Skocz do zawartości

e39 touring nie dociska tylnej klapy


ostrytomuspro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o pomoc. Mam e39 touring 2001r i mam problem z tylną klapą. otwiera z pilota i przez dotknięcie czujnika ale nie dociska (centralka działa bo mogę zamknąć) ale nie dociska i wali mi po drodze. próbowałem nawet na siłe ale nie chce domknąć do końca. Co jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Może być że popekały kable przy zawiasach, i mikrostyk odpowiedzialny za uruchomienie dociągania nie podaje sygnału, typowe w touringu - do sprawdzenia.

Jak tam wszystko w porządku, to sprawdź wiązkę przy ryglu, bo mechanizm dociągający nie jest w klapie, tylko w "progu" bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dokładnie nie pamiętam bo miałem tą awarię juz dawno ale to była wina zamka w klapie.

Tam jest taki mikroprzełącznik , który decyduje co ma zrobić zamek klapy < znaczy domknąć czy otworzyć>

U mnie pękł taki plastikowy popychacz. Musiałem cały zamek zmienić.

 

Ja pamiętam , że we wtyczce tego wyłacznika można było kawałkiem kabelka "sprawić , że dociągarka się domknie lub otworzy.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc. zadzwoniłem do znajomego dealera bmw i zrobiłem po taniości a więc. zamek w środku zpsikać wd 40 i wpuścić trochę smaru. poruszać ręcznie żeby smar się rozprowadził i dać drugą sprężynkę żeby dociskała ten mechanizm. skręciłem i działa;) dokładne info na pw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Odgrzeje kotleta, dzisiaj po otwarciu bagażnika i u mnie padło dociąganie :roll:

Prawdopodobnie też wina mikrostyku, bo nie pokazuje na zegarach otwarcia klapy.

Da radę wyskubać ten mikrostyk bez ściągania wewnętrznych plastików klapy, czy raczej nie bardzo?

Nie uśmiecha mi się pourywać zaczepów i kołków (na takim mrozie nie trudno o to), a stukająca na wertepach klapa mocno denerwuje. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego, 99.99% masz to co ja, i 99.99% zamarzł albo padł mikrostyk, więc trzeba wybebeszyć zamek, i jakoś dostać sie do tego dziada i go naprawić.

Mam całą druga klapę, więc problemu w sumie nie ma, przełożę zamek i po sprawie, ale na takim mrozie nie chce mi się rozdzierać wszystkich plastików, tym bardziej że one dość łatwo się łamią, dlatego pytałem czy próbował ktoś dobrać się do tego czujniczka bez rozbierania wszystkiego dookoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja napchałem pełno tego Hilti w sam zamek nie w kręcący bolec aż się wylewało kilka razy wydaje mi się ze tamm jest jakiś styk apropo wiem ze to nie ten temat ale jutro kupuję pompe progową pierburga ta co mam na jałowym ma 3,7 ale jak wdepne schodzi do 2,6 i jak przekręcę kluczyk to buczy chyba do wymiany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jest styk, takie maleńkie gówienko, bardzo delikatne :D

Jutro z tym podziałam jak coś ;)

 

EDIT:

Wygląda na to że pompka pada, ale kupuj tylko oryginał, zamienników nie bierz, bo będzie miała parametry jak padający oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wymienłem na automotiva czyli pierburg nie to auto - elastyczne miękkie super się teraz jeżdzi

Klapy postanowiłem nie otwierać zimą , na wiosnę się do tego dobiorę czy można rozebrać ten zamek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A więc namierzyłem usterkę, zgniła mi kostka od zamka, i takie cyrki się działy :roll:

Pomijając fakt, że konektorki są do wymiany, trzeba dorwać gdzieś kostkę, to jeszcze muszę wymienić siłownik od zamka bo piny się wykruszyły :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze

Jak znam życie to coś z wiązką przewodów nie tak, sprawdź ją, przeciera się i pęka na zawiasach.

A jak nie to, to obadaj jak sprawa wygląda przy samym zamku, innej opcji nie widzę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.