Skocz do zawartości

320 D skaczace obroty


tulipan1310

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,ma problem z skaczacymi obrotami,jak jade np 70km/h i dojeżdżam np do ronda to wrzucam luz i po chwili wsakazowka obrotomierza idzie w dól zafaluje ze dwa razy i powraca na miejsce.Dzieje sie to nie za kazdym razem.silnik na postoju nie faluje i jeździ normalnie.tylko ciekaw jestem jaka może byc przyczyna skakania obrotów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak nie mam. Jak wrzuce na luz to obroty się utrzymują ponad 900, jak koła przestaną się toczyć to wskakuja na ponad 800 czyli normalne.

Czy na luzie macie ciut wyższe obroty jadąc niż jak stoicie ? bo nie wiem czy u mnie wszystko gra.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do szymon,jak twoim zdaniem to normalne to Ty się nie udzielaj i nie pisz głupot że to normalne,jeździłem nie jednym dislem i tam wskazówka nie falowała.Musi byc cos nie tak ,że jak puszczam gaz to wskazowka sie nie zatrzyma od razu tylko zafaluje i wróci na miejsce.nakręce filmik to może ktos pomoże
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,ma problem z skaczacymi obrotami,jak jade np 70km/h i dojeżdżam np do ronda to wrzucam luz i po chwili wsakazowka obrotomierza idzie w dól zafaluje ze dwa razy i powraca na miejsce.Dzieje sie to nie za kazdym razem.silnik na postoju nie faluje i jeździ normalnie.tylko ciekaw jestem jaka może byc przyczyna skakania obrotów

 

Mam to samo. Widzę kolego tulipan1310, że nasze samochody są z tego samego roku i podobnie się zachowują. Nie wiem czy to normalne, bo odkąd kupiłem samochód to tak się dzieje. Moim zdaniem powinny się wypowiadać osoby, które mają też samochody z końcówki produkcji. Mój znajomy ma turasa z 2002 r. z tym samym silnikiem, a auto zachowuje się i prowadzi zupełnie inaczej (niestety moim zdaniem lepiej niż moje).

 

Kolego tulipan1310 nie odczuwasz może, że na ciepłym gorzej auto się prowadzi? Chodzi mi o reakcję samochodu na gaz. U mnie problem jest od początku i nie wiem czy ten typ tak ma czy coś jeszcze w nim siedzi.

 

EDIT: auto oczywiście kupiłem używane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego powiedzenia Że ten typ tak ma,w naszych silnikach cos niedomaga.Jest to kolejna usterka która próbuje naprawić,bez powodzenia,nawet nie wiem gdzie szukac przyczyny.Moj silnik chodzi i ciągnie normalnie,nawet bym powiedział że na rozgrzanym silniku chodzi lepiej,ale to może mi sie wydaje.A powiedz mi czy zaglądałes do swojego interkulera,bo u mnie odma zalewa interkuler olejem,nie jest go dużo,ale jak np zrobie z 500 km to mam tam z 50 gram oleju.co gorsza ten olej z odmy brudzi mi silnik.napisz czy sprawdzałeś to u siebie,bo może ten typ tak ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odmę wymieniałem w tamtym roku, całą kompletną. Żadnych wycieków z odmy nie ma. Intercooler miałem wymieniany bo po spotkaniu z psem pękło kolanko. Jechałem odcinek z 30 km z pękniętym kolankiem i jakiś wycieków z tego pęknięcia nie było. Nie pamiętam też dokładnie czy od samego początku odkąd posiadam ten samochód podskakują te obroty, ciężko stwierdzić, bo na początku się wszystkiego nie wyłapie. A co do oleju w intercoolerze to nie wiem, blacharz, który składał mi auto po tej stłuczce z psem :P mówił mi, że olej w intercoolerze zawsze będzie bo coś tam (nie pamiętam czym to argumentował). Układ niby powinien być bez oleju ale z przyczyn mechanicznych zawsze coś tam będzie. Tutaj raczej powinni wypowiedzieć się znawcy co ogarniają temat.

 

Z innego forum:

"Olej w intercoolerze - zaleznie od ilosci - moze nie oznaczac zupelnie nic, albo juz problemy.

Nieduze ilosci sa dosc normalne - dopoki nie wali juz non stop olejem w dolot, a turbo halasuje i ledwie dmucha."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.