Skocz do zawartości

Wzrost poziomu oleju w misce BMW x3 2.0D


ZimnyBMWx3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam BMW x3 2007r. Co jakiś czas rośnie mi poziom oleju w misce. Prawdopodobnie przyczyną może być zapchany filtr DPF, ale nie zapala mi się żadna kontrolka.

W jaki sposób w moim aucie komputer sygnalizuje zapchanie???

Proszę o fachową pomoc może ktoś z was ma taki sam problem i może mi pomóc.

 

Pozdrawiam :(

Edytowane przez ZimnyBMWx3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Powodem wzrostu poziomu oleju może być DPF, przeciek na pompie wysokiego ciśnienia lub lejący wtrysk.

Jeśli dzieje się to co jakiś czas należy sprawdzić DPF i ewentualnie oddać do mycia.

Mogę pomóc znaleźć warsztat ale w okolicy 3city.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem wzrostu poziomu oleju może być DPF, przeciek na pompie wysokiego ciśnienia lub lejący wtrysk.

Jeśli dzieje się to co jakiś czas należy sprawdzić DPF i ewentualnie oddać do mycia.

Mogę pomóc znaleźć warsztat ale w okolicy 3city.

 

Wszystkie w/w okoliczności moga przyczyniąc się do wzrostu poziomu oleju.

Ale jak to jest rok 2007- w ciemno mógłbym sie załozyć ,ze to jest DPF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak, że jak czujniki wykryją potrzebę wypalenia zawartości filtra to przez około 20 min jazdy silnik pracuje stale na wyższych obrotach, spaliny mają przez to wyższą temperaturę, słychać taki trochę inny basowy pomruk układu wydechowego i chyba tyle z tego co da się zauważyć. Oczywiście wszystko działa z automatu
W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
wiesz nie znam sie na technologi diesla bmw ale kiedys w audi a4 tdi mialem ten sam problem.ropka szla do oleju.okazalo sie, tak jak KRUK podpowiadal, jakas nieszczelnosc na wtryskiwaczach.po wymianie do samego konca uzytkowania auta bylo dobrze.moze to bedzie to samo choc, podkreslam, nie wiem jak silnik bmw jest zbudowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.