Skocz do zawartości

E60 xenony w miejsce halogenów


MOREN

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, problem pojawił sie przy wymianie zwykłych żarówek HB4 na zestaw HID Xenon.

Żarówki świeciły normalnie, ale stwierdziłem że rozbiore halogeny, wyczyszcze , umyje odbłyśniki i założe w podobnej barwie co światła mijania ksenony. Wszystko pięknie ładnie załozyłem jeden, kluczyk na zapłon, włączam halogeny i pierwszy świeci to samo przy drugim, teraz już swiecą ładnie dwa poskrecałem osłony, poutykałem kable, czas wyjechac z garazu przetestować. Odpalam auto, włączam hal a tu dup... obydwa migają i się wyłączają. Spowrotem rozbieram, wkładam zarówke, później ledowy zamiennik HB4, obydwa swiecą, podłączam przetwornice i lipa, dalej mruga i sie wyłącza. Pozyczyłem oryginalną przetwornice Hella z zapłonnikiem i zarnikiem, podłączyłem i to samo. Sprawdziłem miernikiem napięcie na na wtyczce i wychodzi na to ze jak silnik jest zapalony to dochodzi tam tylko 10,5V , czy to nie za mało? Podejzewam że przetwornica nie jest w stanie zapalić żarnika przy tak niskim napięciu i stąd to mruganie. Ma ktos pomysł dlaczego kiedy halogeny włączałem na samym zapłonie, swieciły a na zapalonym silniku już nie? Aha i jeszcze mała uwaga, jak silnik jest zapalony na postoju i włączam hal to zegary się resetują, licznik dzienny, wskazówki, całe zegary, jak jade i ponawiam próbe włączenia hal to nic się nie dzieje... Jakiś pomys?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę że problem polega na tym że moduł świateł "traktuje" przetwornice impulsami, bo tak sterowane są żarówki. A przetwornica nie jest obciążeniem o stałej rezystancji więc wszystko zaczyna wariować. Prawdopodobnie wyłączenie kontroli żarówek na ciepło i żimno powinno załatwić sprawę. Trzeba przekodowac LM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę że problem polega na tym że moduł świateł "traktuje" przetwornice impulsami, bo tak sterowane są żarówki. A przetwornica nie jest obciążeniem o stałej rezystancji więc wszystko zaczyna wariować. Prawdopodobnie wyłączenie kontroli żarówek na ciepło i żimno powinno załatwić sprawę. Trzeba przekodowac LM

co znaczy "na ciepło i zimno" ? sprawdzanie żarówek hal mam wyłączone bo miałem ledowe i wyskakiwały błędy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę że problem polega na tym że moduł świateł "traktuje" przetwornice impulsami, bo tak sterowane są żarówki. A przetwornica nie jest obciążeniem o stałej rezystancji więc wszystko zaczyna wariować. Prawdopodobnie wyłączenie kontroli żarówek na ciepło i żimno powinno załatwić sprawę. Trzeba przekodowac LM

co znaczy "na ciepło i zimno" ? sprawdzanie żarówek hal mam wyłączone bo miałem ledowe i wyskakiwały błędy...

 

Są dwa sposoby sprawdzania, na zimno, czyli moduł podaje impulsy na żarówki kiedy są wyłączone i sprawdza czy obwód jest zamknięty i czy nie ma zwarcia. Na ciepło to jest kontrola poboru prądu , ale podczas pracy żarówki, kiedy jest ciepła. Ale jak mówisz masz to wyłączone to nie będzie to. Jest jeszcze jedna sprawa że LM steruje żarówkami impulsowo, jej to nie przeszkadza, a układ cyfrowy nie lubi takiego pociętego zasilania. Poszukałbym czegoś we wpisach dla LM co dotyczy halogenów. Możesz także zmierzyć napięcie na podłączonej żarówce, ale wtedy kiedy świeci. Teoretycznie można by dorobić jakiś układ filtrujący dla przetwornicy i tez powinna działać. Pod warunkiem że można wogóle wyciągnąc z tego tyle prądu ile pobiera xenon podczas startu, czyli przez chwilę grubo ponad 10A, wtedy pozostanie tylko dorobienie przekaźników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Wysłałem mu już ze 2h temu poprawiony plik na gadu łącznie z wpisami które podałeś, ale nie wiem czy zadziałało bo jux nie odpisał tylko zniknął z gg ;)

 

Pierwsze podejście nie udane, na drugie czekamy aż stestuje

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem mu już ze 2h temu poprawiony plik na gadu łącznie z wpisami które podałeś, ale nie wiem czy zadziałało bo jux nie odpisał tylko zniknął z gg ;)

 

Pierwsze podejście nie udane, na drugie czekamy aż stestuje

Plik odbierałem na tel i niestety gdzieś się zagubił, pisze i pisze privy ale cisza i wkońcu nie wiem bo teraz halogeny nie swiecą mi nawet na zarówkach. czekam, może kolega zajęty mocno ale chociaż by odpisał co i jak... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka wartosc rezystora?

mam zmierzyć miernikiem opór oryginalnej żarówki i taki rezystor zamontować... oczywiście kostkę od halogenów podpiąc dalej do przetwornicy. A na plik od dziquska nadal się nie doczekałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Zczytaj plik i wyslij jeszcze raz tamtego maila dawno skasowalem juz. Ew przywroc profilem expert ustawienia fabryczne bedIe najszybciej albo zmien w ansterungu halogenow na wert_01

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zczytaj plik i wyslij jeszcze raz tamtego maila dawno skasowalem juz. Ew przywroc profilem expert ustawienia fabryczne bedIe najszybciej albo zmien w ansterungu halogenow na wert_01

mail po przywróceniu do oryginału wysłany na maila...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie problem rozwiązany! :lol:

Cały problem tkwił we wpisie PWM_ANSTEUERUNG_NSW w którym:

wert01 działają ale tylko na zapłonie, po zapaleniu silnika mrugają, choinka itp.

wert02 wogóle nawet się nie zapalają, jakbym nie miał halogenów

wert03 działają, ładnie podczas jazdy nie migają, świecą :)

 

Ogólne dzięki koledzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze

mam kit xenon zamiast H8 w ringach i tez problem z mruganiem albo wogóle któraś strona nie zaswieci w lm wyłączyłem sprawdzanie na ciepło i zimno,napiecia na postojówkach i dziennych podniesione do13.2V -nic to nie dało przetwornica zmasowana.

co jeszcze wykodowac ?

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kit xenon zamiast H8 w ringach i tez problem z mruganiem albo wogóle któraś strona nie zaswieci w lm wyłączyłem sprawdzanie na ciepło i zimno,napiecia na postojówkach i dziennych podniesione do13.2V -nic to nie dało przetwornica zmasowana.

co jeszcze wykodowac ?

 

Jeżeli przetwornice są sprawne problem pewnie polega na tym że chcesz pobierać zbyt duży prąd. LM na tym obwodzie daje normalnie około 35W na lampe, przetwornica xenonowa podczas startu przez kilka sekund może pobierać prąd ponad grubo ponad 100W (zależny od temperatury palnika) Jeżeli podczas startu xenonu spada napięcie to przetwornica traktuje to jako błąd i nie odpala palnika, lub próbuje startować i w wyniku spadku napięcia dochodzi do "resetu" i ponownej próby odpalania, efektem jest miganie. Rozwiązania w takiej sytuacji, to inne przetwornice, mające mniejszy prąd rozruchowy, lub przeróbka instalacji (dodatkowy +)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
pewnie muszę tak zrobić dodatkowy plus przekaźnik 20A to jest ostatecznosc chciałem uniknac tego druciarstwa,ale cuz innej opcji chyba nie ma :cry:
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.