Skocz do zawartości

Wszystkie drogi prowadzą do Amsterdamu --> Spotkania NL


jurasbreslau

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 992
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
Ja tylko niedziele jak coś... Chyba, że mi się 15godzinne maratony w pracy skończą wreszcie :mad2:

http://s25.postimg.org/fhz6cbo73/podpis_forum.jpg


Mieszkasz w Holandii? Zajrzyj tu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=168&t=208939 Mój Individual >>klik<<

Zamienię 2szt BBS RS 700 8,5Jx18 za 2szt BBS RS 701 10Jx18, bądź deal na 19" ACS Type III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
No faktycznie skotleciało już tu trochę :mrgreen: Za szybko czas w Holandii leci... Ja myślę, że na pewno jakieś kolejne spotkanie w końcu dojdzie do skutku (na jesieni nie wypaliło koniec końców :roll: ). Jeśli chodzi o mnie to można coś w lutym podziałać, chyba, że nie będzie amatorów niskich temperatur :D

http://s25.postimg.org/fhz6cbo73/podpis_forum.jpg


Mieszkasz w Holandii? Zajrzyj tu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=168&t=208939 Mój Individual >>klik<<

Zamienię 2szt BBS RS 700 8,5Jx18 za 2szt BBS RS 701 10Jx18, bądź deal na 19" ACS Type III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na zimowych kołach się pokazywać? troszkę nieładnie się czuję :oops: może poczekamy jeszcze trochę - pierwszy dzień wiosny czy coś, może przy okazji jakiegoś eventu, np na sanquin zandvoort 23. 03 jest fajna impreza tuningowa - lub coś w tym stylu innego gdzieś poszukać. Ja osobiście pracuje na razie nad holenderskim autem a polskie będę starał się co prędzej do kraju wywieźć bo chyba każdy słyszał jaka nagonka sie zrobiła. sam zresztą znam juz paru ludzi którzy dostali nagłe ultimatum a jeżdżenie z jakąś dziwną blachą nie uśmiecha mi się - widziałem to wczoraj, z lewej pl z prawej nl i w środku jakiś wielki numer, dziwactwo i paskudztwo, ble :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam nie wiem dokładnie, ja się ślizgam na razie :) ale znajomy został złapany przez douane i otrzymał 2 tyg.na działania, o to co mi powiedział; jeżeli masz prace przez uitzendbiuro i mieszkasz u nich itd, od 1 stycznia musisz płacić podatek drogowy i pomimo braku możliwości przerejestrowania auta - brak "swojego" adresu czy inne - zostajesz oznaczony jako płatnik podatku poprzez blachy, policja czy douane sie nie czepia. owe dziwne blachy jak już pisałem, widziałem wczoraj na jakimś pasku b6 sedan, miał coś w stylu 1-00-NL. o nagonce na polskie blachy słyszę też dosłownie od prawie wszystkich znajomych tutaj także jest coś na rzeczy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nagonce tez juz słysze od dłuzszego czasu ale o tych blachach nie słyszałem jeszcze kurde coraz gorzej się dzieje :) ja rozumiem płacic podatek ale powinni coś wymyslic dla obcokrajowców jakies normalne opłaty a nie wywóz auta czy coś,,,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie się już do d.. dobrali rok temu, tyle, że nie Douane a Belastingdienst, zmieniłem Saaba na BMW dalej na PL blachach (ale stało nie na mnie), tydzień poźniej miałem zowu pecha... :mad2: Ale nie ma tego złego - gdyby nie to to swojej beemki bym teraz nie miał :8) A mam znajomych i już po kilka lat jeżdżą (i też po Amsterdamie i okolicach) i nigdy kontroli nie mieli. A ja po 2 latach 2 razy w ciągu miesiąca :mad2: :mad2:

Tych mieszanych blach to jeszcze nie widziałem ani nawet o nich nie słyszałem :shock: Ale zaleta jest taka, że można mieć polskie OC zapewne jeśli zostajesz przy polskich papierach. Chyba, że OC też ma być tutejsze?

http://s25.postimg.org/fhz6cbo73/podpis_forum.jpg


Mieszkasz w Holandii? Zajrzyj tu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=168&t=208939 Mój Individual >>klik<<

Zamienię 2szt BBS RS 700 8,5Jx18 za 2szt BBS RS 701 10Jx18, bądź deal na 19" ACS Type III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze na zimówkach to nie na letnich ale lepiej działac wczesniej zeby coś zoorganizować :)

Możesz coś rozwinąc temat o tych blachach ??

 

 

Nieee... Jak zaczniemy znow czekac, to kolejny raz nic z tego nie wyjdzie. Organizujmy poki sa chetni :)

W Holandii jezy snieg? W Belgii poki co mamy temteratury na plusie. W chwili obecnej +7'C ;)

 

 

 

 

A co do nagonki - przetestowalem to na wlasnej skorze, gdy 14go stycznia 2014 zwineli mi BMW z parkingu z pod domu. Niestety w Belgii OC musi byc belgijskie. Zaplacilem tzn "wprowadzenie do ruchu", podatek drogowy, akcyze i wiele wiele innych na wiele wiele jurkow...

F30 330i, 252 hp, xDrive, 2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas około +3-5 stopni, ale wieje (jak zawsze :mad2: ) i odczuwalnie jest zimniej. A może tym razem się w Belgii spotkamy gdzieś? Są tam jakieś ciekawe miejscówki?

 

Auto Ci zwinęli z parkingu? :shock: To się w tańcu nie p...szczypią :shock: I tyle opłat? Jako mienie przesiedleńcze tego nie traktują? W NL musisz płacić podatek od rejestracji jeśli auto masz nie dłużej niż pół roku, jak jest więcej to rejestrujesz i tylko podatek drogowy płacisz i OC.

 

Inna sprawa, że w Belgii macie mniejsz podatek drogowy nie? W NL to jest rozbój w biały dzień, za moją 5er liczą sobie 450euro na kwartał :mad2: :mad2:

http://s25.postimg.org/fhz6cbo73/podpis_forum.jpg


Mieszkasz w Holandii? Zajrzyj tu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=168&t=208939 Mój Individual >>klik<<

Zamienię 2szt BBS RS 700 8,5Jx18 za 2szt BBS RS 701 10Jx18, bądź deal na 19" ACS Type III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze na zimówkach to nie na letnich ale lepiej działac wczesniej zeby coś zoorganizować :)

Możesz coś rozwinąc temat o tych blachach ?

 

 

Nieee... Jak zaczniemy znow czekac, to kolejny raz nic z tego nie wyjdzie. Organizujmy poki sa chetni :)

W Holandii jezy snieg? W Belgii poki co mamy temteratury na plusie. W chwili obecnej +7'C ;)

 

 

A na co ja chce czekać ? to ja odgrzałem kotleta żeby zrobić spota :) Chyba ci się coś z edycją pokręciło kolego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas około +3-5 stopni, ale wieje (jak zawsze :mad2: ) i odczuwalnie jest zimniej. A może tym razem się w Belgii spotkamy gdzieś? Są tam jakieś ciekawe miejscówki?

 

Auto Ci zwinęli z parkingu? :shock: To się w tańcu nie p...szczypią :shock: I tyle opłat? Jako mienie przesiedleńcze tego nie traktują? W NL musisz płacić podatek od rejestracji jeśli auto masz nie dłużej niż pół roku, jak jest więcej to rejestrujesz i tylko podatek drogowy płacisz i OC.

 

Inna sprawa, że w Belgii macie mniejsz podatek drogowy nie? W NL to jest rozbój w biały dzień, za moją 5er liczą sobie 450euro na kwartał :mad2: :mad2:

 

Szczerze? Nie znam zadnych ciekawych miejscowek w Belgii.

 

Tak, z parkingu pod domem. Podjechalo dwoch policjantow na motocyklach. Chwile potem holownik. Dostali sie do srodka.. Rozbroili alarm.. Podpieli BMW do "motyla" holownika i odlechali..

450 euro kwartalnie?? 1800 euro rocznie???? Zartujesz????

Mi rocznie pierwszy podatek drogowy naliczyli 753 euro - placone corocznie. Oplata od 1 stycznia do 31 grudnia danego roku.

Wprowadzenie do ruchu (auto importowane, oplata jednorazowa) - 2230,49 euro.

Do tego akcyza - 1 euro (placone jednorazowo za papier od duanow).. No i OC..

F30 330i, 252 hp, xDrive, 2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas około +3-5 stopni, ale wieje (jak zawsze :mad2: ) i odczuwalnie jest zimniej. A może tym razem się w Belgii spotkamy gdzieś? Są tam jakieś ciekawe miejscówki?

 

Auto Ci zwinęli z parkingu? :shock: To się w tańcu nie p...szczypią :shock: I tyle opłat? Jako mienie przesiedleńcze tego nie traktują? W NL musisz płacić podatek od rejestracji jeśli auto masz nie dłużej niż pół roku, jak jest więcej to rejestrujesz i tylko podatek drogowy płacisz i OC.

 

Inna sprawa, że w Belgii macie mniejsz podatek drogowy nie? W NL to jest rozbój w biały dzień, za moją 5er liczą sobie 450euro na kwartał :mad2: :mad2:

 

Szczerze? Nie znam zadnych ciekawych miejscowek w Belgii.

 

Tak, z parkingu pod domem. Podjechalo dwoch policjantow na motocyklach. Chwile potem holownik. Dostali sie do srodka.. Rozbroili alarm.. Podpieli BMW do "motyla" holownika i odlechali..

450 euro kwartalnie?? 1800 euro rocznie???? Zartujesz????

Mi rocznie pierwszy podatek drogowy naliczyli 753 euro - placone corocznie. Oplata od 1 stycznia do 31 grudnia danego roku.

Wprowadzenie do ruchu (auto importowane, oplata jednorazowa) - 2230,49 euro.

Do tego akcyza - 1 euro (placone jednorazowo za papier od duanow).. No i OC..

 

Ja proponuję zrobić teraz spotkanie gdzieś nad belgijskim wybrzeżem. Ostatnie było nad holenderskim wiec teraz spotkajmy się nad Morzem Północnym w BE. Może być Knokke-Heist (najbliżej dla forumowiczów z NL) albo inna nadmorska miejscowość.

 

A co do tego zawinięcia auta spod domu to nie wierzę, że ot tak sobie podjechali i zabrali auto. Musieli już wcześniej Cię zatrzymać i wlepić nakaz uporządkowania spraw z autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety bylo inaczej. Auto stalo pod domem, bo skonczylo sie polskie OC.

A w Belgii auto bez OC nie moze parkowac przy drodze publicznej.

 

Policjantka dajaca dokument uprawniajacy odbior samochodu z parkingu powiedziala, ze ktos "zyczliwy" zadzwonil z informacja, ze dokladnie tu stoi auto bez waznego ubezpieczenia, a jego wlasciciel ma meldunek w BE.. Przyjechali, zabrali. Dodam, ze na mojej ulicy w odleglosci moze 100 metrow od mojej klatki, stoja zazwyczaj 3-4 auta ba polskich blachach. A oni przyjechali tylko i wylacznie po moje. Mniejsza z tym :) Wszystko pozalatwiane, poplacone :) I jest GIT :D

 

 

Wrocmy do tematu :)

Dla mnie nie ma roznicy gdzie bedzie zlocik. Wazne, by byl :)

F30 330i, 252 hp, xDrive, 2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

450 euro kwartalnie?? 1800 euro rocznie???? Zartujesz????

 

Nie no, mam diesla to kasują mnie :mad2: ale i tak mi się opłaca bardziej niż np 3litrowa benzyna bo płaciłbym podatku ok 280euro na kwartał a robię tyle km, że wychodzi mi taniej (diesel ok 25-30centów na litrze tańszy jak by nie było)... Za modele E60 stawki są praktycznie identyczne, pomimo lepszych zapewne norm emisji spalin, filtrów DPF, itp :duh: Ale to Holandia jest, tu za przekroczenie prędkości o 5km/h jest już 35euro mandatu :cry2: To tak OT jeszcze :wink:

 

 

Wracając do tematu głównego... :mrgreen:

 

Ta miejscowość Knokke-Heist wygląda całkiem spoko, widzę tam jakiś port jest, może da się tam wjechać i zdjęcia porobić w fajnych sceneriach... :8) :mrgreen:

http://s25.postimg.org/fhz6cbo73/podpis_forum.jpg


Mieszkasz w Holandii? Zajrzyj tu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=168&t=208939 Mój Individual >>klik<<

Zamienię 2szt BBS RS 700 8,5Jx18 za 2szt BBS RS 701 10Jx18, bądź deal na 19" ACS Type III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Nie znam zadnych ciekawych miejscowek w Belgii.

:mrgreen: :mrgreen: coś w tym jest, mieszkałem tam 3 lata więc zjeździłem całą... heist to taki kurort dla bogatych coś jak scheveningen i wasenaar ale jest ok, najfajniejsza w belgii moim zdaniem jest bruksela, liege, i może moje stare miejsce zamieszkania :) kalsteel van rijkel i inne okoliczne zameczki czy pałace, jest tam dużo naprawdę fajnych tras objazdowych poprzez malownicze scenerie odwiedzających owe obiekty, bardzo dużo różnych klubów czy innych stowarzyszeń robi tam sobie właśnie tego typu spotkania z rajdami krajoznawczymi - takie tam kolejne opcje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ta miejscowość Knokke-Heist wygląda całkiem spoko, widzę tam jakiś port jest, może da się tam wjechać i zdjęcia porobić w fajnych sceneriach... :8) :mrgreen:

 

Port jest w sąsiedniej miejscowości - Zeebrugge, a Knokke-Heist to tak jak napisał H_A_R_T to miejscówka dla bogaczy. Miejsce gdzie można spotkać przeróżne motoryzacyjne egzotyki :shock:

Dla nas na pewno też znajdzie się gdzieś miejsce do zaparkowania i spotkania w większym lub mniejszym gronie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.