Skocz do zawartości

M52b25 523i Odma - zamiennik. Używa ktoś?


David18b

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

Szukałem na forum i nie znalazłem odpowiedzi czy ktoś z was korzysta z zamiennika odmy?

Bo mogę mieć za 90zł nowy zamiennik, a nowa odma to wydatek 250zł także różnica jest.

Muszę ją zmienić, bo cały czas z odmy dochodzi dziwne syczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolego

ja w poprzedniej e39 2.8 z 99r wstawilem wlasnie zamiennik odmy firmy febi i bylo wszystko tak jak powinno byc

wiec mysle ze nie masz co sie obawiac ale decyzja nalezy do ciebie. a syczenie z okolicy odmy jak napisales to sprawdz czy nie masz ktoregos pękniętego przewodu ja to mialem w obecnym bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie syczenie jest ewidentnie z odmy ponieważ po przytknięciu palca do tej gumowej uszczelki do wchodzi do kolektora czuć powietrze i zmienia się "ton" syczenia :)

Dzięki za informacje Łukasz!

Ktoś jeszcze z obecnych posiada zamiennik odmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienialem jakies 5 miesiecy temu i tez zalozylem Febi. Nie pamietam roznicy w cenie ale wiem ze weze wszystkie kosztowaly tyle co odma.

Poki co cisza. Z tym ze ja mam troche inny silnik M54 B 22 ale roznice nie sa znaczne.

Tak przy okazji, to kup sobie od razu wszystkie weze nowe bo bardzo lubia pekac przy zdejmowaniu.

O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys pytalem o to samo na bmw5er. Chlopaki pisali, ze z febi ktos mial problemy. Ponoc wykonanie duzo gorsze, nie pasowala idealnie. Ja kupilem ori. Roznica w cenie nie byla jaka duza, chyba 60zl. Przy okazji nalezy wymienic rurki. Gorna, ktora idzie do pokrywy zaworow jest plastikowa i zwykle tak twarda ze urywa sie w rekach. Ja kupilem tez gumowa, ktora idzie do bagnetu. U mnie akurat byla dobra, ale nie chciala zejsc i trzeba byla ja przeciac. Do tego obowiazkowo mufka, ktora wchodzi w kolektor dolotowy, bo stara byla juz twarda. Ja zmienialem przy przebiegu ok 260 tys i stara odma jeszcze zyla, ale zima to czas na potencjalne problemy z odma... Caly zestaw to koszt 400zl z podstawowymi rabatami w ASO. Niestety sporo, ale jak poczytalem co ludzie maja przez zatkana odme, to lepiej zapobiegac niz leczyc. Zamiennika nigdy nie mialem, wiec o jakosci sie nie wypowiem, ale nie zaluje ze kupilem ori. Nie bardzo ufam w jakosc gumowych elementow w zamiennikach czesci, czesto firmy przesadnie na tym oszczedzaja. Ja zakladam, ze odmy nie bede wymienial w tym aucie drugi raz, a na 5er ktos pisal ze po roku juz kupil ori, bo ten zamiennik mu nie pasowal...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamontowałem ten zamiennik i powiem wam, że ta odma to dużo wpływa na silnik. Po wymianie silnik jest bardziej "żwawy". Przedtem miałem troche zamulenie do 2tyś, teraz brak. Albo mi się wydaje, że przybyło więcej koni, bo duużo lepiej się zbiera. Obroty też lepiej trzyma oraz brak dziwnego syczenia dochodzącego z okolicy kolektora dolotowego. Jakby ktoś był zainteresowany to tutaj link do tej odmy. Dzisiaj dopiero pierwszy dzień to tylko mogę napisać jak na ten moment to wygląda jednak z jej trwałością nie wiem. Pojeździmy zobaczymy!

http://allegro.pl/odma-zawor-odpowietrzenie-silnika-bmw-e36-e38-e39-i2991061606.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem stare ponieważ widać, że nie są nigdzie spękane (sprawdzałem). W środku nie było widać prawie wcale osadu (no przynajmniej przy łączeniach :D ) i nie zrobiła się z nich jeszcze skamielina. Jeszcze elastyczność posiadają :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalezy kupic wersje zimową - na zimne kraje i wszystkie rurki, bo w wiekszosci są nie do odzyskania. Dodatkowo powinno sie wymienic oring od miarki oleju i wyczyscic gorną listwe (nad kolektorem). Ja czyscilem tez dise i silniczek krokowy i przepustnice na błysk. Potem kasowanie adaptacji.

 

Jak komuś sie chce to mozna przy okazji zrobic uszczelnienie podstawy filtra.

Xdrive

Koder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.