Skocz do zawartości

BMw 320D czy niesprawny termostat ma wpływ na spalanie?


punio1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!posiadam BMW e46 z 2004r 318D nie pokoi mnie duze spalanie na poziomie 9 litrów bez róznicy czy maisto czy trasa jerzdze bardzo delikatnie!!!Czy przyczyna tego moze byc nie sprawny termostat???tepmeratura nigdy nie osiaga pionu max to 80 C!!!Co innego moze byc powodem takiego spalani

(Moze nie sprawna sonda lambda)???Prosze o pomoc!Lub namiary na akiegos dobrego fachowca od BMW jestem z Radomska woj Łodzkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak, wymień termostat główny a wcześniej sprawdź termostat egr (jeśli go masz). Pion jest już od ok 70 stopni, więc u Ciebie jest dużo niższa temperatura, sprawdź testem 7.0

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Pion jest od 65-107 stopni. Optymalna temperatura silnika to 88, tak więc u Ciebie jest około 50. Wymień termostaty a spalanie spadnie napewno.

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat do wymiany. Precyzyjną wartość temperatury sprawdzamy z poziomu elektronicznego wyświetlacza, a nie analogowego zegara bo to tylko wskaźnik poglądowy do wychwycenia właśnie takich objawów jak u Ciebie. Test elektroniczny dostępny w funkcjach ukrytych. Wydrukuj sobie tą instrukcję:

http://images42.fotosik.pl/737/c197493fde23a239m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!Dzis wymieniłem tylko termostat głowny i wskazówka stoi w pionie jak nalezy zrobiłem test 7.0 i pokazuje 79 Stopni

przed wymiana max dochodziła temp do 65 Stopni!!!Ale spalanie nie spałdo nic a nic 8,5 litra nie wymieniałem termostatu EGR bo mechanik powiedział ze niby jest dobry!A zon co wogóle on odpowiada???Gdzie jeszcze szukac przyczyny takiego duzego spalania???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat do wymiany. Precyzyjną wartość temperatury sprawdzamy z poziomu elektronicznego wyświetlacza, a nie analogowego zegara bo to tylko wskaźnik poglądowy do wychwycenia właśnie takich objawów jak u Ciebie. Test elektroniczny dostępny w funkcjach ukrytych. Wydrukuj sobie tą instrukcję:

http://images42.fotosik.pl/737/c197493fde23a239m.jpg

 

 

a jak potem wysjc z tego????? po prostu wylaczyc kluczykiem/???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Podstawowa sprawa: czy spalanie podajesz z tankowania czy wskazania średniego na wyświetlaczu? I kiedy kasowałeś?

Wymień termostat egr jak nie osiąga 90 stopni.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Po zamontowaniu nowego termostatu i podłoczenia auta pod komputer spalanie spadło na kompuerze do 6,8Litra wedlgu komputera taki stan był jak mi oddał auto mechanik po przejechaniu kilkunastu kilometrów spalanie wzrosło do poprzedniej postacji 8,5-8,6Litra według komputera juz sam nie wiem co moze byc nie tak!!!Auto jest z 2004 roku przejechane tylko 120tys km potwierdzone wyciagiem Car-pass z Belgi wiec przebieg znikomy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki termostat główny ci zamontowali? Orginał czy zamiennik? Bo jak zamiennik to nie ma się co dziwić.

A na jakiej podstawie mechanik powiedział, że termostat EGR sprawy? Aby sprawdzić termostat EGR należy go wymontować i w nieg dmuchnąć. Jeżeli trzyma ciśnienie to znaczy, że raczej sprawny.

Ale jak siedzi oryginał z 2004 roku to po 9 latach to raczej na pewno jest do wymiany. Chyba że już ktoś zmieniał.

Jak chcesz się przejechać do Praszki za tydzień w niedzielę to mogę obejżeć twoje auto. Wymienię ci termostat EGR, podłącze pod Inpę, zrobimy test drogowy czy wszystkie parametry w normie. Info na priva.

Pozdrawiam,

Mateusz


Najnowsze Mapy do Nawigacji 2014

http://chomikuj.pl/MapyNaviBMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W termostacie EGR. 79 stopni to wciaz nie 90 stopni.

Albo taki Ci glowny zalozyli, ze nowy a juz puszcza.

 

Nie ma innych powodow niedogrzania samochodu.

 

NIE KOMBINUJ JAK KOŃ POD GÓRĘ bo co topic, a jest takich na forum wiele, ludzie od nowa odkrywaja Ameryke.

Odkrec termostat EGR (sam dasz rade bo jest na gorze) i dmuchnij. Jak przechodzi powietrze, wymien.

 

Jak wlozylesz maxgear termostat glowny, to mozesz przy okazji podjechac do ASO, dolozyc 50zl do tego co wydales wczesniej i kupic oryginal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Termostat głowny założony GATESa dałem 210zł czyli firmowy bo BEHRU nie mieli!EGR niby sprawdził i dobry ale tak jak mowicei dzisaj sam go wymontuje i raz jescze sam sprawdze!!!Wczoraj robiłem test 7.0 i max do 74Stopni dochodzi i potem utrzymuje sie miedzy 70-74 Stopniach wskazówka niby stoi w pionie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega kupował miesiąc temu, bodajże 138zł za jeden, a koło 140 za drugi. Nie pamiętam, który był który.

No właśnie przez niewiedzę ludzie wiele rzeczy kupują poza serwisem a w ASO usługi są bardzo drogie a części potrafią być w normalnych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja slyszalem o takich cenach w aso 160zl glowny, 110egr

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

No ja też dlatego sie dziwię ..

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.