Skocz do zawartości

E60 520dA - Silnik N47 i 163 KM ??


ArtmanBrd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam takie pytanie i prosze o pomoc na pewno ktos z Was bedzie cos wiedzial na ten temat...

kupilem E60 520D sprowadzone z belgii, 2008r. (data prod. 07.03.2008r.) silnik wydaje mi sie ze jest to N47 ale dopiero w domu zauwazylem ze w Brief'ie jest 120KW (163KM) a nie 130KW (177KM). Czy to mozliwe?

czytalem cos o tych "wersjach flotowych" - czy rzeczywiscie bywaly przypadki ze ktos fabrycznie obnizal moc?

 

na realoem.com po VIN'ie wychodzi N47.

na bmwvin.com po wpisaniu mojego VIN'u rzeczywiscie wychodzi taka informacja:

 

S843A MOTORAUSLEGUNG Power reduction (redukcja mocy) - czyli cos bylo na rzeczy...

 

ponizej zamieszczam dla pewnosci zdjecie silnika pod macha - na 99% jestem pewien ze to N47 (??)

http://i46.tinypic.com/34ni34x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Tak jak koledzy wyżej piszą . Jeżeli chcesz przywrócić "parametry fabryczne" przy okazji możesz ja podnieś - odwiedź sprawdzonego tunera . Inna opcja ,tylko fabryczne - ASO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
dzieki za odp :)

 

orientuje sie ktos moze jakie koszta zwiekszenia mocy do tych 177KM ?? i gdzie to mozna zrobic, czy tylko ASO??

 

W firmie zajmującej się chip tuningiem i koszt myślę że w okolicy 1000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a jesli w Brief'ie mam 120KW, w bazie danych te auto jest pod 130KW to jak mi na przegladzie wbija i jak go zarejestruje? wpisza mi fabryczne 130KW tak jak po VIN'ie wychodzi czy tak jak ma teraz 120KW ??

 

Wpiszą 120 KW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że to ściema, że moc jest obniżona. Ja sprowadziłem sobie 320d e90 kiedyś i miała w Briefie z Niemiec 150 KM, a moc na hamowni wyszła 164 KM zaraz po przyjeździe. To chyba jest tak specjalnie/formalnie aby płacić mniejszy podatek w Niemczech, w rzeczywistości moc jest jak z fabryki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
317Nm- mało prawdopodobne żeby była tak mało niutków w serii ,tym bardziej że moc ok. Chyba machłeś się z odczytem :wink: .

 

W serii w praktyce było 158KM i 317Nm , z papierów wynikało 130KW czyli 177KM.

Znana Ci jest przyczyna tego niedoboru?

Ja miałem też zaniżone wartości 165/330 , mino usilnych starań przyczyny niedoboru nie znalazłem i odpuściłem bo wszystko działa ok. Również cip i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
czy zwiekszenie mocy tak do ok. 200KM ma wplyw na spalanie ??

 

Wiele osób po chipie obserwuje nawet spadek spalania ale jeśli miało by wzrosnąć to minimalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

317Nm- mało prawdopodobne żeby była tak mało niutków w serii ,tym bardziej że moc ok. Chyba machłeś się z odczytem :wink: .

 

W serii w praktyce było 158KM i 317Nm , z papierów wynikało 130KW czyli 177KM.

Znana Ci jest przyczyna tego niedoboru?

Ja miałem też zaniżone wartości 165/330 , mino usilnych starań przyczyny niedoboru nie znalazłem i odpuściłem bo wszystko działa ok. Również cip i jest ok.

 

U mnie 2 wtryski przepuszczały na uszczelnieniach, wystarczyło wymienić podkładki i po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
czy zwiekszenie mocy tak do ok. 200KM ma wplyw na spalanie ??

Raczej nie można jednoznacznie odpowiedzieć ,tak lub nie.

Zależy od pracy tunera ,Twoich preferencji co do charakterystyki i parametrów silnika serii- ingerencji w dawkę paliwa.

Jeżeli mieszanka tj.stosunek paliwa do powietrza nie zostanie zmieniony , spalanie nie powinno się zwiększyć jak i zmniejszyć ,tak jest w moim przypadku i taką informację uzyskałam od tunera. Zakładając ten sam styl jazdy co przed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.