Skocz do zawartości

BMW e60 520i KOMUNIKAT O NISKIM CISNIENIU OLEJU I STUKI


krolikbmw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pojawil sie nowy problem w moim aucie mozna powiedziec ze pierwszy z powazniejszych :/ wyswietla mi sie komunikat o slabym cisnieniu oleju i zaczyna cos glosno piszczec w silniku po paru sekundach komunikat ginie a caly czas cos piszczy gdy dodam gazu piszczenie ustepuje i albo przestanie albo za chwile znowu zacznie piszczec. Komunikat pojawil mi sie 3 razy w przeciagu tygodnia i 2 razy cos piszczalo raz nie. Co moze byc przyczyna? Pompa byla sprawdzana i mechanik powiedzial ze ma parametry jak nowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Próbowałeś , o ile jest to możliwe zlokalizować z której części silnika to piszczy ? Długi śrubokręt do ucha i obadaj, może namierzysz skąd ten pisk .

Rozumiem ze ciśnienie oleju sprawdzałeś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam cisnienie oleju bylo sprawdzane i niby jest ok nawet parametry podobno ponad norme... powiem szczerze ze bylem na swieta w polsce i bmka dostala troszke przegoniona tak ze wessalo filtr oleju:/ i wlasnie wtedy zaczely sie problemy z komunikatem o niskim cisnieniu. Wymienilem filtr na nowy i przez ok. 2000km bylo ok ( po autostradzie ) po dojechaniu do UK na trzeci dzien pojawil sie komunikat a z dnia na dzien jest coraz gorzej coraz czesciej pojawia sie komunikat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy: "filtr oleju wessało"?

 

Zmierz ciśnienie oleju manometrem plus stetoskop i ustalenie skąd dokładnie piszczy. Potem można mówić co to jest, bo inaczej to wróżenie z fusów.

 

Na panewkę to nie wygląda. Czy auto traci moc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie wiem co to znaczy, że wessało filtr.

 

Mierzyłeś ciśnienie wtedy gdy paliła się lampka ciśnienia? Możliwe że zawór zwrotny puszcza tylko co jakiś czas ciśnienie. Wątpię że lampka plus bardzo niepokojące dźwięki to przypadek. Możesz być pewnym, że motor nie dostaje wtedy odpowiedniej ilości oleju w układ i go wykańczasz jazdą i dalszym odpalaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze jeszcze dopisac cos o czym zapomnialem wyzej, jak wyswietla mi sie ten komunikat i zgasze auto i ponownie odpale bmka potrafi konkretnie zakopcic ale tylko jak zgasze ja w czasie piszczenia i kontrolki. Bardzo DZIEKUJE za wszystkie odpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odma potrafi bardzo mocno gwizdać. W silniku m54 przez zatkaną odmę były różne wskazania oleju. Ktoś z forum tak miał.

 

Dziwię Ci się, że odpalasz auto które ma problem z ciśnieniem oleju. Prosisz się o zatarcie silnika. Prawdopodobnie i tak silnik już nie będzie ten sam o ile nie obędzie się bez rozbierania.

 

Czytałem Twoje problemy z TDS i teraz masz jeszcze większe. Ale trochę za spokojnie podchodzisz do sprawy ze świecącą się kontrolką. Jeszcze chyba tym autem jeździsz :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wróżyć z fusów ale mi to wygląda na zacierającą się górę silnika przez przypchany kanalik olejowy. Bankowo gdy zapala się kontrolka niema ciśnienia na czujniku.

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 90/ to nie wina oleju a poprzedniego zassanego wkładu filtra oleju.

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień odmę! Potem sprawdź ciśnienie oleju i kompresję! Nie rozbierałem tego silnika, więc niech się wypowie ktoś kto widział lub ma dostęp do serwisówki czy po zdjęciu miski olejowej jest dostęp do wałka. Ja bym sprawdził panewki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.