Skocz do zawartości

TTempomat popsuty, jakiegoś płynu nie brak ?


mttj

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam popsuty tempomat i nie zwraca on żadnego errora do komputera = nie wiadomo co poszło ?

 

jak on działa, powinien sam naciskać pedał gazu czy idzie elektronicznie ?

jak niby wszystko działa tylko nie trzyma prędkości to coś prostego się popsuło lub płynu zabrakło,

da się jakoś sprawdzić ? lub ma ktoś schemat ?

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego czytales inatrukcje os tego samochodu :P

 

jak juz masz ustawiona predkosc... nacisnij na kierownicy guzik z takkim oznaczeniem kreska i zero czyli (|/0) zaswieci ci sie kontrolka zielona, potem masz naciskasz plus na koerownicy (+) i puszczas gaz i jedziesz pedal sie nie rusza nie wiem skad ta rewelacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja po niemiecku :(

 

Ja mam tak:

Po prawej na desce mam guzik tempomatu jak go naciskam to się zaświeca zielona ikonka na desce,

i potem rozumie że naciskam +/- lub te inne na kierownicy - tylko żaden z nich prędkości nie trzyma

i jak puszczam pedał gazu to wraca sobie jak by nic ie było włączone, na wyświetlaczach tez żadnego info.

 

Ja znam 2 rodzaje tempomatów:

1. "stary model" (Renault Safrane 92', Dodge Charger 06', Camry 04', 300C 06', itp..) czyli wciskam guzik że chce

tempomat ustawiam prędkość i on sam sobie ją trzyma dodając gazu lub ew. hamując, czuć jak się pedał sam

naciska zero informacji na wyświetlaczach, tylko ikonka.

 

2. "Nowy model" (Renault Vel Satis 01', Lancia Thema 11', itp...) jak włączam to na wyświetlaczach się pojawia info,

prędkość ewentualnie coś tam radaru, pedał gazu się nie naciska, tylko mam prędkości na wyświetlaczach.

 

 

Jak tu powinno działać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz przepływomierze czy masz sprawne. Mi tez nie działał tempomat i nie wyrzucalo zadnego bledu.

Po wymianie przepływki nagle zaczął też działać tempomat.

BMW to nie samochód. BMW to styl życia. :D


4.0 V8 LPG 4 gen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE MA takei dziwne patenty to chyba tylko zabojady stosuja, chociaz ja nigdy nie widzialem takiego cuda ze pedal sam sie naciska

 

to były patenty z lat 80'

 

ale jeszcze:

Chrysler 300C do 2011

Chrysler Sebring do 2011

Toyota Camry do 2008 itp :)

 

ale fakt z francuskich znikło w okolicach 2001, i przeniosło się na ekrany i radary się pojawiły (w 2001 jeszcze nie start/stop ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 1994 rok wciskam na desce przycisk tempomatu, a potem naciskam + to auto przyśpiesza a pedał się sam wciska w podłogę. Więc możliwe że były 2 rodzaje tempomatów montowane. Wszystko działa poprawnie, wszystkie opcje. Dodam że za piewszym razem troszkę mnie to zszokowało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.