Skocz do zawartości

Czy warto Kupic ? wymiana silnika


bmwxrs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

w piatek jade po to betke :

http://otomoto.pl/bmw-750-19-felgi-zamiana-lpg-C27306355.html

 

1,samochod jest po wymianie silnika czy to duzy problem ? w tej krowie to nie taka prosta sprawa wymienic silnik da sie zrobic to dobrze wogole ? co musze sprawdzic przedewszystkim kupujac samochod z wymienionym motorem ?

 

2. wlasciciel opis takie problemy

do wymiany są :

-gumy stabilizatora

-czujnik ciśnienia pompy doładowania (błąd, który występuje podczas podłaczenia auta pod komputer (odpowiada za m.in. za trakcje w samochodzie)

 

czy to powazne usterki ? i w jakie koszty mniej wiecej ?

gdy dzwonilem wlasciciel mowil ze po wymianie motoru byly niewielkie wycieki na

silniku przy simmeringu ale juz to usunol mechanik w warsztacie ogolnie to koles w sumie szczery

 

jaka myslicie warto zakupic to autko i ladowac kaske ? i jeszcze jedno pytanie co do tego motoru 5.4 320koni jest silnik awaryjny ? czy raczej nie sprawiajacy problemow ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!

Dla mnie ten siep nie jest wart połowy tej kasy :mad2:wiesniackie dodatki i wstrętne wnętrze :duh: Gumy stabilizatora to jeden z mniejszych problemów. Tarcze i klocki będą dość drogie, ( raczej ate albo Zimmermann ) na innych będzie piszczeć, świece - mało który mechanik chce się podjąć tego wymiana ostatnich czterech do łatwych nie należy, przy okazji wymiany świec trzeba będzie sprawdzić przewody i stawiam ze je wymienić a to koszt ok 1800 zł. nie wiadomo dlaczego właściciel wymieniał w nim silnik, trzeba sprawdzić czy kolektory dolotowe były zdejmowane i czy nie ciągnie lewego powietrza, może to mieć związek z papa ciśnienia, jeśli tak się okaże do wymiany Beda uszczelki po kolektory, kiedyś kosztowały 1040 zł teraz nie wiem, tylko aso zamiennika brak :mrgreen: Ogólnie dla mnie to m73 to najlepszy silnik w bmw :8) pod warunkiem ze nie jest zagazowany, koszty mniej więcej Tobie przedstawiłem, do tego dochodzą 2 przepływki, i parę innych drobiazgów :!: tak wiec m73 to doskonały silnik pod warunkiem ze nie był składany na silikon przez pana Mietka magika w szopie który uprzednio zakładał tak gaz :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten VW po takim przebiegu pewnie chodzi jak zegarek palac łyżkę ropy...przesiądź się na ten egzemplarz BMW a płakał będziesz po nocach plując sobie w brodę...tyle na ten temat z mojej strony.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś zarżnął M73, to i całe auto musi być trupem. Te silniki są nie do dobicia ale pod warunkiem minimum serwisu i zainteresowania właściciela. Jeżeli więc tego nie było, to szkoda zachodu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no Wiesmagen smiga jak nowka przywieziony z holandi pierwsza rejestracja w kraju 2012 :D ale to jest 3 moj samochod mam jeszcze e39 530d 2003r i vectre a ten passek mi sie nie podoba wiejski klimat i kombi a e38 zawsze mi sie marzyla ale ok jesli ten jest shrot dostalem druga oferte co o tym myslicie :

http://otomoto.pl/show?id=C26245682

i dziekuje wam za pomoc !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do tej pierwszej betki gadalem z typem to swiece juz wymienil kable mowi ze ok , klime nabil , i gumy stablizatora tez beda zrobione do piatku :p pytalem dlaczego wymienil silnik topowiedzial ze kupil juz ja z uszkodzonym silnikiem .... w sumie pojade obejrze pomysle koles blisko mnie bo z katowic ja zawiercie wiec nie szkodzi mi wpasc obczajic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

japiernicze, po takich tuningach to cene 11k pln trza by robić

 

sam swojego e38 750 kupiłem za jakieś totalne grosze ślady po "12v" itp... brewki sam odrywałem :)

z tyłu było m3 i ostał się spoiler....

Ale ten jest ładny bo ma jasne wnętrze :) (tylko nie widać to czy czyste)

 

generalnie silniki przekładane działają, to jest moje doświadczenie (z innych marek) i nie ma się co

obawiać ale cena w dół za takie coś nie w górę.

koszty przekładek, nie wiem koło 2.5k pln przy czymś takim - strzelam

 

 

Teraz z cudów jakie mechnik u mnie (podobne co tu) zobaczył to było:

-"tuning dolotu" i tylne coś tam zdjęte = ssało powietrze z komory

(wsadziłem tam rękę dziura była zamiast plastików)

-mój - rocznik 1996 miał już rurki do wymiany jakieś podciśnienia, wariował komp od tego

i hamulce osłabły (po naprawie i tak nie dościgają safrane initiale :(, może będą pasowały :) )

 

dostęp do tego jako tako jest u mnie wyszło 150pln za naprawę. (i jakie szczęście mechanika że jakieś

normalne auto przyjechało a nie dziwactwo co to nie wiadomo gdzie rękę włożyć :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa jeszcze jedna sprawa:

" Skrzynia biegów również została wymieniona i zalana nowym olejem."

 

tak spieprzyłem poprzednie auto sobie w safrane wymieniłem olej w skrzyni ZF....

4kkm potem była już trupem (+komp wyjarał 4 bieg w 2 sekundy tempomatem przy 180km/h)

 

tego to bym się bał co tam było zrobione (i czy ok), bo skrzynia przekracza cenę auta :)

(może nie tą po której jest teraz wystawione, ale tamta skrzynia ZF przekroczyła wartość

mojego E38 750 oraz Safrane - nie naraz :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie jest to samochód bezwypadkowy," oj za 19.9?

ale chyba już wiadomo o co ze skrzynia i silnikiem chodzi :)

 

mój poza wgniotem na drzwiach (i listewką która odpadła) i ztrzaskanym (~7km/h) zderzakiem z przodu

to bezwypadkowy za jakiś ułamek tej kwoty

 

plusem jest prawdopodobne DSC III w tym aucie

 

nie dobra auto w którym roztrzaskało silnik i skrzynie po wypadku za 19.9 to tak "średnio"

tak z 11k dla jaj można by kupić pojeździć a potem sprzedać za 7k ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki wszystkim za wypowiedzi a co myslice o tej bo przed chwila dostalem wlasnie propozycje zamiany za passata a ta bunia stoji 20km odemnie wiec najblizej i wydaje mi sie byc najladniejsza z tej trojki :p

 

http://tablica.pl/oferta/bmw-750-il-e38-styl-alpina-po-lifcie-zamiana-CID5-ID1Pu4R.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki wszystkim za wypowiedzi a co myslice o tej bo przed chwila dostalem wlasnie propozycje zamiany za passata a ta bunia stoji 20km odemnie wiec najblizej i wydaje mi sie byc najladniejsza z tej trojki :p

 

http://tablica.pl/oferta/bmw-750-il-e38-styl-alpina-po-lifcie-zamiana-CID5-ID1Pu4R.html

 

Na moje oko drogo (zbliżamy się do cen VW Phaetona W12 albo e65), ale oglądać :) , (chyba) dużo lepsze niż walnięte

auto z USA (ciekawe ile tam przed naprawą kosztowało 1.8k USD ? )

 

Edit:

a teraz doczytałem jak za passata to brać :) (tylko sprawdzić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.