...

Ale jednak z drugiej strony: przecież inne (prawie wszystkie?) marki też weszły w elektrykę ale oferują inny "feeling"...

Zastanawiam się zatem: kto do cholery testował ten układ i dopuścił go do produkcji? :PPP

 

btw: orientujecie się może czy można jakoś to zmienić wgrywając alternatywny soft?

Pytam, bo R6 w 335ix ma chyba najlepsze osiągi z 3 litrowych benzyn na rynku, więc nie poddam się tak łatwo szukając następcy dla swojej S60:)

Edytowane przez SlawekS
Przejmowanie całkowitej kontroli nad światem - postęp: 0,000000001%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na bimmerpost widzialem ze magicy juz przeprogramowywali soft do ukladu kierowniczego w F30.

Dzięki za info. Jeżeli miałbyś chwilę czasu, to wklej linka, bo 2h szukałem i nie trafiłem na tego posta:/

Przejmowanie całkowitej kontroli nad światem - postęp: 0,000000001%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.