Skocz do zawartości

e90 czy da sie zakodowac te funkcje


ada137

Rekomendowane odpowiedzi

witam posiadam e90 2006r i interesuja mnie te funkcje

 

doswietlanie zakretow- mam ja w e83 i pomaga

com8ng home- jesli nie to co trzeba przerobic widzialem ze ktos na forum pisal by polaczyc ringi z oswietleniem wnetrza lub klamek robil juz to ktos? to samo pytanie do e83 lift z 2007rda sie to zakodowac ?

 

dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jakis moduł do włączania przeciwmgłowych przednich ze po włączeniu kierunkowskazu włącza też tą stronę

tu jest cos takiego http://allegro.pl/modul-turning-light-doswietlanie-zakretow-nowosc-i2853792286.html

ale obawiam sie ze w e90 nie bedzie działac bo tam włącznik kierunkowskazu odbywa sie poprze wysoki i niski stan napięcia do modułu a do tej zabawaki potrzeba analogowe sterowanie z przerywaczem trzeba by sprzedawce o schemat poprosic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Samo zakodowanie funkcji tzw. cornering lights mija się z celem, ponieważ konstrukcja lampy przeciwmgielnej nie doświetla tak jak lampa zintegrowana z bi-xenonem AHL LCI.

 

Aby miało to sens trzeba wymienić reflektory przeciwmgłowe na wersję z tzw. funkcją skrętu. Dostępne są do wersji pre-LCI.

 

Wtedy ma to sens i spełnia swoja funkcję.

 

Pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo zakodowanie funkcji tzw. cornering lights mija się z celem, ponieważ konstrukcja lampy przeciwmgielnej nie doświetla tak jak lampa zintegrowana z bi-xenonem AHL LCI.

 

Aby miało to sens trzeba wymienić reflektory przeciwmgłowe na wersję z tzw. funkcją skrętu. Dostępne są do wersji pre-LCI.

 

Wtedy ma to sens i spełnia swoja funkcję.

 

Pozdrawiam :cool2:

 

Witam,

 

Prmax czy możesz podać numer części 'reflektory przeciwmgłowe na wersję z tzw. funkcją skrętu" albo gdzie tego szukać w reolem jako doposażenie ??

 

pozdarwiam, Daniel

Pozdrawiam, Daniel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

 

Witam,

 

Prmax czy możesz podać numer części 'reflektory przeciwmgłowe na wersję z tzw. funkcją skrętu" albo gdzie tego szukać w reolem jako doposażenie ??

 

pozdarwiam, Daniel

 

Mogę :D

 

Zestaw doposażeniowy: 63 13 0 414 592

Reflektor lewy: 63 17 0 445 733

Reflektor prawy: 63 17 0 445 734

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam,

 

Prmax czy możesz podać numer części 'reflektory przeciwmgłowe na wersję z tzw. funkcją skrętu" albo gdzie tego szukać w reolem jako doposażenie ??

 

pozdarwiam, Daniel

 

Mogę :D

 

Zestaw doposażeniowy: 63 13 0 414 592

Reflektor lewy: 63 17 0 445 733

Reflektor prawy: 63 17 0 445 734

 

Pozdrawiam

 

Dzięki ale szybką odpowiedź :D , wystarczą same lampy czy trzeba cały zestaw, znalazłem gdziś cenę za cały zestaw ok 1000 zł :duh: to sporo. Mam ksenon zwykły, jeżeli wymienię na ksenon skrętyn najelpiej po lifcie, abym mógł jeźdić na samych ringach, i kupię w uzywc e to chyba będzie taniej. :norty:

Pozdrawiam, Daniel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Czy taniej ?... wg. mnie to cena będzie wyższa ale funkcjonalność bardziej bogata.

 

Lampy lci AHL kompletne to koszt min. 2.500 pln. Do tego konieczna jest wymiana modułu FRM na ten z funkcją AHL konicznie od wersji LCI bo inaczej nie będą działały światła doświetlające zakręty.

 

Oprócz tego potrzebna jest wiązka doposażeniowa do AHL LCI...

 

Oprócz świateł zakrętowych dodatkowo miałbyś DRL na ringach, kierunki LED, obrysówki LED, tryb świateł miejskich, skrętnych oraz autostradowych...

 

Pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taniej ?... wg. mnie to cena będzie wyższa ale funkcjonalność bardziej bogata.

 

Lampy lci AHL kompletne to koszt min. 2.500 pln. Do tego konieczna jest wymiana modułu FRM na ten z funkcją AHL konicznie od wersji LCI bo inaczej nie będą działały światła doświetlające zakręty.

 

Oprócz tego potrzebna jest wiązka doposażeniowa do AHL LCI...

 

Oprócz świateł zakrętowych dodatkowo miałbyś DRL na ringach, kierunki LED, obrysówki LED, tryb świateł miejskich, skrętnych oraz autostradowych...

 

Pozdrawiam :cool2:

 

Witam,

 

Popytam już do konca, na allegro widziłem lampy ksenonowe gołe, czy osprzęt żarnik przetwornica pasuje z pre LCI??, masz na myśli wiązkę diód LED, tzw orysówki LED, i jeszcze jedno jak sprawdzić który mam modul mam nfrm, i takie wpisy czy to wystarczy czy trzeba zmeniać, na poliftowy, przepraszam że komuś zająłem temat :roll:

 

"AHL_MODE_CKM_0

wert_01

AHL_MODE_CKM_1

wert_01

AHL_MODE_CKM_2

wert_01

AHL_MODE_CKM_3

Pozdrawiam, Daniel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Zmiana wiązki światła zwężają się lub rozszerzają w zależności od prędkości.

 

@Zafir nie widziałeś moich lamp poliftowych jak ja mam zrobione ?? Te wpisy co podałeś akurat są niezmienialne ;)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
co daje funkcja świateł autostradowych i tryb świateł miejskich ?

Myślę, że poniższy obrazek wszytko Ci wytłumaczy. Oczywiscie dotyczy on wersji LCI AHL.

 

http://i47.tinypic.com/i3gvx4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też dorzucę coś od siebie ;)

Myślę nad lampami LCI żeby mieć dzienne na ringach - przetwornice będą pasować (bez AHL xenon) do lamp z takim samym wyposażeniem? Mając FRM2 jego nie będę musiał wymieniać jak się domyślam. Coś jeszcze będę potrzebował? Czy któreś z tych opcji wymienionych na obrazku będą też działały czy tylko dodam sobie światła dzienne?

Dziqsek jeśli odpowiedź na moje pytania jest w Twoich postach to mógłbyś podrzucić linka? Bo jakoś 240 stron postów przeglądać mnie nie przekonuje :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Przetwornice z lamp pre-LCI nie pasują do LCI. Najlepiej kup kompletne lampy.

 

Zakładając bixenon LCI będziesz miał tylko i wyłącznie samopoziomowanie oraz DRL na ringach. Pozostałe funkcje tylko na lampach AHL LCI.

 

Sprawdź także swój FRM czy na pewno da się zakodować przygasanie ringów oraz kierunki LED (zależy od rocznika auta).

 

Pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Jeżeli ma w autku FRM2 to przygasanie i LED kierunki jak najbardziej jest możliwe z tym że zamiast do 6v będą gasły do 8-9v a jak dobrze wiemy najlepiej zrobić 10v na xenonie żeby się ładnie komponowało :)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Nie prościej kupić moduł i go zakodować a nie takie rzeźbienie w drutach ?

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.