Skocz do zawartości

E46 320D 1999r Zaczyna mulić


meff77

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o elektrozawór nim sterujący. Przy nieprawidłowo działającym elektrozaworku ciśnienia nie są wyrównywane z określoną precyzją... stąd też różny stopień wypełnienia elektrozaworu i w efekcie dłuższe przytrzymanie otwartego zaworu EGR. Ten pozostając zawieszony powoduje notlauf i masz objaw identyczny jak u Ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie objawia się "twardy" hamulec, tj auto nie reaguje tak precyzyjnie na nacisk. Masz po prostu gdzieś dziurę w układzie vacum i stąd te akcje. Wymień wężyki podciśnienia - WSZYSTKIE i wszelkie usterki ustąpią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podcisnienie mam ksiażkowe sprawdzalem manometrem. weżyki sa nowe, zaworek od egr ma z rok zostal podminieniony z turbo jakies 3 miesiace temu, jak sie ociepli wymienie wszystko jeszcze raz. Wydaje mi sie iz ten od egr szwankuje. ale raczej w taki sposob że wogóle go nie otwiera, więc tak jakby byl zaślepiony, egr jest jak nowy, bo zalozylem zestaw do gaszenia wiec w killka miesiecy napewno nie zarósł.

dodam jeszcze że po wcisnieciu hamulca cisnienie spada ale szybko jest napompowane spowrotem więc układ chyba ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też coś dziwnego od 1500 obrotów do 2500 dziura tak jakby turbina nie pompowala z wydechu chmmura czarnego dymu, od 2500jest ok, nie wiem co to może być w kompie brak błędów. Dzieje się tak raz na kilka dni.

 

Mozesz miec kierownice turbo zapieczone.

EGR nie bedzie Ci robil takiej miazgi. Szczegolnie jak bedzie zamkniety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz wszystkie wezyki podcisnienia, oraz akumulator cisnienia - taka duza czarna banka obok turbo.

Zobacz wizualnie czy ciegno turbiny chodzi jak dodajesz gazu bo mogl pasc tez na turbinie aktuator (gruszka).

 

Jak mowisz, ze dzieje sie tak czasami, to ja bym jeszcze sprawdzil profilaktycznie odme (separator czy filtr masz?) i filtr powietrza oraz zasilanie do elektrozaworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci, skoro masz od trubo prawie nowy?

 

Jak masz od EGRa walniety, to odlacz wezyk przy gruszce i go zagnij (ja opaska sciagnalem do testow), zamkniesz w ten sposob EGRa na stale i problem powinien ustapic. Najtansza diagnoza.

 

Jak nie pomoze, to w bloto kase tylko wywalisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.