Skocz do zawartości

[330cd] jak zdjąć tylni zderzak?


Nurek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Jak w temacie- musze zrobic to w coupecie. Wiem ze zderzak jest na prowadnicach, namierzylem od dolu 4 plastikowe bolce spinajace zderzak plastikowy z wlasciwym metalowym i widzialem podobne bolce wchodzace od gory ale nie za bardzo wiem jak sie do nich dostac. No i czy sa jeszcze jakies sruby do odkrecenia? Na realoem jakos te rysunki sa malo wyrazne :mrgreen:

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

poszukaj tutaj http://translate.google.pl/translate?js=n&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&sl=en&tl=pl&u=http://tis.spaghetticoder.org/

W sedanie sa 2 sruby wkreane od dołu , widac je gdy sie wyciagnie ta listwe ozdobna. W coupe wiem ze jest inaczej ale wart to też sprawdzic

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Musisz odkręcić nadkola, pod nimi są takie blaszki które mocują rogi zderzaków do błotnika, odkręcasz po jednej śrubce, cały zderzak wisi na dwóch śrubach przykręconych od spodu do odbojów albo w bagażniku odkręcasz odboje, każdy ma po dwie śruby. /trzeba rozebrać te boczne półki czarne - po prawej nad aku/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dzieki za podpowiedzi.

Ziomekthx- cos link nie dziala u mnie.

Bax- zderzak plastikowy u mnie jest na takich dwoch slizgach wiec zeby go odsunac do tylu wystarczy ze odkrece dwie sruby torx od spodu? (czy chodzi Ci o te do ktorych jest dostep przez otwor w zderzaku plastikowym).

Zeby byla jasnosc- chce zdjac tylko plastik, a nie zderzak wlasciwy.

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Czyli tylko skorupę, bez belki\wzmocnienia?

Nie chcę Cię wprowadzać w błąd, ale na mój gust tak się nie da. Musisz zdjąć całość, a potem ewentualnie rozbierać dalej, ale jeśli jest jak z przednim, to jest mocowany na nity do belki.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sedanie jest tak że trzeba odkręcić odboje od środka bagażnika i chyba po 2 śruby w nadkolach i na samych koniuszkach zderzaka wysunąć go na boki samochodu z takich zaczepów. Oczywiście śruby w bagażniku zostawiasz sobie na koniec jak już reszta jest luźna. Myślę że w coupe jest podobnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W nadkolach na 99proc. nie ma zadnych srub, tylko naroznik plastiku jest zapiety do blotnika na "pętelke". W takim razie jak sie wykuruje to podejde do tematu.

Dzieki chlopaki za pomoc. Postaram sie zrobic tez sesje dla potomnych.

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zgadza sie link cos nie działą nie wiem co jest nie tak. A co do zderzaka to musisz zrobic tak jak pisze Bax

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.