Skocz do zawartości

E60 520dA - Silnik N47 i 163 KM ??


ArtmanBrd

Rekomendowane odpowiedzi

Mialem identyczna sytuacje - samochod z belgii i kaganiec .. dzis bylem w V techu Pomorze ... zamieszczam wykres

 

Start 159 km i 329 NM

 

Koniec 208 KM i 409 NM :D:D:D

 

Cena 1200 Brutto na fakture do firmy

Wrazenia - Bezcenne :D

 

http://img404.imageshack.us/img404/1531/zdjecieds.jpg

Będziesz Miał Wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja przed programem mialem na kompie srednie spalanie z ostatnich szesciu miesiecy 7,6l. Po programie skasowalem i teraz mam 7,9l. Tak sobie wmawiam ze to przez temperatury bo program byl robiony pod koniec grudnia. Ale nawet jesli by palil troche wiecej to moim zdaniem napewno warto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W 2d N-47 średnie spalanie 7,6L :shock: tyle palą 3d . Musiałeś się nie źle postarać :wink: , chyba że większość miasto . U mnie z roku 5,6 l i musiałem kupić CB :wink: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, wiekszosc miasto a jak trasy to autostrady w niemczech czyli szybko.

 

Teraz w samym miescie na krotkich odcinkach to potrafi nawet do 10l wyzlopac! Sam juz nie wiem czy to przez te mrozy czy program. To moj pierwszy diesel i czyzby byla az taka roznica spalania zima? Na trasie tez by troche wiecej teraz bral niz latem? Styl jazdy raczej tak jak poprzednio. Program robil Rogal z MR-Motors wiec lipy nie powinno byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeżeli jeździsz na krótkich odcinkach ( miasto ) to zimą zdecydowanie więcej spali . Przez program też może trochę więcej spalić ,tak jak pisałeś o 0,3 l jeżeli została zwiększona dawka paliwa . Sprawdź w menu ukrytym temp. silnika czy osiąga ok.88st ( temat-termostat ) , ma to decydujący wpływ na spalanie zwłaszcza zimą .W N-47 termostaty raczej nie są awaryjne . Ja wymieniłem niepotrzebnie . Sorry , schodzimy trochę z tematu .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Ja sprowadziłem swój z Niemiec w grudniu 2012r. Beema jest z listopada 2008r. Podobno też ganiała jako leasingowy. Jest N47 ale z 120kW czyli 163kM. Na hamownie jeszcze nie jeździłem. Również mam zapis z VIN że "power reduction".

Sprzedający poinformował mnie o tym.

Zatem wygląda na to, że jest to normą dla firm leasingowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja kilka dni temu przyprowadziłem swoją laleczke i tez power reduction w Vinie więc praktycznie większość widze zduszona. Ja miałem z 4 tys 7,6L i srednia predkosc 82km/h więc raczej po miescie nie bylo jeżdzone więc jak czytam ,że kolega z calego roku ma 5,6 to mnie pusty śmiech ogarnia.Zrobilem nim juz 2500km w dwa tygodnie i te 7,6 widze to normalna jazda bez szalenstw. krotkie odcinki miasto 10L trasa 120km/h 6,5L. Tez musze podjechać do Rogala. Rogal juz dawno zmienil nazwe na R-Performance .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Jeżeli N47 to ma DPF-a . Jeżeli bez PDF-a i bez kaganka ma 163 KM to M47 .

Końcówka wydechu skierowana na wprost czy w dół ? Jeżeli w dół to nie ma , na wprost ma, chyba że go ktoś wypaproszył .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik n47,łańcuch od strony skrzyni.Wydech prosty.

Czy DPF jest widoczny o spodu,dzisiaj widziałem na kanale tylko jakby katalizator zaraz za kolektorem wydechowym ułożony skośnie w dół+ środkowy i końcowy tłumik ,nic więcej.

Czy po rozkodowaniu VIN pokazuje się DPF.

Auto jest polizingowe prosto z Belgi 10.2007,serwisowane do końca w ASO .

Edytowane przez wort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czy DPF jest widoczny o spodu,dzisiaj widziałem na kanale tylko jakby katalizator zaraz za kolektorem wydechowym ułożony skośnie w dół+ środkowy i końcowy tłumik ,nic więcej.

 

DPF-a masz w jednej puszce razem z katalizatorem, tym skośnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na disla,to raczej czysty,minimalna ilość sadzy jest na chromowanej końcówce ale chrom prześwituje

Czy komuś z tym "zredukowanym" silnikiem pokazuje DPF po rozkodowaniu.

Edytowane przez wort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Każde E60/61 520d miało fabrycznie DPF, M47N2 ma w oddzielnej puszce na środku auta a w N47 jest razem z katalizatorem w puszce za kolektorem wydechowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde E60/61 520d miało fabrycznie DPF, M47N2 ma w oddzielnej puszce na środku auta a w N47 jest razem z katalizatorem w puszce za kolektorem wydechowym.

Pewno masz racje,ale ja się łudze ,że w silnikach ze zredukowaną mocą do 163KM go brak.

Znajomy ma audi a6 2D też z Belgi 2007 też polizingowa,też ze zredukowaną mocą do 143KM i na przeglądzie w ASO powiedzieli

Mu , że DPFu nie ma i nigdy go tam nie było-stąd moje nadzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nadzieja dobra rzecz ale ,jeżeli masz silnik z prostym wydechem N47 nie ważne z jakom mocą i go nikt nie wypaproszył z tego co piszesz można wnioskować , to masz DPF-a i .

Jak zacznie Ci przybywać oleju za perę tys. czego Ci nie życzę to się przekonasz :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadzieja dobra rzecz ale ,jeżeli masz silnik z prostym wydechem N47 nie ważne z jakom mocą i go nikt nie wypaproszył z tego co piszesz można wnioskować , to masz DPF-a i .

Jak zacznie Ci przybywać oleju za perę tys. czego Ci nie życzę to się przekonasz :wink: .

Ważne że mam "prosty" a nie w "dół" :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.