Skocz do zawartości

Szybki temat ! DARE LM do e92


mxcube

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanko do kolegów mam :) Chodzi o felgi DARE LM jak wiadomo jest to replika BBS LM , przymierzam się do zakupu tak owych kółek 18" 8,5 przód 9,5 tył.

Moje pytanie tyczy się wytrzymałości tych felg , czy zdadzą one egzamin na naszych polskich drogach i czy nie pogną się jak precle ? Wiem że już były jakieś wzmianki na ten temat na forum ale chce zebrać tu wszystkie wasze opinie. Po za tym co ogólnie sądzicie o tych kółeczkach ? będą pasować do e92 ? może macie jakieś inne propozycje dla mnie ? chodzi o coś z rancikiem ;) ( buńa jest w ciemnym graficie , ma dystansy H&R, sprężynki eibach pro kit 35-25mm, ciemne szyby)

 

Czekam na szybkie odp bo chcę podjąć decyzje by kółka zdążyły dotrzeć pod choinkę :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to coś takiego (na zdj BBSy) to mi sie nie podoba

http://www.vividracing.com/forums/gallery/files/5/5/4/3/DSC00090a.jpg

 

Dokładnie takie ! :) myślę również o tej dokładce m-pakietowej zderzaka bo wygląda fajnie , jednak nie wiem czy te oferowane na allegro to nie jest jakaś szmira..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BBS LM jak dla mnie genialna felga.

 

Co do DARE to ja bym sie bal troche. Felgi ktore wolno sprzedawac i uzywac na terenie UE musza przejsc testy na wytrzymalosc itd. Wtedy dostaja atest i mozna je zakladac. DARE takiego atestu nie ma. Na zachodzie nie ma szans dopuszczenia ich do ruchu... Zlapie cie policja --> mandat i nakaz zmiany kol. W razie wypadku --> ubezpieczenie nie wyplaci pieniedzy. Wiem ze w polsce te przepisy nie sa moze tak bardzo przestrzegane, ale malo fajnie bylo by rozwalic auto przez polamana chinska felge.

 

O ile sie orientuje to nie ma "dokladki m-pakietowej" zderzaka. Jest Aero Lip (na zdjeciu wyzej) albo caly zderzak M-Pakietowy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BBS LM jak dla mnie genialna felga.

 

Co do DARE to ja bym sie bal troche. Felgi ktore wolno sprzedawac i uzywac na terenie UE musza przejsc testy na wytrzymalosc itd. Wtedy dostaja atest i mozna je zakladac. DARE takiego atestu nie ma. Na zachodzie nie ma szans dopuszczenia ich do ruchu... Zlapie cie policja --> mandat i nakaz zmiany kol. W razie wypadku --> ubezpieczenie nie wyplaci pieniedzy. Wiem ze w polsce te przepisy nie sa moze tak bardzo przestrzegane, ale malo fajnie bylo by rozwalic auto przez polamana chinska felge.

 

O ile sie orientuje to nie ma "dokladki m-pakietowej" zderzaka. Jest Aero Lip (na zdjeciu wyzej) albo caly zderzak M-Pakietowy.

 

Pozdrawiam.

 

Jeśli chodzi o przepisy to szczerze powiedziawszy chyba jest to ostatnia rzecz jaką bym się przejmował . Chodzi mi bardziej o ich wytrzymałość w trakcie eksploatacji, by po sezonie nadal wyglądały jak felgi a nie jak wielokąt :roll: Na forum w kilku postach jest poruszony temat felg firmy DARE a opinie były raczej pozytywne choć wolał bym je jeszcze raz zobaczyć w swoim temacie tak dla pewności :) Po za tym po wielu rozważaniach zdecydowałem się na 18" a nie 19" więc myślę że to też będzie + bo felga dostanie wyższą gumę co prawda niewiele ale zawsze coś.

Co do dokładki to chodziło mi własnie o Aero Lip tylko nie wiem czy te za 200-400zł na allegro spełnią swoją funkcję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BBS LM jak dla mnie genialna felga.

 

Co do DARE to ja bym sie bal troche. Felgi ktore wolno sprzedawac i uzywac na terenie UE musza przejsc testy na wytrzymalosc itd. Wtedy dostaja atest i mozna je zakladac. DARE takiego atestu nie ma. Na zachodzie nie ma szans dopuszczenia ich do ruchu... Zlapie cie policja --> mandat i nakaz zmiany kol. W razie wypadku --> ubezpieczenie nie wyplaci pieniedzy. Wiem ze w polsce te przepisy nie sa moze tak bardzo przestrzegane, ale malo fajnie bylo by rozwalic auto przez polamana chinska felge.

 

O ile sie orientuje to nie ma "dokladki m-pakietowej" zderzaka. Jest Aero Lip (na zdjeciu wyzej) albo caly zderzak M-Pakietowy.

 

Pozdrawiam.

 

Jeśli chodzi o przepisy to szczerze powiedziawszy chyba jest to ostatnia rzecz jaką bym się przejmował . Chodzi mi bardziej o ich wytrzymałość w trakcie eksploatacji, by po sezonie nadal wyglądały jak felgi a nie jak wielokąt :roll: Na forum w kilku postach jest poruszony temat felg firmy DARE a opinie były raczej pozytywne choć wolał bym je jeszcze raz zobaczyć w swoim temacie tak dla pewności :) Po za tym po wielu rozważaniach zdecydowałem się na 18" a nie 19" więc myślę że to też będzie + bo felga dostanie wyższą gumę co prawda niewiele ale zawsze coś.

Co do dokładki to chodziło mi własnie o Aero Lip tylko nie wiem czy te za 200-400zł na allegro spełnią swoją funkcję .

 

Nie chodzi mi o to ze masz sie przejmowac przepisami. Tylko o to ze Felgi DARE nie maja atestow bo nie spelniaja wymogow unijnych... miedzy innymi wytrzymalosci. Co ty zrobisz z ta informacja to twoja sprawa. Pisalem tylko ze ja bym sie bal troche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Sasiad mial w e93 auto mu z USA ni nich przyszlo, poza tym ze srednio mi i jemu sie widzialy na zywo to jezdzil na nich rok z czestymi wizytami na Sląsku i nie móię tutaj o Katowicach :norty: i felgi były proste a miał 19cali

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.