Skocz do zawartości

Gdzie kupujecie części do x5? gdzie je warto wymieniać ?


Shockwave

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytskich. PO długim poszukiwaniu na forum i nie znalezieniu interesujących mnie odpowiedzi zakładam nowy temat.

 

Gdzie najlepiej zaopatrzac się w orygianlne części BMW (poza ASO) oczywiście? chodzi mi o części takie jak np miska olejowa... lub jakiej firmy zamienniki wybierać a jakiej się wystrzegać.

 

Chciałbym zmienić olej w skrzyni biegów w swojej x5 a dziś dowiedziałem się ,że z tą wymianą wiąże sie wymiana również miski olejowej (szok miska w e70 plastikowa i z wbudowanym filtrem)

 

Czy na terenie małopolski są jacyś mechanicy specjalizujący się naprawami BMW ? W ASO rabują na potęgę i w życiu nie dam za roboczogodzinę 300PLN to już wolę zezłomowac auto niz tak dac się okradać.

Pozatym takie rzeczy jak klocki,tarcze,wahacze,łączniki itp. Sa to wmiarę proste rzeczy z którymi w życiu do ASo nie zawitam. Ktoś coś pomorze ? :)

 

Aby temat był pomocny nie tylko dla małopolan to wpisujcie może jakieś warsztaty specjalizujące się ( bądz dobrze znające) x5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dizał jest . przestudiwałem cały ale nikt typowo nie poleca warsztatu ani speców typowo od e70 i nowych beemek jak np F10. Polecane tam warsztaty głownie piszą właściciele e36 etc... a nie samochodów kosztujących od 250tys w góre( jak nowe oczywiscie) dlatego dopisalem tez watek o warsztatach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Wiesz ktoś musi zacząć pisać :wink:

I raczej nikt się nie specjalizuje tylko w jednym modelu BMW i jak ktoś zna się na E60. to nie obca będzie mu E70.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze

stan na kilka lat temu byl taki, ze w okolicy Warszawy nie bylo warsztatu zajmujacego sie skrzyniami, ktory byl warty polecenia; wedlug mojej wiedzy najwyzsze notowania mial Olczak z Nadarzyna; osobowosc dosc charakterystyczna, ale na skrzyniach sie znal

 

stanu na dzien dzisiejszy niestety nie znam

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

ja wymieniałem olej w skrzyni w Warszawie na Emaliowej u jednego gościa http://www.bavarianworks.pl

 

koszty:

miska olejowa z filtrem 380 zł

wymiana oleju 300 zł

olej Ravenol 2x 1L 82 zł

1x4L 155 zł

 

Co do rodzaju wymiany statyczna/dynamiczna to jakaś ściema. Żeby wlać odpowiednią ilość oleju trzeba po prostu uruchomić silnik i przejść przez wszystkie przełożenia skrzyni. Najlepiej jest to zrobić na podnośniku.

"Dobry Boże, co się dzieje z tym światem? Popatrz tu z nieba i przypierd.l granatem."


Alpina B10 V8 4,6

E61 Edition Sport - rodzinne kombi


E39 530i 2002r - moja pierwsza miłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za podpowiedzi .

Moze ktoś wie cos na temat wrsztatu utomatyczne skrzynie biegow auto Józefów .Moze ktos korzystal jakie opinie ?

Jakieś wrsztaty do wymiany oleju w skzryni okolice Marki ta strona Warszawy ?

Bede wdzieczny za podpowiedz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

nawet sie do nich nie zblizaj

 

gdzies na tym forum umiescilem opis mojej sprawy z tym "warsztatem"; w skrocie: sprawa trafila do sadu, sprawe wygralem, komornik wyegzekwowal wszystko co do zl

 

Dziekuje za podpowiedzi .

Moze ktoś wie cos na temat wrsztatu utomatyczne skrzynie biegow auto Józefów .Moze ktos korzystal jakie opinie ?

Jakieś wrsztaty do wymiany oleju w skzryni okolice Marki ta strona Warszawy ?

Bede wdzieczny za podpowiedz .

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy .Ja odnowię pytanie moze polecicie kogoś do wymiany oleju w skrzyni w E70 40d okolice Warszawy . Szukałem w innych dziala ale nie znalazlem .Bede wdzieczy za podpowiedz .Pozdrawiam

Polecam serwis w Nadarzynie przy ul. Komorowskiej QMOTORS SERVICE. Serwisuje swoje "automaty" i inne też od 2001 r.

Oczywiście X-sa też :D

Trzeba pamiętać, że głowa jest do myślenia

a tyłek do siedzenia.

Nie należy tego zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Zarejestrowani
U mnie można też kupić oryginalne części taniej niż w aso, jak masz numer czesci wyslij na pw zapytanie i porownaj potem z innymi sklepami

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.