Skocz do zawartości

[320d] Dziwny dźwięk (tykanie, cykanie) - co to jest?


andrew09

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wrzucam filmik:

 

http://w907.wrzuta.pl/film/1bcfr3tNcM9/bmw

 

Co to za tykanie? Wie ktoś? Najbardziej je chyba słychać, jak jestem koło tylnego, prawego koła.

Dlatego tam też nagrywałem.

 

Na zapłonie nie słychać.

Na biegu jałowym słychać. A jeśli wrzucę bieg, to nie wiem czy słychać.. Ale sprawdzę to i dam znać.

Jak się siedzi za kierownicą z zamkniętymi drzwiami i oknami, to słychać, ale bardzo cichutko.

 

Co to może być?

 

Moje BMW: E46 320d 1999r 136 KM sedan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to dobrze, juz myslałem, że coś jest nie tak. A gdzie dokładnie ta pompa się znajduje?

 

Popiskuje jeden z dóch pasków wielorowkowych uszkodzony albo napinacz albo sprzegiełko alternatora pasek wpada w ,, ŁOPOT''

 

Jestes w stanie to stwierdzić po takim krótkim i słabej jakosci filmiku?

Na dniach nagram dokładniej pracę silnika w lepszej jakości. Może coś tam znajdziecie jeszcze :)

W sumie z autem nic się nie dzieje, ale zawsze lepiej spytać ludzi którzy się znają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
filmik oglądałem najczęstsza usterka wyrobiony napinacz lub sprzegiełko jednokierunkowe alternatora.

 

Tak jak koledzy wyżej pisali to pompka od Webasto tak tyka, u mnie jest dokładnie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok gotowe, rzućcie okiem na ten filmik, idzie coś z niego wywnioskować?

 

http://w194.wrzuta.pl/film/50q2piChHPX/bmwpracasilnika

 

Ten mocniejszy dźwięk (na samym początku uruchomienia silnika) znika wraz ze zgaśnięciem kontrolki oleju.

Kontrolka oleju pali się jakies 2sekundy po włączeniu silnika i gaśnie. Za każdym razem jest tak samo, ale to chyba normalne?

 

Do czego można się jeszcze przyczepić? Przy gaszeniu trzepie trochę silnikiem. Dwmumas do wymiany? Chyba że taka natura silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli chodzi o tę pompę dogrzewacza, to gdzie ona się dokładnie znajduje?

Przed prawym tylnym kołem przy progu .

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szum to faktycznie może być pompka

Klekoptanie rozrządu to po odpaleniu przez pare sek. to standard jak i tyknięcie po gaszeniu .

Natomiast pisknięcie przy gaszeniu to pisk któregoś paska przez zużycie paska lub napinacza

www.Car-los.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.